כבר יצא לי לסקור את מוצרי הטיפוח והבישום של אייזנברג על גבי דפי המגזין, אך אני תמיד בעד להכיר את המותג לעומקו כדי להבין את הרציונל שמאחורי הפורמולציות והמוצרים. הזדמן לי הפעם לקחת חלק באירוע מיוחד בהדרכתה של פטרישיה מזיטלי, המדריכה הבינלאומית ומומחית הטיפוח של אייזנברג פריז – כאן בארץ ובהחלט יצא לי להתוודע להיבטים נוספים בהיסטוריה של המותג ולחלוק אותם איתכן.

מי אתם, אייזנברג פריז?

המותג נוצר בשנת 2000 ע”י חוזה אייזנברג, במטרה ליצור ליין טיפוח, איפור ובישום יוקרתיים. למותג יש פטנט רשום עליו ארחיב בהמשך והוא ה THE TRIO-MOLECULAR® FORMULA. מוצרי המותג נמכרים ביעדים שונים באירופה וברוסיה, כאשר בארץ אייזנברג פריז משווקים בלעדית על ידי ג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי. קולקציית אייזנברג כוללת כיום לא פחות מ-97 מוצרים: 17 מוצרי טיפוח לגברים, תשעה מוצרי הגנה מהשמש ו-27 מוצרי בישום.

קצת על ההיסטוריה של אייזנברג פריז

המותג אמנם הוקם רשמית ב-2000 אך עוד לפני כן קדמו 13 שנים של מחקרים מדעיים ושנתיים של ניסויים קליניים כדי לפתח את פורמולת הפטנט הרשומה של אייזנברג. ההשראה לליין הטיפוח כולו נבע מהטיולים של חוזה אייזנברג על שפת נהר הסיין, בהם היה מביט בנשים פריזאיות וב- je-ne-sais-quoi שהופך אותן לאידיאל ביוטי עד עצם היום ושאף להנגיש עבורן שגרת טיפוח עכשווית המבוססת על מדע. פורמולת הפטנט היא איננה המצאה אלא למעשה תגלית שמטרתה לגרום לשלוש מטרות: ליצור עור אחיד, מאוזן וזוהר יותר.

על פורמולת הפטנט של אייזנברג

ה- THE TRIO-MOLECULAR® FORMULA עומדת בבסיס כל מוצרי הטיפוח של אייזנברג ומבוססת על הרכיבים הבאים:

+ אנזימים – כי על מנת לאפשר לשאר הרכיבים לחלחל בצורה אפקטיבית, יש לפעול להסרת תאי עור מתים. הצטברות של תאי עור מתים גם יוצרת מראה עייף וחסר חיוניות לעור הפנים, כך שגם באג’נדת הטיפוח האישית שלי – פילינג אינזמטי/ כימיקלי מככבים בליבת שגרת הטיפוח.

+ חמצן ( OXYGENATES)- מדובר בסוג של טרנד בעולם הטיפוח המקצועי (ע”ע טיפולי חמצן לעור) אך אייזנברג גילו את הבשורה הזו כבר לפני שנים. אמנם הגוף מקבל חמצן באופן טבעי לרקמות מתוקף היותנו אורגניזמים חיים, אך ככל שנעזור לו במשימה, כך נחזק את רקמות החיבור בין תאי העור וניצור מראה מלא לחות וחיוניות.

+ חלבונים – החלבונים מתפקדים כרצפטורים של התאים ולכן נוכחותם מסייעת לתקשורת בין תאית. החלבונים הם פולי-פפטידים המעורבים בתהליך חידוש הרקמות ולכן יש להם תפקיד חשוב במיצוק העור. במוצרי אייזנברג החלבונים מופקים מחלב.

שגרות טיפוח לכל סיטואציה

אחת הסיבות שבגללן התכנסנו באירוע ההדרכה היא כדי לדון על תפריט שגרות הטיפוח של אייזנברג בהתאם לסיטואציה ולמטרה שמעוניינים להשיג, אשר לפי המותג מותאמות לקיץ הישראלי:

+ שגרת טיפוח לקיץ – The Summer Girl: השגרה מבוססת על ניקוי באמצעות  Cleansing makeup removing gel, הענקת לחות באמצעות All-Over Moisturising Mask, הרגעת העור באמצעות Eye & Lip Contour cream, הגנה על העור באמצעות Moisturizing fluid cream ונגיעה אחרונה באמצעות Eau Fraîche שהוא בעצם ניחוח מבית המותג המשלב תווים פרשיים וארומטיים.

+ שגרת אפקט וואו מהיר – Wow Effect: השגרה מבוססת על מוצרים רב תכליתיים לנשים שלא מעוניינות להשקיע זמן רב בשגרת הטיפוח אך עדיין ליהנות מרכיבים אפקטיביים. השגרה מתחילה בניקוי פנים באמצעות ה- Hydrating Velvet Makeup Remover, ממשיכה ב- Firming Remodeling Mask (מסיכה הנחשבת לאחת ממוצרי הדגל של אייזנברג היות והיא עשירה בנוגדי חמצון כמו תמציות זרעי ענבים ותמציות תה ירוק ומבוססת על מרקם שמרגיש כמו אמולסיה קלילה שמזינה וממצקת את העור) ומסתיימת ב-Youth Elixir (שאותו גם אסקור בהמשך).

+ שגרת הפגת מתחים – Stress Relief for your skin: השגרה נועדה לאפשר לך להקדיש זמן ל-Self Care בתוך שגרת החיים. היא מתחילה בניקוי באמצעות ה- Hydrating velvet makeup remover, ממשיכה עם ה- Toning Lotion ואז שלב הליבה שלה הוא ה- Anti Stress Treatment. מדובר בקרם בעל טקסטורה מעניינת, מכיוון שהוא אמנם עשיר וחמאתי מאוד אך נמס לתוך העור ובכך לא יושב או מכביד עליו. חוץ מפורמלת הפטנט הוא מבוסס גם על תמציות קמומיל ו- Boerhavia diffusa שהיא תמצית בוטאנית המופקת מצמח הודי. מטרת הקומפלקס היא להרגיע את העור, להפחית אדמומיות ולאזן עור מגורה. השלב הרביעי והאחרון הוא ב- Melt in repairing mask המיועדת גם לפנים ולעיניים ופותחה במיוחד לשימוש עבור עור רגיש. גם הפעם יש את המרקם הייחודי שנמס לתוך העור ושימוש ברכיבים כמו שמן אבוקדו ושקד, נוגדי חמצון ו- Boswellia Serrata שהוא רכיב אנטי דלקתי הנועד להרגיע את העור (ולמעשה, יש אנשים שאף צורכים אותו כתוסף תזונה).

+ שגרת ג’ט לג והחיים בעיר – שגרת טיפוח לגברים:  שגרה המתחילה בניקוי באמצעות ESSENTIAL TWO-IN-ONE, ממשיכה עם הרגעת והגנת העור באמצעות ESSENTIAL SOOTHING MOISTURISER וכשלב אחרון שימוש ב- Youth Elixir

המוצרים אשר קיבלנו לסקירה

+ Firming Remodeling Mask: המסיכה נועדה לטפל בעור חסר חיוניות וברק, מיועדת לטיפול בעור הפנים והעיניים. מדובר במסיכה רב תכליתית שניתן לעשות בה שימוש בשלושה אופנים: כמסיכת SOS לפני אירוע חשוב למשך חמש דקות בלבד, כדי להעניק מיצוק מתמשך באמצעות שימוש יומיומי לחמש דקות בפרק זמן של שמונה ימים עד שבועיים או כמסיכת ספא ביתי למשך 15 דקות כל פעם, בתדירות של פעם עד פעמיים בשבוע. אופן השימוש החביב עליי הוא בתור מה שמוגדר כ”ספא ביתי” ובהחלט רואים את התוצאות המיידיות שלה בעור קורן ומלא בלחות, גם מיד לאחר השימוש וגם ביום שלמחרת. עלות המסיכה היא 72$ לכמות של 75 מ”ל והיא נמכרת בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי.

+ טיפול אנטי סטרס – Anti Stress Treatment – קרם המיועד לשימוש מעל סרום או במקומו מיד לאחר ניקוי הפנים. אמור כאמור להרגיע את העור, בעל תכונות אנטי דלקתיות ונועד להגן על העור מפני נזקי הסביבה. עלות המוצר היא 121$ ל-50 מ”ל והוא נמכר בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי.

Youth Elixir – המוצר האהוב עליי בחבורה, הוא מוגדר כ”בוסטר” של זוהר שאמור להעניק אפקט מיידי של חיוניות לעור הודות לרכיבי אצות, חומצה היאלורונית ותמציות תה ירוק. בנוסף יש לו קומפלקס של חלקיקים מחזירי אור שגורמים לעור הפנים להיראות באופן מיידי פחות עייף. הוא מיועד לשימוש כבסיס לפני האיפור ואני אכן משתמשת בו כסוג של פריימר. אני מוצאת שהוא נמצא בקטגוריה בפני עצמה של פריימר- סרום, משום שהוא אינו רפלקטיבי כמו פריימרים מאירים אחרים אלא באמת מעניק לעור מראה בריא יותר. כמו כן, הגימור שלו מעט דביק (בצורה לא שמנונית), מה שעוזר “להדביק” אליו את האיפור ומסייע לשמר אותו לאורך זמן. אפשר בעיקרון גם להניח אותו מעל המייקאפ באזורים הגבוהים של הפנים כסוג של היילייטר גלוסי טבעי. המוצר עולה 82$ ל-30 מ”ל והוא נמכר בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי.

+ Eisenberg J’ose – מדובר בבושם בניחוח מתובל עם תווים עליוניים של לענה ומנטה, תוי ליבה של קפה, לבנדר וענבר. מריחים בו לבנדר כהה ואפל בשילוב עם הקפה והענבר, קרמיים וחמימים מאוד. בהחלט הייתי אומרת שיש לבושם אנרגיות גבריות, אם כי הוא מעודן יותר בהשוואה לגרסה לגברים (J’ose Por Homme) כך שהוא יתחבב על אוהבות הז’אנר. בחירה מעניינת כשיתחיל להתקרר כאן בארץ מאזור אוקטובר (לא מדובר בבושם קייצי לטעמי) ולכן אלו שמעריכות מורכבות בניחוחות שלהן בהחלט גם יעריכו את הבחירות האינטליגנטיות והאלגנטיות שנעשו כאן בבושם. עלות המוצר היא 82$ ל- 50 מ”ל והוא נמכר בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי.

סקירות נוספות של מוצרי אייזנברג במגזין תוכלו למצוא כאן וכאן.

גילוי נאות: פוסט זה נוצר במסגרת שיתוף פעולה תכני מסחרי עם ג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי, חלק מהתמונות בפוסט צולמו ע”י ליה גלדמן