אחד הטרנדים הכי חמים עד היום בעולם הטיפוח הוא לשלב כמות גדולה של מוצרים בשגרת ערב אחת, כל אחד והמטרה שלהם בטיפול העור. זה מרגיש כמו אקט מובהק של השקעה בעצמנו אך האקט הזה עשוי להיות גם מבלבל מאוד. מה קודם למה? איך משלבים הכל יחד? ואיך אני מוודאת שכל המוצרים שעבדנו כל כך קשה למענם מקבלים מקום נוכח בשגרת הטיפוח שלנו ופועלים בצורה אופטימלית? אז קודם כל, אם עדיין לא נרשמתן לקבלת גלוית שלבי הטיפוח במתנה, ממליצה לכן בחום לעשות זאת.

וכעת נרחיב קצת את הנושא וננסה להבין את ההגיון שמאחורי שימוש במוצרים בסדר מסוים מכיוון שכך גם יהיה לנו קל יותר לזכור כיצד להשתמש בהם נכון.

ניקוי כפול

אז קודם כל: ניקוי כפול. הקדשתי פוסט שלם לנושא אז אני לא רוצה לחזור על אותם הדברים שוב, אבל חשוב לדעת שהניקוי הכפול גם סופר חשוב בהקשר של סדר פעולות השימוש של מוצרי הטיפוח. תארו לעצמכן שאתן מניחות את הסרומים היוקרתיים שקניתן על עור הפנים מבלי ששטפתן אותן בצורה יסודית באמצעות שני שלבי הניקוי. כתוצאה מכך תקבלו נקבוביות חסומות ובאופן פוטנציאלי גם פצעונים כאשר המטרה שלכן לבטח הייתה הפוכה – שלא לדבר על אובדן חומר וכסף שמתבזבזים לשווא. 

טונר כימיקלי

על פנים נקיות תשתמשו בטונרים הכימיקלים שלכן, כלומר הגלואו טוניק של פיקסי, ה-Lotion P50 של ביולוג’יק רישרש וכל מוצר אחר שקיים בז’אנר ובו אתן עושות שימוש – בוודאי לא חסרים כאלה בשוק. ההגיון הוא אותו הגיון: הסרת תאים מתים כדי להותיר את העור כמה שיותר חלק וערוך לקראת השלב השני של שגרת הטיפוח.

מסיכות טיפוליות

תרים את ידה מי שנהנית להתפנק עם מסיכה טובה בסיום יום עבודה ארוך? הופ! אני רואה הרבה ידיים מורמות. גם אני מאוד אוהבת מסיכות אבל חשוב לזכור: הן רק משמשות כ’בוסט’ נוסף לעור בריא ואינן מהוות תחלופה לשגרת טיפוח מאוזנת. על אף שיש מסיכות שיכולות ליצור שינוי בהופעה של העור שלנו, הן עדיין נחשבות כשלב שהוא Nice to have ואם אתן לא רוצות: אין שום חובה לשלב אותן בשגרה שלכן. מסיכות טיפוליות ומנקות נועדו להשתלב בשלב יחסית מוקדם בשגרת הטיפוח שלנו על עור נקי, אך שימו לב שדינן הוא אינו כדינן של Sheet Masks שמטרתן להעניק לחות והן יכולות להשתלב בשלבים מאוחרים יותר יחד עם מוצרי לחות נוספים.

טונר מעניק לחות

מדובר בכל הטונרים הנעימים ומעניקי הלחות, למשל אלו המבוססים על מי ורדים – גם כאלה יש בשפע. אני תמיד מתייחסת לטונר כשלב השובר בין החלק בשגרת הטיפוח שכל מטרתו היא הכנה וניקוי של העור לבין החלק המטפל של שגרת הטיפוח שבו רכיבים פעילים נספגים אל תוך העור. בסיום הפוסט תוכלו למצוא הצעות הגשה לכל סוגי המוצרים שציינתי.

הסרום

עכשיו אנחנו נמצאות בליבה של שגרת הטיפוח וכנראה בשלב הכי חשוב שלה (אחרי הניקוי הכפול!): הסרום. יש אינספור סוגי סרומים שמטפלים בדאגה אחת של העור או אפילו כמה במקביל, כמו למשל אקנה, קמטוטים עדינים, חוסר חיוניות, פיגמנטציה, השבת לחות ועוד ועוד. זה בעצם המקום “להפציץ” בו ברכיבים הפעילים ומיטיבות הלכת יכולות גם להשתמש לפני כן ב”אסנס” שבו בעצם תמצית פחות מרוכזת של סרום ואמפולה שהיא בעצם סרום בריכוז גבוה. למה להשתמש בכל המוצרים האלה? אז שוב, לא חובה, אלא זה רק נועד ליצור שכבות דקות של רכיבים פעילים במטרה למקסם את פעילותם, כאשר משתמשים בהם מהריכוז הנמוך יותר לגבוה, כלומר אסנס – סרום – אמפולה. 

לחות וסיימנו

זה השלב הנועל של הערב שבו כל מוצרי הלחות שלנו נכנסים לפעולה: מסיכות נייר, קרמי לחות, שמנים ומסיכות לילה. יש ויכוח אינסופי ברשת מה קודם למה: סרום ואז קרם לחות או קרם לחות ואז סרום. אני אומרת שזה מאוד תלוי במרקם של כל אחד מהמוצרים ובתחושה האישית שלכן. כבעלת עור מעורב, אני אישית לא יכולה להניח קרם לחות אחרי שאני מניחה שמן עשיר, זה כבר מרגיש לי טו מאץ’. אם העור שלכן יבש מאוד או אם אתן משתמשות בשמן יבש ולאחריו בקרם לחות עשיר יותר – אז עשו מה שעובד לכן. You do you ואל תשנו את שלבי הפעולות שנראים לכן טבעי בגלל המלצה כזו או אחרת.