זה לא היה הביקור הראשון שלי בפריז או של דר שאיתה טסתי, לכן החלטנו במשותף שנדלג על האטרקציות הבולטות ביותר שקופצות לראש כשחושבים על פריז ונתרכז בדברים נישתיים יותר. אם אתן כמונו ואתן מחפשות לגלות את פריז האחרת – הפוסט הזה עבורכן, אם אתן מחפשות את השילוב בין האטרקציות הגדולות לבין דברים קצת פחות שגרתיים – הפוסט הזה נועד גם לכן. כרטיסים למקומות שהזכרתי ניתן לקנות במקום אך אם קיימת אפשרות להיערך, ממליצה להזמין מראש.

ATELIER DES LUMIÈRES

אטלייה דה לומייר מזמינה אותנו להיכנס לתוך היצירות הגדולות של וואן גוך – ליטרלי. מדובר במופע אור קולי תלת מימדי אשר לכל מקום אליו תביטו ייחשפו אליכן עבודות עצומות בגודלן שייגרמו לכן להחסיר פעימה. מדובר בפרזנטציה מאוד ויזואלית לעבודות של האמן שלא זכה להכרה בחייו ודרך מאוד ייחודית ואפקטיבית להיחשף לאמנות גם אם לרוב זה לא כוס התה שלכן. אגב, גם הילדים שנכחו במקום מאוד נהנו עם החוויה כך שאם אתן טסות עם ילדים – מומלץ בחום. לפרטים נוספים הקליקו כאן.

Les Nymphéas de Claude Monet

אוהבות אמפרסיונזם? את העבודות של קלוד מונה? אז תערוכת הנימפאות שלו ב- Musée de l’Orangerie הוא מאסט. זו אחת התערוכות הכי מרשימות שביקרתי בהן ואהבתי במיוחד את הנוכחות שקיבלה כל יצירה, את ההזדמנות לבחון מקרוב את הגאונות שבו ואת העובדה שמדובר בתערוכה לא מציפה כמו בהרבה גלריות ומוזיאונים שלפעמים הביקור בהם אינטנסיבי מדי לטעמי. כל אדם יכול לזהות משהו אחר ביצירות שלו או להתחבר לצבעוניות שונה, כל יצירה עומדת בפני עצמה והחיבור שלהן יחד עוצר נשימה. לפרטים נוספים הקליקו כאן.

פיקניק בגני טולארי

בתור בעלת חיבה מיוחדת לגנים ופארקים בחו”ל, אין ספק שאחד המקומות החביבים עליי בפריז היה בגני טולארי. מקום שאפשר להעביר בו את הוויקאנד בכיף (או כל יום אחר לצורך העניין), לספוג את השמש הפריזאית ובמזג אוויר טוב גם ליהנות מפיקניק משובח עם דברי מאפה מקומיים.

The Fondation Louis Vuitton

מעבר לכך שזה מוזיאון מרשים שבו מיצגים מודרניים חיים לצד עבודות קלאסיות, ממליצה לא לפספס את העבודה של Yayoi Kusama שתוצג במקום עד ה-26 באוגוסט. מדובר באמנית יפנית בועטת ואקצנטרית שהעבודות שלה הן פסיכדליות ומשלבות את אהבתה לצורות גיאומטריות, פנטזיה וצבעים. ה- Foundation מציג חלל מיוחד שעיצבה קוסאמה בשם The Infinity Room הממחיש את גדולתה כאמנית. זיהיתן תור ארוך שמשתרך במוזיאון לחדרון קטן? זה עבור התצוגה של קוסאמה ומדובר בתור היחידי שעמדנו בו כל הטיול. אל תניחו לו להפחיד אתכן כי הוא מתקדם מהר ושווה לגמרי את ההמתנה. לפרטים נוספים הקליקו כאן.

Ile Saint-Louis

אז נכון, טרגדיה קרתה לנוטרה דאם לפני כמה שבועות אבל עדיין יש את כל הסיבות לבקר באי הקטן Ile Saint-Louis. התרגום של המקום הוא “האי של הסיין” משום שהוא מחובר לשאר פריז באמצעות ארבעה גשרים משני צדי הגדה. מדובר במקום עם אווירה קסומה, גנים יפים, בתי קפה מקומיים חמודים ומקומות רבים שאפשר לטעום בהם את הגלידה המשובחת Berthillion עליה כבר המלצתי בפוסט הקינוחים הפריזאי . מדובר בשכונה יפיפייה שאפשר ללכת בה לאיבוד בסמטאות ובכל פעם לגלות בה משהו חדש, כאשר הפריחה שראינו בה הייתה המרשימה ביותר שראינו בכל פריז.