אני לא חושבת שקיימת מישהי מבין הקוראות שלי שאינה אוחזת בדיעה מוצקה לגבי הבשמים של מוגלר, לטוב או לרע. אני מודה: לא השתייכתי לחובבות הז’אנר, אם כי בתור אספנית בשמים יש משהו שצריך להיאמר לגבי האייקוניות של הבשמים מהמותג כמו אנג’ל ואלייאן. היות ואי אפשר לקטלג אותי כמעריצת בשמי מוגלר, לסקירה של בשמי הקולון החדשים של בית הבישום (אשר נחתה באופן בלעדי לג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי),  ניגשתי כשדעתי אובייקטיבית: אני לא זוכרת להם את חסדי העבר והם נדרשו להרשים אותי כמו כל מותג בישום אחר, ללא שום סנטימנטים. 

הדבר הראשון שתפס אותי בהפתעה הוא עיצוב בקבוקי הקולון החדשים: עיצוב פשטני, בקווים נקיים, כאשר כל בושם מלווה צבעוניות מאוד ברורה אשר יחדיו מרכיבה את גווני הקשת. להבדיל מהעיצוב המובחן של בשמי מוגלר הקודמים שסייעו לתייג את מעמדם כאייקוניים, כאן היה משהו פשוט עד כדי תמיהה אפילו. זה מוגלר? באמת?

אז אמנם ממבט ראשון הקולקציה הזו קצת מבלבלת, ככל שמיטיבים להתעמק בה ולבחון את הרכיבים בשילוב עם הארט – מזהים לגמרי את טביעת האצבע הבועטת ובוחנת הגבולות של מוגלר, זו שמלווה אותו גם בעיצובי האופנה שלו וגם בכל הנוגע לבית הבישום שלו.

אני אוהבת מאוד את העובדה שאת הקולקציה לא מלווה פרזנטורית יפיפייה עם מבט מצועף אלא מדובר בקולקציית פופ עם מוטיבים בולטים מהאייטיז, שמייצרת חוויה פסיכודלית כמעט וזה כבר מרגיש לגמרי כמו מוגלר. הארט שנוצר על ידי הוגו ביינבנו, אמן קומיקס מוכשר, כמו גם העובדה שכל אחד מבקבוקי הקולון נוצרו על ידי “אף” אחר – בחירה לא סטנדרטית בעולם הבישום (הנוטה להיות שמרני ולשמור על נאמנות לאותם אפים), עזרו ליצור פרשנות מאוד מעניינת לבשמי הקולון הסטנדרטיים. אמנם זה לא אמור להוות פקטור, אבל ללא ספק מדובר בבשמים שהכי נהניתי לצלם ואני מקווה שמרגישים את זה בתוצאה הסופית שאתן רואות כאן לפניכן.

כל חובבת בישום כבר יודעת שבשמים נועדו כדי לשחק וכדי לערבב איתם, אבל מדובר בקונספט יחסית לא מוכר עבור מי שלא שוחה בתחום. העובדה שהמחיר של כל קולון מבית מוגלר הוא יחסית נגיש (53$ ל-100 מ”ל) והעובדה שהבקבוקים מעוצבים בצורה תואמת כל ניחוח בגוון אחר – ממש הופכת את משחק השילובים למתבקש. זה מעניין בהתחשב בהיסטוריה של בית הבישום ולעובדה שלבשמים הכי אייקוניים שלו יש ניחוחות מאוד מזוהים ואינטנסיביים, כאשר כאן מעודדים אותנו להתנסות ולרקוח שילובים אישיים יותר.

מהו בושם קולון?

אני חושבת שכדי להבין לעומק את הקולקציה המעניינת הזו, צריך להבין ראשית מה זה בעצם בושם קולון. בושם הקולון קיבל את השם שלו בהשראת העיר בה נרקח לראשונה: קולון גרמניה. הוא נוצר כבר בשנת 1709 על ידי ג’יובאני מריה פארינה והפך מאז לשם גנרי שמתאר בשמים בעלי ריכוז בין שניים עד חמישה אחוזים של תווים הדריים כמו לימון, אשכולית, ברגמונט ועוד, המהולים באתנול (ולעתים גם בשילוב עם פרחים לבנים) . 

 

המשמעות של הקולון היא “מי בישום” ופרינה סיפר לאחיו שהמציא את חווית הבישום הזו, כך שתזכיר לו בקרים אביביים באיטליה, את ריח פריחת התפוז אחרי הגשם – גם כשהוא נמצא כאמור בקולון, עיר מגוריו החדשה. אחד מבשמי הקולון הכי אייקונים הוא ה-4711, מוצר שאפשר למצוא בבית של כל סבתא גרמניה וגם אצלי! (המוצר נמכר עד היום באיביי). גם מוגלר אגב, התנסה לראשונה בפורמולציית הקולון כבר ב-2001 כשיצר בושם על בסיס הדרי בשילוב עם פרחים לבנים שזכה לביקורות לא רעות בכלל. הפעם נוצרה סדרה של מוצרי קולון אשר כולם מדברים באותה שפה אך גם בכל אחד מהם יש רכיב “סודי” כמו למשל הקנאביס, המעניקים לבשמי הקולון את טביעת האצבע של מוגלר – וכל צבע מגלם היטב את הכיוון שאליו בחרו ללכת עם תרכובת התווים.

Come Together

הבושם הירוק בחבורה הוא שילוב בין תווי מאסק לתווים הדריים ארומטיים. ריח רענן מאוד, המזכיר לי שילוב של דשא טרי עם דרינק של ג’ין וטוניק. מדובר באדפטציה מודרנית לקולון הקלאסי שיצא לאור ב-2001.

Take me out

הבושם הכתום הוא שילוב של פרחים לבנים עם תווים הדריים ומעט מתיקות. אם השוויתי את הקודם לג’ין וטוניק אז זה בהחלט מרגיש יותר כמו מימוזה: מאוד מבעבע, נקי, נשי ואפילו קצת פודרתי. אם הקודם מרגיש רענן יותר, ב- Take Me Out יש חיוניות משמחת ולדעתי הוא ללא ספק הנשי שבחבורה.

Fly Away

צילום: ליה גלדמן

הבושם הצהוב הוא אהוב עליי בחבורה ולא פלא, משום שהוא משלב תווים הדריים עם מעושנים – שני הז’אנרים הפייבוריטים עליי. עליי הוא מתייבש לכדי תווי אשכולית וקנאביס – היוצרים תרכובת ייחודית ופרשנות מרתקת לבשמי קולון קלאסיים. הניחוח הזה מייצג את הגאונות של מוגלר בעולם הבישום ואם אתן מחפשת קולון יוצא דופן, לדעתי Fly Away הוא הניחוח עבורכן. 

Run Free

הבקבוק הסגול הוא קולון רענן המבוסס על תווים עציים ארומטיים עם נגיעה של ג’ינג’ר. במבחן התוצאה הוא הכי פחות אהוב עליי מבין החבורה אבל בהחלט יהיה מעניין לשלב אותו עם ניחוחות אחרים מהמגוון.

Love you all

הבקבוק הכחול מגלם בחירת תווים יוצאת דופן הכוללת ענבר בשילוב עם מתיקות, בושם שמריח כמו ערוגת תבלינים רעננה ולמרות שלא התחברתי אליו בפעם הראשונה, ככל שאני מנסה אותו יותר אני מוצאת שהוא מעניין אותי יותר ויותר, ייתכן שהוא אפילו מספר 2 אצלי ברשימה אחרי Fly Away. עוד פרשנות מעניינת ולחלוטין לא משהו שהייתי מצפה מקולקציית בשמי קולון.

לסיכום, עוד קולקציה בועטת מבית מוגלר. אני אוהבת את העובדה שיש כאן ניחוחות יוצאי דופן אבל התוצאה תמיד מריחה קרוב לעור ולא משתלטת, אידיאלית לקיץ. הופתעתי לגלות, על אף היותי בעלת סגנון מאוד ספציפי לבשמים – שכל החמישה מצאו חן בעיניי ברמה כזו או אחרת, אם כי הפייבוריטים הם ללא ספק Fly Away ו- Love You All. קולקציית הבישום הושקה באופן בלעדי בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי בעלות של 53$ ל-100 מ”ל פר בקבוק.

גילוי נאות: פוסט זה נוצר בשיתוף תכני מסחרי עם הדיוטי פרי