בואו נודה באמת: מגיל מסוים מאתגר לתחזק חברויות. צריך להשקיע מאמץ באופן אקטיבי כדי לתחזק אותן, אז איך לעזאזל מוצאים חברויות חדשות? הסיטואציה שלי מורכבת במובן הזה אפילו יותר אם רק תחשבו על זה – אני לא עובדת בסביבה משרדית ואין לי אפילו קולגות שאני נפגשת איתן באופן קבוע מתוקף העבודה. אני יכולה להפוך לאי בודד ממש בקלות ועם זאת, מצאתי כל מיני דרכים לייצר מסביבי חברויות חדשות ואמיצות גם אחרי גיל 30.

סושיאל מדיה היא המפתח

כשהיום היכרויות אונליין למטרות רומנטיות הן כל כך נורמטיביות, אפשר גם בקלות לתעל אותן לטובת יצירת חברויות חדשות. למעשה, אחד הכלים הכי חזקים שקיימים בפייסבוק עד היום הן הקבוצות ואם לא הפייסבוק, אז גם באינסטגרם אפשר לפתח גירל קראש על מישהי שאת התמונות שלה אתן אוהבות. ההיבט הקהילתי משמעותי מאוד בסושיאל מדיה והוא יכול ליצור מתוכו חברויות נפלאות. אל תחששו “לפלרטט” וירטואלית עם מי שאתן מרגישות שיש לכן מכנה משותף איתה, אחרי הכל, זו לחלוטין המטרה.

ביסוס קשר אונליין

שלבי ה”חיזור” אונליין בין חברות לא שונה משמעותית משלבי חיזור רומנטיים: אפשר לעבור לדסקס בפרטי, לבנות מערכת אמון וירטואלית וכשתרגישו מוכנות לכך תוכלו להעביר את ההיכרות גם לעולם האמיתי. וודאו שאתן בונות את הקשר הזה מספיק זמן כדי שהמפגש הזה לא ירגיש כמו בליינד דייט. אני יכולה לומר שעשיתי כמה פעמים את המעבר הזה עם חברות חדשות מתחום האונליין לחיים האמיתיים והאמת? זה הרגיש ממש טבעי ולא מאיים בכלל, כאילו כבר הכרנו שנים.

אל תאפשרו לאגו להפריע

בהתקשרות אונליין אין טונים ולפעמים זה טריקי לפרש את הצד השני, במיוחד כשאתן עדיין לא לגמרי מכירות. אל תניחו לאגו שלכן לשחק משחקי כבוד ולהמתין שהצד השני תזמין אתכן לקפה, עשו זאת בעצמכן! אולי החברה בפוטנציה מתביישת או לא לחלוטין יודעת מה קוד ההתנהגות במצב כזה ולכן זה לגמרי המקום שלכן לקחת יוזמה ולפעול.

"בואי ניפגש לקפה"

אחת הקלישאות הכי גדולות שאנחנו נוטות לזרוק אחת לשניה ככה סתם היא: “בואי ניפגש לקפה” כשאין שום כוונה באמת להוציא את זה לפועל. אל תשתמשו בהצעה הזו בצורה לקונית רק כדי לצאת מידי חובה או כדי שיהיה לכן משהו לומר, רוצות להזמין מישהי לקפה? תתכוונו לזה באמת אך גם אל תלחצו שוב ושוב אם אין היענות מהצד השני. אם הראיתן נכונות אמיתית להיפגש וזה עדיין מתמסמס, כנראה שיש סיבה טובה לכך וזה פשוט לא נועד לקרות.

קחו את הזמן

יש לי חברות שאני מעבירה איתן את הזמן בכיף, יש לי חברות שיודעות עליי הכל. אני מתאימה את עצמי לאופי החברות שמתהווה, בין אם היא קלילה ובין אם היא משמעותית יותר ולא כופה עליהן סיטואציות חברתיות בכח. אני לא מצפה שחברה חדשה תכיר את כל הביוגרפיה שלי בעל פה ולא רואה צורך להציף אותה במידע, חלק מהקסם בחברות חדשה הוא לחשוף כל פעם עוד צד בך ועוד עובדה, לכן אל תרגישו מחויבות להשלים פערים כבר בהתחלה.

ואם לא מתאים? שחררו

לא תמיד כימיה אונליין יכולה לעבור בשלמותה אל מבחן המציאות וזה לחלוטין נורמלי. מרגישות שהקליק שהתרחש וירטואלית לא קיים גם IRL? שחררו. הקטע בגיל 30 והלאה, הוא שחברויות מצריכות השקעה כאמור וזו לגמרי זכותכן לבחור במי להשקיע את הזמן שלכן.

מפגשים מהסוג האישי

כמובן שלא כל החברויות החדשות בגילאים שלנו נרקמות אונליין. אחת הדרכים האהובות עליי להכיר אנשים חדשים היא דרך חברות קיימות, או באמצעות “שידוך” אם נקביל את זה שוב לעולם הדייטינג. אני מנסה לשמור על ראש פתוח אם חברה מזמינה אותי למפגש עם חברות נוספות ומשתדלת לא להינעל בתוך עצמי. אני יוצאת מנקודת הנחה שאם אנחנו חברות, יש סיכוי טוב שאתחבר גם לחברות של החברות שלי אז למה לשלול את האפשרות הזו?

מה הטיפים שלכן להכיר חברות חדשות? כתבו לי בתגובות!