בשלב הזה, אני מרגישה כאילו ביקרתי בפריז ב-2012 ולא באפריל האחרון, אבל להעלות פוסט התחדשויות זה תמיד טיימינג טוב, נכון? (מנסה לשכנע את עצמי נואשות). בכל מקרה, כבר ציינתי בכמה וכמה הזדמנויות שפריז היא גן עדן לחובבות הביוטי ובהתאם לכך, זה מייצג גם כמעט את כל ההתחדשויות שהבאתי איתי, לא כולל מקרונים ותופינים שנזללו מזמן.

נתחיל מאיפור ובאופן ספציפי עם חברנו מארק ג’ייקובס:

צללית 520 מסדרת ה-The Big O! Omega Eyeshadow היא לא צללית שתעורר בכן חלושעס. מדובר בגוון חום בינוני מאט עם נטייה לחמימות, צללית כמו זו שיש בכל פלטה ניטראלית שמכבדת את עצמה. אז למה בחרתי דווקא בה? רק כשמסווצ’ים אותה מבינים שזו צללית החום המושלמת: היא כל כך חמאתית וכל כך פיגמנטית, עד שאי אפשר לעמוד בפניה, נקודה.

עפרונות העיניים של מארק ג’ייקובס כבר הפכו למוצר אייקוני אך רציתי להתעכב ספציפית על ה-Ultra Skinny כי זה אכן חוד העיפרון הכי קטן שראיתי. בשל כך הוא מושלם לתיחום קו המים הפנימי ויצירת אייליינר דקיק מאין כמוהו. הגוון Fine Wine הוא גוון בורגונדי אידיאלי כשלא רוצים לתחום את עין בגוון שחור דרמטי אלא במשהו מעט בהיר וחמים יותר.

נעבור לשאנל כי כנראה שזה מייצג את מרבית הקניות שלי מפריז ממילא. היילייטר בסטיק הוא אינו מוצר שחדש לי, אבל כנראה שבפריז המטרה הייתה לדייק את הקניות שלי כי ההיילייטר baume Essentials בגוון Sculpting הוא ההיילייטר סטיק הכי טוב שנתקלתי בו: הוא לא מרגיש שמנוני ודביק על העור, הוא עמיד לאורך שעות והוא מעניק את ההברקה הכי גלוסית ולא מנצנצת שראיתי. מוצר יפיפייה ובעיניי חובה לכל אוהבות המוצרים הקרמיים, כי זה הטוב שבהם, סמכו עליי (הוא אפילו עקף את ההיילייטר של גלוסייר בסיבוב).

אם כתבתי רק לפני פסקה אחת שמטרתי בנסיעה הייתה לדייק, אני כבר סותרת את עצמי עם הרכישה הנוכחית. אני מודה שזה נבע נטו מחמדנות יתר וזה לא שיש לי מחסור חמור בשפתונים. יחד עם זאת, לא יכולתי לעמוד בפני קולקציית Rouge Coco Shine וגוון 70 Attitude הוא גוון קלאסי ומחמיא, בדיוק כפי שאפשר לצפות משאנל (סווטצ’ים בהמשך).

אני מחבבת מאוד את סדרת Ombre Premiere של שאנל, לכן הצללית Patine Bronze היא לא יוצאת דופן. גם כאן אמליץ בחום על הסדרה לחובבות הצלליות הקרמיות, כי יש משהו כל כך מספק בפורמולה של שאנל ואילו בחירת הגוונים שלהם היא תמיד און פוינט.

חפרתי על הבסיס החדש של שאנל בסקירה נפרדת אז הפעם לא אכביר במילים. אני עדיין משתמשת בו ועדיין חושבת שזה אחד הבסיסים היפים ביותר שיצרו שאנל לאחרונה. מוצר משובח לחובבות הלוק הטבעי.

כמה תופינים צנועים יותר כדי לחתום את החלק של האיפור: קולקציית האיפור של H&M נראתה כמו אחרי פיגוע בסניף שבו ביקרנו, אבל זה לא מה שיעצור את סיסטר מלאתר מציאות. הצללית Chin Chin היא צללית שמפניה רפלקטיבית מהסוג שאני לא יכולה לעמוד בפניה. בתור מי שמקפידה על מראה איפור די נקי בדרך כלל, אני אוהבת את נגיעת השמפניה המנצנצת כדי להקפיץ קצת את הלוק.

אין לי מושג מה תכננתי לקנות במקום עפרון הצללית שחטפתי מ-H&M, אבל אני זוכרת שגיליתי במקרה, אחרי שכבר קניתי אותו – שזה בכלל לא היה מה שהתכוון אליו המשורר. זו הייתה קנייה מאוד אחראית ללא ספק, אבל הפעם הצליח לי מכיוון שמדובר בגוון ברונזה חמאתי, מחמיא ומתאים ליום יום.

מימין לשמאל: השפתון של שאנל, עיפרון הצללית של H&M, עיפרון העיניים של מארק ג’ייקובס, הצללית של מארק ג’ייקובס, הצללית של שאנל והצללית של H&M

נעבור כעת לבישום כי זה כמעט לא אנושי לצפות ממני לחזור מחו”ל בלי בושם חדש. האחראי למעשה הגזל היה בוטיק הבישום בלה בון מרשה (קליק לחנויות הביוטי האהובות עליי בפריז) והפעם היה ייצוג לבשמי D&S Durga שהפכו לבית הבישום האהוב עליי לאחרונה אבל על כך סקירה נפרדת בהמשך. רדיו בומביי מכיל שילוב של תווים עציים עם ענבר ופודרה. בפועל אני מריחה עליי נוכחות חזקה מאוד של עץ האלגם עם מעט קוקוס ומאסק. בושם ייחודי, יוצא דופן והוכחה לכך שמדובר בבית בישום שיודע לעשות קסמים עם שילובי תווים.

גם Oh My Cream נכללו ברשימת החנויות השוות לקניות ביוטי בפריז ומשם דווקא יצאתי עם שלל צנוע מאוד. אני מוצאת שהרבה מהמותגים שניתן למצוא בחנות, משובחים ככל שיהיו, אני יכולה להזמין גם מקאלט ביוטי ולכן בחרתי להתמקד במוצרי הליין של החנות עצמה, החולקים איתה את השם. אין המון מידע על הקולקציה של או מיי קרים ברשת ולכן הסתפקתי בדוגמית של 12 מ”ל מהשמן מספר 3 שמאז הספקתי כבר לסיים. שמן בעל טקסטורה נעימה מאוד ולא מכבידה על העור, כך שיתאים גם לבעלות עור מעורב כמוני וגם לבעלות עור יבש יותר. רשימת הרכיבים מבוססת על שמן מקדמיה, שמן זרעי חמניות ופרופוליס – לא הרשימה המפוארת ביותר שראיתי כל חיי אבל חביבה מאוד. ב-39 יורו לגודל המלא, אני בהחלט חושבת שאפשר למצוא אלטרנטיבות טובות יותר ותמורה נאה יותר למחיר ברשת, אבל כהתנסות בגודל מוקטן זה היה אחלה.

במוצר הבא עוד לא התנסיתי בכלל מכיוון שלא מומלץ לפתוח מוצר ויטמין C אלא אם כן בכוונתכן להשתמש בו ברציפות עד שיסתיים. מדובר בסרום ויטמין C חדש יחסית לבית לה רוש פוזיי בריכוז 10% ובתוספת של חומצה סליצילית. מאחר שאהבתי עד כה כל מוצר של לה רוש פוזיי שניסיתי, אני מתארת לעצמי שגם זו לא תהיה נפילה אך כמובן שאעדכן כשיהיו לי תובנות קונקרטיות.

מטריסיום הוא מוצר מעניין מאוד מבית ביודרמה, מכיוון שהוא מגיע באמפולות פלסטיק שמתאימות בדיוק לשימוש יחיד ומיועדות לשימוש במצבים שבהם העור פגוע. המוצר מסייע בחידוש תאי העור ולכן מסייע בזירוז החלמת עור מגורה. בנוסף, המטריסיום עשיר באנטי אוקסיטנטים ומספק לחות לעור, מה שהופך אותו לסוג המוצרים שכדאי להחזיק בבית, לימים בהם אתן מרגישות שהעור שלכן סובל. מאמינה שאסקור את המוצר בצורה קצת יותר נרחבת ככל שאעמיק את השימוש בו, כי הוא בהחלט ראוי לכך.

ולסיום, איך אפשר לחזור מפריז בלי סטוק של שמפו מבית קלוריין,  הידוע גם אצלי לפחות בתור השמפו היבש הטוב ביותר שאי פעם ניסיתי ולא רואה אף אחד אחר ממטר. 

צירפתי את המוצרים שהצלחתי למצוא אונליין אך שימו לב שכדי להזמין משאנל וספורה תצטרכו להיעזר בחברת שילוח.