אחד האתרים שאני מגלה יותר ויותר לאחרונה, בייחוד מאז שהתחילו לשלוח לישראל – הוא Everlane. אם בעבר הם היו שולחים לישראל רק בעלות של 25$ אז כעת המשלוחים לארץ הם חינמים בקנייה מעל 98$ ומעלה, שזה גם מייצג את העלות הממוצעת של הפריטים באתר כך שהמשלוח החינמי כמעט מובטח. רגע, רגע, לפני שאתן נוטשות כי אתן חושבות שזה יקר מדי, תנו לי לערוך לכן היכרות עם המותג ואולי אצליח לשנות את דעתכן. 

בואו נדבר קודם כל על ההיבט המוסרי כי Everlane חרטו על דגלם כמה ערכים חשובים. אמנם כל הפריטים מיוצרים בסין, אך הם מיוצרים בשקיפות מלאה ויש לכן אפשרות להיחשף בצורה מלאה לתנאי העבודה והמפעלים שבהם מייצרים את הפריטים. מי שהנושא הזה חשוב לה ואינה רוצה לתמוך בתנאי התעסוקה המחרידים שיש כיום באופנה מהירה – תעריך מאוד את המאמצים של Everlane לייצר אופנה בת קיימא. 

Everlane מתמחים בבייסיקים איכותיים, משמע לא תמצאו כאן פוליאסטר זול או פריטים שמתפרקים בכביסות. במותג עושים שימוש בבדים טבעיים עם גזרות נקיות. לא תמצאו כאן פרינטים, לא תמצאו כאן צבעים רועשים וגם לא תמצאו כאן בגדים חגיגיים לערב. הפריטים מתאימים מאוד לעבודה משרדית ולפי הרכב הבדים, מתאימים גם לקיץ הישראלי ובאופן כללי לאורח חיים יומיומי.

הפריטים באתר אינם זולים, אם כי Everlane תמיד דואגים בכל עמוד מוצר להשוות את מחיר הפריט שהם מציעים לעומת התמחור שלו במותגים אחרים. אין לי מושג על סמך מה הם עושים את ההשוואה הזו והאמת היא שזה נשמע לי קצת מונפץ, אבל כך או כך, אני מוצאת שהתמחור הוא בהחלט סביר ביחס לתמורה שמקבלים גם אם הוא אינו זול בפני עצמו. לקבלת הטבה בקנייה ראשונה תוכלו להשתמש בלינק הבא.

יצא לי לקנות כמה פעמים מאברליין והייתי תמיד מרוצה מהתוצאה. המידות מגיעות ל-46 אירופאי (16 אמריקאי) שזה בהחלט טעון שיפור אך אם זכור לי נכון זה כבר שיפור לעומת היצע המידות שלהם בעבר. אני לא יכולה לומר האם הפריטים תואמים למידתם או לא מכיוון שאני מוצאת שכל דגם שונה מהאחר ולכן חשוב מאוד להיעזר בביקורות המפורטות שמציעים בכל עמודי הפריטים. תוכלו למצוא שם גם המלצה של המותג עצמו האם לבחור במידה תואמת למידה הרגילה שלכן או גדולה/ קטנה יותר. כמו כן, הלקוחות שמשאירות ביקורות מפרטות לרוב גם את הגובה, המשקל והמידה הרגילה שלהן – מה שמאוד מסייע בהתאמת הפריטים.

המשלוח כאמור הוא חינמי מעל 98$ או 15$ בקנייה מתחת למינימום הזה, שינוי גדול לעומת תהליך הקנייה עד לפני כמה חודשים שהיה מסתכם ב-25$ בכל הרכישות, מה שהיה ללא ספק מכאיב עוד יותר לחשבון הבנק. כמו כן, את המיסים משלמים במעמד הצ’קאאוט כך שאין מקום להפתעות נוספות עם קבלת הפריט בארץ. הפריטים נשלחים ב-DHL בתהליך לא מהיר במיוחד אז אם אתן צריכות את הפריטים מהר, תתבקשו לשלם אקסטרה על משלוח אקספרס.

באתר אין סיילים אך מדי פעם יש פריטים שצונחים במחיר, כאן. למי הקניות במותג מיועדות? למי שמתעניינת בצרכנות מוסרית יותר ובאופן כללי קונה פחות. מי שרוצה להשקיע קצת יותר בבייסיקים שיחזיקו מעמד יותר מעונה אחת ומעדיפה לבנות לעצמה גרעין מלתחה פרקטי ויומיומי. אם אתן נמנות על הקטגוריות שהזכרתי אני ממליצה בחום להתנסות בהזמנה מהאתר. לסיכום, אתר עם קצת יותר מדי יומרנות בכל הנוגע לאג’נדות שלו, אך האיכות מצדיקה את ההשקעה.