כשזה נוגע למסעדות בתל אביב אני תמיד מחפשת את הבשורה הבאה. איך שאני רואה את זה: הן ברובן יקרות, אז אם כבר מוציאים פרוטה נאה, מוטב לקבל כמה שיותר תמורה בעבור ההשקעה. מסעדות קונספט חביבות עליי במיוחד, אז מסעדה בהשראת “אליס בארץ הפלאות”? יש פליז! זה בדיוק מה שמצפה לכן במסעדה החדשה “פנטסטיק” הממוקמת בצידון 1 בתל אביב ונמצאת עדיין בהרצה. הנה הצהרה גדולה: מדובר במקבילה הישראלית למסעדת Sketch הלונדונית!

היות והמסעדה מאוד לוהטת כרגע, תתבקשו להזמין מקומות די הרבה זמן מראש. הכניסה אליה היא ממלון פורט אנד בלו, אז תהיו מובלות לחדר המתנה עד שאחד מהעובדים במסעדה יוביל אתכן לשולחן שהזמנתן.

עוד דבר מעניין ב”פנטסטיק” – חוץ מהקונספט שעיניכן רואות, במקום עושים מאמץ עילאי שהחוויה תהיה… פנטסטית. צוות העובדים מאוד מנומס, אדיב, דברן ולעתים גם תיאטרלי, כך שזה עושה רושם שהם באמת דואגים לכך שהחוויה שלכן תהיה אופטימלית.

אין מה לומר, הצליח להם: זה לא עוד ביקור סטנדרטי במסעדה, זו בהחלט הרפתקה. הרפתקה מטורללת, מהנה, כייפית, מרגשת – לא משהו שהייתן מצפות לקבל בעבור תשלום על מנת פסטה או המבורגר.

מה אוכלים בארץ הפלאות?

אני תמיד מנסה לקחת בחשבון את העובדה שתפריט נמצא בהרצה אם אני דוגמת אותו בתחילת הדרך, אז המסקנות הן כאלה: למנות ראשונות הזמנו פלטת גבינות, ירקות צלויים, לחם מחמצת והבנות שהיו איתי הזמינו גם מנת דג נא. למנה עיקרית הזמנתי את הפפרדלה והבנות הזמינו המבורגר וולינגטון שהיה לדעתן ממש מוצלח, ההפרדלה הייתה לעומת זאת פחות טעימה. המקום אינו כשר ומגיש הרבה בשר ומאכלי ים, אז יש לי תחושה שההתמחות שלהם היא בקטגוריה הזו ופחות במנות הצמחוניות.

הקוקטיילים היו מצוינים וכללו כל מיני אלמנטים מעולם הקולינריה כמו ציפוי שוקולדי סביב ה- Ring a Bell #2. עוד הוזמנו לשולחן: קוקטייל אפרול סוור והקוקטייל שלי, Green Grass Of Home, קוקטייל על בסיס ויסקי שהיה משובח.

אני לא רוצה לספק ספויילרים לכל החוויות שתוכלו לחוות במסעדה, רק בואו נאמר שאם אתן ניגשות לשירותים – מוטב לגשת בצמד ולקחת איתכן מצלמה (נשבעת, זה פחות קינקי מכפי שזה נשמע).

לסיכום, מבחינה קולינרית חוויה מומלצת לאוכלות כל, פחות מצטיינת בינתיים לאוכלות צמחוני (יש גם כמה מנות טבעוניות בתפריט). מבחינה חווייתית ובעיקר אם אתן אוהבות גימיקים שעשויים היטב – זה מאסט. חגגתי במקום יום הולדת וזה היה כיף גדול.