במשך הרבה מאוד זמן חשתי שדרוש ריענון לשטח הכניסה לדירה. הדירה שלי בנויה בצורה כזו שמסדרון צר וארוך במיוחד מוביל לחלל המרכזי שלה והאמת היא שהרגשתי קצת אבודה לגביו. זה תמיד היה פרויקט בטו דו ליסט שלי אבל בפועל קרה שמעל שנה וחצי החלל הזה נשאר בדיוק כפי שהיה כשעברנו לכאן לראשונה: עם ספסל לא ברור של איקאה שהוצב במסדרון ולא רק שהיה מפגע אסתטי בעיניי, אלא גם היה חסר תכלית ברמה הפרקטית.

לבסוף החלטתי שיש גבול לכל תעלול ואני צריכה סוף סוף לטפל באזור. חיפשתי במשך תקופה ארוכה את השידה הנכונה לחלל הזה, היות ואני לא ממש מתחברת לקומודות הסטנדרטיות שבדרך כלל מיועדות לאזורים דומים. זו הייתה מודעה באינסטגרם שחשפה אותי לרהיטי קואלה ושם הכל התחבר: רהיטים מודרניים לצד רהיטים בעלי לוק של פעם. הייתה לי פנטזיה על שידת רוקחים כבר תקופה ארוכה בהשפעת כל היוטיובריות עם הדירות היפות בחו”ל אך לא מצאתי את מבוקשי כאן בארץ במחיר סביר (המחירים של השידות המועטות שקיימות יכולים לטפס לסדר גודל של אלפי שקלים). שידת Torin של קואלה קלעה להגדרה שלי במדויק: עלותה 1590 ש”ח, גובהה 88 ס”מ ורוחבה 75 ס”מ, כך התאימה בול לחלל שאליו ייעדתי אותה, היא עשויה לוחות עץ אורן ומחולקת לתשע מגירות. 

שמחתי שהשידה, על אף שעשויה מעץ שנוטה לצד הקריר יותר, משתלבת היטב גם עם פרקט בגוונים חמים יותר. כמו כן, הופתעתי לטובה מההיבט הפרקטי של השידה: המגירות, על אף שקטנות למראה, הן בעלות נפח מרשים בהחלט ויכולות לשמש לאחסון של לא מעט פריטים. בעיניי זה פתרון אידיאלי לכל מיני חפצים קטנים שבדרך כלל מצאו את מקומם על השיש במטבח בהיעדר מקום אחר וכעת נחים במגירות ושומרים על סדר בבית.

ממליצה לעקוב אחר הנעשה באתר, מכיוון שהרהיטים מתחדשים לעתים קרובות. באתר מציעים פתרונות לרהיטים שהתקשיתי למצוא בארץ בדיוק כמו שאני אוהבת ולעתים זה אפילו גרם לי לייבא אותם מחו”ל אז אני שמחה לגלות אלטרנטיבה אסתטית, מודרנית ואיכותית במחירים סבירים גם כאן. לאט לאט אני זוממת להחליף כמה רהיטי איקאה ישנים ברהיטים מקואלה כי הם עשו את שלהם והגיע זמנם.

הצעת סטיילינג ראשונה

הצעת הסטיילינג הראשונה לשידה מבטאת את האופן שבו השידה עומדת כעת מעוצבת בבית שלי. אני מודה שהיו לי תכנונים הרבה יותר מאסיביים עבור העיצוב שלה, בהיותי טיפוס שאוהב הרבה פיצ’פקעס אבל עם קבלת השידה הבנתי שזה פשוט לא הכרחי. השידה כל כך יפה ובעלת אמירה עיצובית בעיניי, שכל המוסיף גורע. לכן עיצבתי את השידה בצורה יחסית מינימליסטית (יחסית לעצמי) וקישטתי אותה בפריטים עם אלמנטים טבעיים שמתחברים עם מראה העץ הלא עשוי ואני פשוט מאוהבת בתוצאה.

מיטיבות הלכת בוודאי זוכרות שקיר גלריה עמוס לעייפה היה תלוי מעל המקום שבו השידה נמצאת כיום וכפי שאמרתי, על אף כל האפשרויות הקיימות – הרגשתי שאופציה מינימליסטית תחמיא לשידה המרשימה יותר מכל. לינקים לכל פריטי העיצוב מחכים לכן בסוף הפוסט.

באופן כללי משהו בי נמשך לאחרונה לעיצובים קצת רגועים יותר, כך שזה כנראה לא השינוי היחידי שתראו בבית בקרוב. יש לציין שמהר מאוד הפינה הזו הפכה לאחת האהובות עליי בבית מכיוון שאני אוהבת את האופן שבו היא קושרת את החלל המרכזי למסדרון ולחדר העבודה שלי שנמצא בקצה שלו.

כשזה נוגע לעיצוב הפריטים שמעל השידה, ההצעה שלי היא תמיד לשחק עם הגבהים והטקסטורות – מה שנותן תחושה נעימה יותר לעין. לכן אפשר לראות אגרטלים בגבהים שונים, מראה עומדת ופרינט קטן. עיצוב במפלס אחד עשוי להקשות על סידור נכון של פריטים וליצור תחושה של עומס, בעוד פריטים בגבהים שונים מעניקים תחושה אוורירית יותר.

אפשר לדבר רגע על הפאוניז האלה? חטפתי אותם קצת לפני שהעונה נגמרת ואם היה התקציב והזמינות לקשט בהם את השידה בכל עונות השנה – הייתי שמחה לעשות זאת (הם נקנו בפרחי בוקי).

הצעת סטיילינג נוספת

לפני כמה שבועות הוצאנו לגמלאות את פינת הבר שעמדה בקצה הסלון. גם זמנה חלף ובואו נודה באמת: היא לא זכתה לשימוש רב. לכן, החלטתי לעצב הצעת הגשה נוספת עבור השידה, למקרים שבהם נארח ונרצה שתתפקד גם כעמדת בר – בייחוד עכשיו שאין פינה נפרדת כמו באופן קבוע בבית.

הלכתי על מוטיבים ירוקים וזהובים, בהשראת מגש השיש וכוסות השמפניה הירוקות שקניתי לפני כמה שבועות ב-H&M Home. הסגנון הזה התכתב כל כך יפה עם הפרינטים הבוטאניים מתוך החנות שלי ולכן ממלא אותי גאווה להוסיף גם את אחד מהם לתמהיל. אגב, תמיד תוכלו לקפוץ לחנות שלי בסוסייטי6 ממש כאן. רעיונות נוספים לעיצוב שידות מחכים לכן בפינטרסט שלי ובסטורי שלי.

** פוסט זה אינו ממומן אך השידה נשלחה אליי למטרת שיתוף הפעולה עם קואלה