לקראת הטיול שלנו בפריז ידענו שאנחנו רוצות דירה ורצוי שתהיה כמה שיותר פריזאית קלאסית – לפחות לפי מה שחקוק לנו בתודעה. על אף שמלון זו תמיד האופציה המפנקת, רצינו לחוות את פריז עד הסוף: לרדת בבוקר לסופר כדי לקנות בגט טרי, לאכול מדי פעם ארוחות בוקר בדירה ולספוג כמה שיותר מהאווירה הפריזאית האותנטית. הנה כמה דברים שלמדתי על עיצוב מפריזאיות:

1. הסגנון האקלקטי שולט

למה להגדיר את הסגנון שלכן בצורה מסוימת אם אפשר גם וגם (וגם?), לפריזאיות זה עובד יופי ואני מודה שיש הרבה קסם בזה. גם את הבית שלי אני מגדירה כדי אקלקטי ולפחות בשלב הזה בחיי אני נהנית לשחק עם כל מיני תקופות והשראות – מבלי להתמקד בסגנון אחד.

2. לכבד את העבר

בפריז היכן שיש כל כך הרבה עבר ואלמנטים עיצוביים שנשמרו מפעם – להתעלם מזה יהיה בגדר פשע. זה בדיוק מה שהופך רבות מהדירות הפריזאיות לאקלקטיות: השילוב בין פריטים מודרניים לפריטי וינטג’, בין אבזור חדש לבין אלמנטים אדריכליים מפעם.

3. לא לפחד מצבע

אמנם לפריזאיות יש גם חיבה ללבן הקלאסי, אך בוודאי תופתעו לדעת שהן גם לא חוששות מצבעים. למעשה, הצבע הוא זה שמאפשר לגשר על הפער שבין הסגנון המודרני לבין האלמנטיים מפעם. מגזיני עיצוב צרפתיים נחשבים כבר קבעו שהחוק הכי בולט בעולם העיצוב בצרפת הוא שבאמת אין חוקים.

4. סגנון לא מתאמץ

אחד הדברים שהכי מאפיינים את סגנון של הצרפתיות הוא הסטייל נטול המאמץ, מה שיכול להיתרגם באופן מובהק גם לעיצוב הפנים. מעבר לכך שזו הצהרה לכל דבר ועניין, יש בזה מעין חופש שמוריד משמעותית את מפלס הלחץ. הגישה לפיה העיצוב יכול להיות לא מושלם, לא תמיד משורטט ולא לגמרי גמור – מרגיש הכרחי בבית שבאמת רוצים לחיות וליהנות בו.

5. להוסיף גלאם לחלל

אם יש משהו שצרפתיות טובות בו, זה להוסיף גלאם לכל מקום שהן נמצאות בו בדרכן הלא מתאמצת. זה תקף גם לגבי עיצוב פנים וזה יכול להתבטא באמצעות שימוש בבראס, נרות להוספת אווירה ואפילו מגזיני אופנה כפריט דקורטיבי.

אם מתחשק גם לכן לחוות את החוויה הפריזאית האמיתית ואתן מעוניינות להתארח בדירה שבה גם אנחנו התארחנו, הקליקו כאן. לקבלת הנחה בסך 150 ש”ח על השהות שלכן בדירה לבחירתכן, הזמינו דרך הלינק הבא.