למרות השיח בשנה האחרונה סביב יצירת ליין מגוון של מייקאפים כך שייכללו בהם סוגים שונים של מוצאים, גווני ותתי עור – נדמה שהרבה מותגים לא ממש הפנימו שזה צריך להיות הסטנדרט בעולם הביוטי העכשווי. מהצד השני של הסקאלה, נוצר מותג UOMA המגדיר את עצמו כליין איפור רדיקלי כאשר המטרה שלו היא לאפשר לכולן ליהנות ממנו והכוונה היא *באמת* לכולן. 

UOMA משמעותו “יפה” (באחת השפות המדוברות בניגריה) והאג’נדה של המותג הוא שלכולנו צריכה להיות האפשרות להרגיש יפות. המותג מאמין שכל אדם שונה בפני עצמו ולכן ההבדל בעור מתבטא לא רק בגוון או אפילו תת הגוון שנחוץ לו אלא אפילו בפורמולציה שונה. לכן חוץ מליין אדיר שכולל 51 גוונים, המייקאפים מתחלקים לשש פורמולציות שונות בהתאם לצרכי העור. הפורמולציות מתבססות על Fitzpatrick scale שבעצם מבטאת באמצעות נתון מספרי את הריאקציה של סוגי עור שונים לקליטת קרני השמש. 

המותג נוסד על ידי שרון צ’אטר, ילידת ניגריה המתגוררת כיום בלונדון שהייתה בעברה בעלת תפקיד ניהולי בקבוצת LVMH. צ’אטר מאמינה שמותג All inclusive, כלומר מותג שמספק במה לכולם לא יכול להסתכם רק בייצור סקאלת מייקאפים רחבה אלא עליו לשאוף לייצר התאמה של ממש לסוג העור, מה שמחזיר אותנו לנקודה שתוכלו למצוא גם פורמולות שונות לפי תתי קטגוריות שונות.

העניין עם ליינים גדולים כל כך של מייקאפים, בייחוד של מותגים לא מוכרים, הוא שקל ללכת לאיבוד ולבצע התאמה שגויה. כאן UOMA יצרו התאמה גאונית שמאפשרת לך לבחור בגוון הנוכחי של המייקאפ שלך מתוך עשרות מותגים ומאות מוצרים, שעל בסיס הבחירה הזו משקלל לך האתר את הגוון המתאים לך. המותג בעצם חוסך את מלאכת המחשבת שהיא מציאת הגוון הנכון אונליין ועושה את העבודה הזו במקומנו.

חוץ מסקאלת מייקאפים מרשימה תוכלו למצוא בליין גם שתי פלטות צלליות ואייליינר, שפתונים מהדור החדש בעלי הפורמולה המנצנצת עליה כתבתי כאן, קונסילרים ודואו סטיק שכולל היילייטר וקונטור. החדשות הטובות? המותג שולח ישירות לישראל בעלות של 3.55$ בלבד. את מוצרי המותג ניתן להזמין כאן.