בתור מישהי שכותבת לא מעט על ביוטי, העובדה שבכל השנים האחרונות לא הייתה לי קוסמטיקאית טובה להמליץ עליה הציבה אותי בבעיה. אני לגמרי מאמינה שמי שרוצה להרכיב באופן עצמאי שגרת טיפוח אפקטיבית יכולה להיעזר המון במגזין, אבל אני גם נתקלת בלא מעט פניות של בחורות שקיבלו את האינפורמציה ועדיין לא בטוחות מה לעשות איתה – מה יתאים להן באופן אישי? 

זה השלב שבו אני מודה שאין לי אפשרות לעזור וזה גם יהיה לא אחראי מצדי לחשוב אחרת: אני יכולה לשתף בסקירות שלי, במוצרים שאהבתי, במוצרים שעזרו לי להחלים מאקנה ובפילוסופיית הטיפוח הכללית שלי. אך להתאים למישהי שאני לא מכירה מוצרים, בידיעה שאינני אשת מקצוע והאינטרקציה היחידה שלנו היא אונליין? לא, צר לי. לא אני ולא אתן תרצו שאומר לכן מה לעשות כי זו פשוט תהיה אינפורמציה מוטעית.

אז כאן מתעוררת הבעיה, כי אני מאמינה בהצעת אלטרנטיבות לפתרונות שאין לי אפשרות לתת. אלא שבמקרה הזה הסנדלר לגמרי הולך יחף וגם לי לא הייתה קוסמטיקאית משלי עד לפני כמה חודשים. היות ואני מה שניתן להגדיר בקלות כ”גיקית” של טיפוח, אני גם בררנית יתר על המידה ורוצה קוסמטיקאית ומוצרים שייספקו את התאווה הבלתי נגמרת שלי לרכיבים ופורמולות.

היו בטוחות שהזדמנויות לקבלת טיפולים בכל מיני רמות מחיר היו לי בשפע אבל בוודאי שמתן לב שאף טיפול כזה לא נסקר בשלוש השנים האחרונות במגזין והסיבה לכך פשוטה: זה העור שלי! סיסטר לא תעביר את העור מסכת עינויים רק כדי לקבל טיפול בחינם, זה כל כך לא שווה את זה! מעבר לכך שהייתי צריכה למצוא מישהי שאתחבר אליה, הייתי גם צריכה מישהי שאוכל לסמוך על החומרים שאיתם היא עובדת ופייר? דעתי על רוב החומרים שנעשה בהם שימוש בשוק המקצועי כאן בארץ לא חיובית במיוחד ובכלליות הגישה לטיפוח היא לפעמים די מיושנת בעיניי.

ואז הגיעה גאל

אם יש מישהי שהיא סקין קייר ג’אנקית אפילו יותר גדולה ממני זו חברתי דר ואם דר ממליצה בצורה כל כך נלהבת על הקוסמטיקאית גאל לוי, החלטתי שכנראה שקורה פה משהו נכון שאני צריכה לבחון בהקדם. בואו נקרא לילד בשמו: יש לי כמות די מרשימה של נזקי שמש על הפנים ופיגמנטציה. יחד עם זאת, אם אתן מכירות אותי, אתן בוודאי יודעות שעל אף ששגרת הטיפוח שלי יקרה ללבי – אני חיה ממש בשלום עם מצב העור שלי ואפילו כתבתי פוסט שלם בנושא. לכן לא הייתה לי שאיפה להשיג מהפך של ממש בעור אלא זה נטו היה יצר הסקרנות שהביא אותי לגאל.

העור שלי בקלוזאפ כעבור שלושה חודשי עבודה משותפת: אחיד יותר עם דהייה של סימני השמש, אך עדיין תהליך בהתהוות.

מעבר לכך שהיה לי קליק ראשוני עם גאל, אחד הדברים שגרמו לי הכי לסמוך עליה זה השימוש במוצרי ביולוג’יק רישרש. העוקבות הקבועות בבלוג בוודאי יודעות שאני משתמשת במוצרים כבר מעל שנתיים וה-Lotion P50 הוא המוצר הכי אייקוני באוסף הטיפוח שלי עוד הרבה לפני שאני וגאל הכרנו. אז קוסמטיקאית שמתמקצעת באג’נדת הטיפוח של ביולוג’יק ומשתמשת במוצרים שלהם? Sign me up!

אין תבנית אחת שמתאימה לכולן

אני חשה מחויבות להמליץ לקוראות מסוימות לפנות לקוסמטיקאית בגלל עניין ההתאמה האישית, כי יש כאלה שאני כבר מזהה מצורת הפנייה שלהן – שהן זקוקות לה. יחד עם זאת, המציאות בשטח היא שהרבה נשות מקצוע לא באמת מעניקות לך את ההתאמה הזו אלא מסווגות אותך לפי כמה קטגוריות כלליות ומתאימות לפי זה תפריט טיפולים קיים.

אחד הדברים שאני הכי מעריכה בגאל זה שהיא באמת ובתמים מתייחסת לכל עור כמקרה בפני עצמו. לכן גם כל טיפול שלי איתה משתנה ממפגש למפגש ולכן גם לא תמצאו אצלה שני טיפולים זהים בדיוק כמו שלא תמצאו שני סוגי עור זהים לחלוטין. דבר נוסף שאהבתי זה שהיא לא “מורידה” את המטופלות שלה כדי שתוכל להרים להן בצורה פלאית באמצעות הטיפול. מה זה אומר? הרבה מאוד נשות מקצוע בתחום חוטאות בכך שהן יאמרו לכן דברים נוראיים לגבי מצב העור שלכן כדי שתבינו עד כמה הטיפול הזה נחוץ. זה לא ייחודי רק לתחום הזה אגב ובכל זאת, זו גישה שעושה לי רע ואני בטוחה שתסכימו איתי בזה. האם גאל תנזוף בי על כך שהתעסקתי עם הפצעונים שלי? תנזוף (ובצדק, יש לומר), אבל בכללי אני מוצאת שיש לה גישה מאוד פמיניסטית שדוגלת בלהרים למטופלות שלה במקום לשחק להן על חוסר הביטחון העצמי.

שחורים? לא תודה.

אחד הדברים שגרמו לי *לא* לחזור שוב לטיפולים אצל קוסמטיקאיות הייתה האובססיה להוצאת שחורים. לי אין אובססיה כזו ומבחינתי זו לא המטרה כשאני מגיעה לטיפול כזה, אז מדוע להן זה כל כך חשוב? אני מוכנה להישבע כאן ועכשיו שהוצאת שחורים כואבת לי יותר מקעקוע, אז למה בעצם להתעקש על זה? גם אצל גאל עברתי הוצאת שחורים ולא אכחיש, זה לא היה נעים בכלל- יחד עם זאת, זה לא היה הסבל שציפה לי בטיפולים אחרים ובכל שלב גאל אמרה לי שאם אני לא רוצה, אפשר להפסיק בכיף. בטיפולים אחרים? ממש נתקלתי בהתנגדות כשביקשתי בעצמי להפסיק.

בלי מייקאפ? הכיצד?

אני לא רוצה שייתפרש שהעור צריך להגיע למצב מסוים כדי שאפשר יהיה לצאת מהבית בלי מייקאפ ואני לא רוצה שייתפרש שאני לא לובשת מייקאפ יותר בכלל, אבל אני בהחלט מוצאת את עצמי מוותרת על מייקאפ בהרבה יותר הזדמנויות – כפי שיעיד על כך הסטורי שלי. אני מודה, בתחושה האישית שלי ועל אף שקיבלתי את מצב העור שלי כפי שהוא – לא היה לי מספיק בנוח להסתובב בציבור בלי בסיס בכלל ואילו עכשיו, אחרי חודשים של עבודה משותפת עם גאל אני מרגישה שזה הרבה יותר פשוט. האמת? זה מרגיש נפלא ואני מקבלת מכן לא פעם תגובות בסטייל “הלוואי שיקרה לי גם”. אני באמת מאחלת לכך שכולנו נתהלך בציבור איך שמרגיש לנו לנכון ולא נראה בזה כאקט של אומץ או פונקציה של המראה שלנו.

התהליך עם גאל

גאל מגדירה את הטיפול הראשון איתה כסוג של “ריסט” לעור, אך כאמור זה משתנה ממטופלת למטופלת. הטיפול שלנו כלל גם שימוש במיכשור שהרבה חובבות סקין קייר מתעניינות בו כיום ובאופן כללי גאל מרבה לעשות שימוש במוצרים הנחשקים ביותר של ביולוג’יק ובמכשירים מתקדמים . הדבר הכי מעניין שהבחנתי בו כבר כעבור הטיפול הראשון, שהאזור הראשון להגיב לחומרים הפעילים היה דווקא אזור הרקות שלי. שם היו לי צלקות של ממש כתוצאה מאקנה שסבלתי ממנו עוד בתקופת הנעורים, מה שגרם לי להניח שלא אצליח להעלים אותם אלא באמצעות הליכים פולשניים יותר והנה, גאל הצליחה.

הטיפולים הבאים כללו גם מזותרפיה, שזה בעצם מכשיר המורכב מ-8-36 מחטים דקות, כאשר צורת הטיפול ושיטת העבודה משתנים בהתאם למצב העור ולמטרות שרוצים להשיג. מזותרפיה בעצם יוצרת פציעה מבוקרת בעור במטרה לבנות את רכיבי העור מחדש בצורה בריאה ומאוזנת יותר. אני עדיין נמצאת בשלבי ה”לייט” של הטיפול (אם כי מרגישים תוצאות גם אחרי הפעם הראשונה), בעוד בסטורי של גאל אני כבר רואה מטופלות שנמצאות בשלבים מתקדמים ואני ממש מצפה להגיע לשם! מזותרפיה יכולה לעזור מאוד לצלקות, פיגמנטציה, נקבוביות פעורות וקמטוטים. אם זה תחום שמעניין אתכן – אנא עשו זאת אצל אשת מקצוע ואל תקנו מכשירים באופן עצמאי מכל מיני אתרים. חלק מהעבודה שלנו עם עצמנו בבית אמורה לשקם את העור, לא לגרום לו באופן פוטנציאלי לנזק חדש על ידי שימוש במכשירים שלא הוכשרנו להשתמש בהם

הפילינג, הו הפילינג

אחד התהליכים היותר מספקים שעברתי עם גאל הוא תהליך של פילינג יסודי מהסוג שגורם לעור להתקלף בצורה אינטנסיבית בימים שלאחר מכן. ניסיתי הרבה מאוד סוגי פילינג ביתיים, כולל פילינג כימיקלי בריכוזי 25% ו-30% (של דראנק אלפנט ודה אורדינרי בהתאמה) וסמכו עליי כשאני אומרת את זה: זה לא בר השוואה בכלל לפילינג שאפשר לקבל אצל אשת מקצוע. לפני טיפול שכזה גאל תשאל אתכן האם יש לכן אירוע חשוב בימים הקרובים, היה והתשובה היא שלילית – יוצאים לדרך! יומיים לתוך הטיפול והתחלתי להתקלף לגמרי במשך כמה ימים נוספים והתוצאה? חלק לא מבוטל מהסימנים האדומים והלא אחידים שנותרו בלחי ימין שלי מהאקנה דהו.

המוצרים שלנו מהבית

אחד הדברים שהכי הרתיעו אותי וכנראה גם מרתיעים אתכן לגמרי מתקשר לתחושה הלא נעימה הזו שקוסמטיקאיות מנסות “לדחוף” לנו מוצרים, מכירות את זה? בואו נודה באמת, כולנו מתנסות במוצרי טיפוח בשגרה ואף אחת לא רוצה להיכנס לטיפול ולצאת ממנו בידיעה שצריך עכשיו גם להשקיע הון קטן בסט שלם של מוצרים, אז האמינו לי – גם אני הייתי שם. אני מוצאת שהגישה של גאל מאוד מכילה כלפי מוצרים גם אם היא אינה יכולה לקחת עליהם אחריות באופן אישי. כלומר אם אומר לה שיש לי מוצר משנה חיים ואינני יכולה להסתדר בלעדיו – אוכל להמשיך להשתמש בו מבלי שתרגיש צורך לגעור בי על כך. יחד עם זאת, אני בהחלט מוצאת שהביקור אצל קוסמטיקאית מעורר צורך בבחינה מחודשת של שגרת הטיפוח שלנו. אם יש מוצרים שאמורים לסייע בתחום מסוים אך אינם משיגים את המטרה לאורך הזמן, זה בהחלט אומר דרשני ובמצב כזה כדאי לשקול אלטרנטיבה אחרת. 

הגעתי למצב שהתמסרתי לשגרת הטיפוח שגאל יצרה לי באופן מוחלט מאז שהתחלנו את הטיפולים (אקדיש לכך פוסט נפרד). קודם כל, היה לי קל לעשות זאת כי מדובר במוצרי ביולוג’יק רישרש אשר בחלקם כבר השתמשתי עוד לפני כן ושנית כי אם יש את האמון באשת המקצוע שמלווה אותך ואין את התחושה שמנסים “לדחוף” לכן מוצרים שאתן לא באמת זקוקות להם – הרבה יותר קל להיפתח ולנסות.

סבלנות היא ערך עליון

כמה שנים נדרשו כדי שהעור שלנו יגיע למצב הנוכחי? עם הצלקות, הפיגמנטציה וסימני השמש? כמה שנים שנים טובות? אז ההסתכלות שלי על המצב היא כזו: אם נדרשו כמה שנים כדי שאגיע למצב הנוכחי, אני לא יכולה לצפות שהכל ייעלם לכדי עור חרסינה מתוקתק תוך כמה שבועות. לכן גם לטיפולים אצל גאל אני מתייחסת כתהליך. אמנם אני יודעת לזהות את השינויים בעור לאורך החודשים, אך גם מבינה שזה מצריך ממני זמן וסבלנות, כי אין אדם או מותג שיכולים להבטיח פתרונות קסם מיידיים ולעמוד בזה. יחד עם זאת, לא אכחיש שזה אכן מרגיש מאוד מספק להבחין בשינויים הללו ולהרגיש שמשהו טוב באמת קורה לעור שלך ויש מישהי שמלווה אותך לאורך כל הדרך.

גאל אומרת דבר כזה וגם אני מאוד מתחברת לזה: “70% מהעבודה אנחנו יכולות בכיף לעשות עם העור שלנו בבית, אבל האקסטרה 30% הם אלו שבגללם כדאי לפנות לאשת מקצוע”. אני לגמרי מרגישה את זה על עצמי: אני מאמינה שבניתי לעצמי שגרת טיפוח מצוינת בבית אבל גם תמיד הייתי מודעת לכך ששגרת הטיפוח הזו מוגבלת במה שהיא יכולה לחולל אחרי נקודת זמן מסוימת. אז בין אם אתן סובלות מאקנה/ פיגמנטציה/ אדמומיות וכו’ ובין אם יש לכן עור רגיל לחלוטין, תשאלו את עצמכן האם אתן מעוניינות באקסטרה 30% האלה וכך תדעו האם לפנות לקוסמטיקאית או לא. בכל אופן, אני שמחה להכיר לכן את גאל וממליצה עליה בלב שלם למקרה שתראו לנכון לעשות זאת.

גאל לוי, קוסמטיקה פיטו ביולוגית, מקבלת בקליניקה שלה בהרצליה. לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר: 054-539-3522

ממליצה לכן לעקוב אחר העבודות המדהימות שלה בעמוד הפייסבוק ובאינסטגרם.

גילוי נאות: פוסט זה אינו ממומן אך הוזמנתי לטיפולים מטעם גאל לוי