לי ולבאנה אין את הרקורד הכי מדהים, מודה. כלומר, אני מאוד אוהבת את המיקום של בית הקפה (נחמני 36 תל אביב), אני מאוד אוהבת את האווירה שבו, את העיצוב הפסטלי, את הדרינקים. העניין הוא כזה: מה שאני הכי פחות אוהבת בו זה את המזון עצמו. בעייתי קצת, לא? תמיד הרגשתי שהמנות מתאמצות יתר על המידה ובפועל מגישים לי במקום מחיות מכל מיני וריאציות שונות על אף שאינני כבר פעוטה. לאחר כמה נסיונות לא מאוד מוצלחים הנחתי שבזאת ייפרדו דרכינו, עד שהם השיקו ממש לאחרונה תפריט בראנץ’ בשישי שבת – אשר כרגע נמצא במתכונת של הרצה.

אני מודה שגם הפעם הייתי סקפטית, אבל תמיד יש מספיק חמלה בלבי כדי לטעום תפריט חדש ובמיוחד אם מדובר בבראנץ’. פקדנו את המקום בשישי חצי אביבי וחצי חורפי – ולמרות מזג האוויר המבולבל בחרנו לשבת בגינה שבחוץ, שהיא אחד החלקים החביבים עליי בבית הקפה.

אני הזמנתי פנקייק שיבולת שועל ובננה עם אגסים ביין לבן ורוטב טופי וקערת סמודי בול מפירות, Overnight oats, גרנולה ומגוון טופינגז. אני מודה שכבר בשלב הזה הופתעתי! הפנקייק הוא אחד ההמוצלחים שטעמתי: לא מתוק יתר על המידה, עם טעמים מאוד עשירים והאגסים ביין משתלבים בול עם רוטב הטופי והבננות. אני מודה שכבר מעצם כתיבת השורות האלו מתחשק לי מאוד לנגוס שוב בכל הטוב הזה.

גם בסמודי בול הורגשה השקעה והקפדה שלא תמיד אפשר לצפות בה במנות מהסוג הזה: מנה עשירה מאוד, מגוונת בטעמים וזכורה לטובה בהשוואה למנות דומות שהזמנתי בבתי קפה מנופנפים ברחבי בתל אביב. השילוב בין השניים לא היה מתוק עד כדי בחילה אלא משביע והעביר לי את ארוחת הבוקר בכיף גדול. 

נתן הלך על כיוון המלוחים עם מנה של קיש קשיו וזוקיני עם סלטון עגבניותל, עלי רוקט צנונית וזיתים. מנת קיש קטנה יחסית אך משביעה ועסיסית (ברור שגנבתי לו ביס רק כדי להיות בטוחה). אני מודה שבשלב הזה קצת הרגשתי צער שאין לי קיבה נוספת לדגום בה עוד ממנות התפריט כי בגזרת המלוחים גם מנת האבוקדו עם פטריות יער ובצל צלויים מעל ברוסקטת כוסמין מלא נשמעה לי מעולה ובגזרת המתוקים כמובן שמנת הבאנה טוסט, הכוללת את השילוב הקדוש: חמאת בוטנים, ריבה ובננה- קרצה לי באופן מיוחד.

הקפה שמוגש על בסיס חלב אורז היה מוצלח ואהבתי במיוחד שהוא הוגש לצד כל מיני עוגיות, כמו זו שרואים בתמונה מצד ימין. בתי קפה שבוחרים להגיש משהו קטן לתחושה הטובה לצד הקפה תמיד מצליחים לעורר בי אמון!

לסיכום, הבראנץ’ של באנה, על אף שנמצא בהרצה – הוא ללא ספק הבראנץ’ הטבעוני הכי טעים שניסיתי ואחד המוצלחים באופן כללי. הבראנץ’ לא זול, מחיר כל מנה נע בין 32 ש”ח עבור מנה של טוסט ועד מחיר של 48 ש”ח למנות המלוחות הגדולות. אנחנו יצאנו בחשבון של 144 ש”ח על שלוש מנות ושתי כוסות קפה. בכל אופן, התפריט לגמרי השאיר בי טעם של עוד ואשמח לחזור לשם בקרוב.