אתחיל את הפוסט מגילוי נאות: אני עובדת עם יאנה בתחום הסושיאל. למרות זאת, מהיכרותי עם עצמי ואיתה, אני יודעת שאני יכולה לייצר סקירה אובייקטיבית ולשים את הנתון הזה בצד – ואני גם יודעת שיאנה תעריך סקירה כזו. המוצרים נשלחו אליי לסקירה ולעבודה, אבל אני משערת שאתן כבר יודעות שאני משתדלת שזה לא אהיה פקטור כשאני מנסה להבין האם הייתי מוציאה עליהם כסף בעצמי. 

שני סוגי המוצרים המעניינים שיאנה השיקה לאחרונה וייעמדו כאן לסקירה הן 5 מברשות שיער סינטטי ו-5 צלליות/ אייליינר קרם דה לא קרם שהצטרפו לאייליינר החצוי המקורי. כל המברשות נועדו להיות מולטי טסק (ועל כך נדבר בהמשך) וכל צללית קרם דה לה קרם נחלקת לשני חלקים כך שמקבלים בעצם עשרה גוונים שיכולים לשמש הן כתיחום והן כצללית. עלות כל צללית חצויה היא 80 ש”ח ועלויות המברשות נעות בין 50-120 ש”ח, כאשר הסט כולו עולה 370 ש”ח.g

המברשות של יאנה פרוביז עשויות שיער סינטטי הנועד לדמות שיער מן החי, עם ידית עץ בציפוי מבריק. השיער הסינטטי מאפשר עבודה של המברשות הן עם מוצרים קרמיים והן עם מוצרים אבקתיים. הסיבים מאוד רכים ומתאימים גם לעור רגיש, הם אינם מנשירים ואינם מאבדים את צורתם גם לאחר חפיפות (והמברשות שלי עברו כבר כמה חפיפות). קולקציית המברשות של יאנה מורכבת כרגע מהמברשות הבאות:

+ מברשת מייקאפ וסומק 01 בעלות 100 ש”ח, ניתן להזמין כאן

+ מברשת ברונזר 02 בעלות 120 ש”ח, ניתן להזמין כאן

+ מברשת טשטושים גדולה לעיניים 03 בעלות 60 ש”ח, ניתן להזמין כאן

+ מברשת עיפרון לעיניים 04 בעלות 60 ש”ח, ניתן להזמין כאן

+ מברשת אייליינר זוויתית 05 בעלות 50 ש”ח, ניתן להזמין כאן

הביצועים

המברשות שהיו הכי אינטואיטיביות לשימוש עבורי היו מברשת העיפרון ומברשת האייליינר, מספר 04 ו-05 בהתאמה. הן דומות למברשות מקבילות באוסף שלי אך הרגשתי שאפילו משופרות יותר: מברשת האייליינר הזוויתית דקה בצורה מדויקת מאוד, אידיאלית לעבודה גם עם האייליינר של יאנה אבל גם עם צלליות כשרוצים להשיג תיחום רך יותר בלא מאמץ (מראה שאני יוצרת לא מעט פעמים ביום יום שלי).
למברשת העיפרון לעומת זאת, אין את החרטום בקצה שיש למברשות עיפרון קלאסיות. זה אומר שהמברשת הזו רכה ונעימה יותר מרוב מברשות העיפרון שקיימות אצלי באוסף שיש להן נטייה להיות קצת דוקרניות יותר, כמו למשל ה-219 של מאק. העובדה שה”ראש” של המברשת רחב קצת יותר הופך אותה למברשת ורסטילית יותר שיכולה גם לשמש לטשטושים מדויקים ותיחום רך מתחת לעיניים – תוצאה שאני מתקשה להשיג עם ראש מברשת מחודד מהסוג הזה.

מברשת הטשטושים הגדולה 03 הייתה פחות טריוויאלית לשימוש עבורי, כמאפרת לא מקצועית. ראשית, היא לא דומה לשום מברשת אחרת שיש לי באוסף וזו כבר נקודת מוצא שחייבה אותי בעקומת למידה. הרגשתי שהיא כל כך רכה וגמישה עד לנקודה שקשה לעבוד איתה ונדרש תרגול כדי שאצליח להבין את היתרונות בעבודה איתה. לאחר שימוש של כמה חודשים, אני יכולה לומר שאני נהנית להשתמש בה לטובת טשטושים מאוד רכים, פיזור עדין של צללית בסיס על כל שטח העפעף ובאופן כללי כשאני רוצה להשיג גימור רך עם קווים לא מוגדרים. זו מברשת שלטעמי האישי אינה מתאימה לעבודות טשטוש מדויקות וייתכן שבעלות שטח עפעף קטן ייתקשו למצוא לה שימוש אך מאז שלמדתי לעבוד איתה, אני אוהבת את הגימור שהיא מעניקה למראה העיניים ולאופן שבו היא מניחה את החומר ומטשטשת צלליות.

גם מברשת המייקאפ והסומק 01 הציבה בפניי אתגר לא קטן: אני רגילה למברשות באפינג (מברשת דחוסה עם ראש שטוח) כשזה נוגע להנחת איפור או לביוטי בלנדר – ולכן נדרשה תקופת הסתגלות לעבודה עם המברשת הזו, כך שזו לא הייתה אהבה משימוש ראשון. הייתי אומרת שמבחינת כיסוי וגימור, היא נמצאת על הסקאלה שבין הביוטי בלנדר שמעניקה כיסוי טבעי, לבין מברשות הבאפינג שמעניקות כיסוי מלא יותר. היא לא סופגת לתוכה חומר ולא משאירה סימני מריחה על הפנים כך שבהחלט אפשר להשיג איתה גימור פלולס, אחרי שמתרגלים לשיטת העבודה איתה. חוץ ממייקאפ, אני מוצאת את עצמי משתמשת בה גם לצרכי הנחת סומק וגם לפידור אסטרטגי באזורים מסוימים.

מברשת 02 היא כנראה המברשת המספקת שבחבורה, גם כי המניפה שלה מרשימה במיוחד וגם כי היא רכה ופלאפית באופן מיוחד. אני יודעת שזו המברשת האהובה מהסט על משתמשות רבות ואני יכולה בהחלט להבין למה: היא מניחה ברונזר בצורה מאוד רכה, בלי לשרוט ומבלי ליצור קווים נוקשים – שזה אחד הדברים שהכי מרתיעים אותי בהנחת ברונזר. המראה ה-Diffused שמתקבל באמצעותה משאיר מעט מאוד מקום לטעויות ולכן היא מברשת שתתאים למשתמשות מקצועיות וחובבניות כאחד.

התמורה למחיר

כפי שציינתי, לא קניתי את המברשות מכספי אבל אני מודה שקצת הופתעתי לטובה מהעלות שלהן כשבחנתי אותה לטובת הכנת הפוסט. אני אחת שמסוגלת להוציא הון קטן על מברשות וב-370 ש”ח, שזו עלות ממוצעת של 100$ בערך, אני רגילה לכך שזה מאפשר לי לקנות סדר גודל של שלוש מברשות עיניים ממש טובות. אז האפשרות לקנות במחיר כזה סט שלם של חמש מברשות שכולל גם מברשות פנים זו תמורה מעולה למחיר.

 

אני מרשה לעצמי להשוות בין המחירים בצורה כזו כי אני מוצאת שגם איכות המברשות עומדת בקנה אחד. אני מתכננת פוסט על המברשות האהובות שלי בקרוב ושם תראו שנקודת המוצא שלי להשוואה היא לא מברשות של ריל טכניקס וזואיבה (שגם הן טובות בפני עצמן), אלא מברשות שעשויות ביפן בעבודת יד הנחשבות לטובות בתחומן. ייתכן שזה נובע מכך שאני לא מאפרת מקצועית או מאסטרית במברשות, אבל גם במבט וגם במגע, אני מוצאת שקשה מאוד להבחין בין המברשות של יאנה בעלות השיער הסינתטי לבין מברשות יפניות בעלות שיער טבעי שעולות בממוצע פי 1.5 לפחות.

שטיפת המברשות

היות ומדובר במברשות שיער סינתטי, הן קלות מאוד לתחזוקה ודורשות חפיפה כמו כל המברשות האחרות. עפ”י יאנה הטכנולוגיה של הסיבים מאפשרת להן ייבוש מיידי במגבת. אני מודה שאני לא מרגישה בנוח לעשות שימוש במברשות מיד לאחר החפיפה גם אם הן עוברות ייבוש אבל הצלחתי להבחין בכך שהן אכן מתייבשות מהר יותר בהשוואה למברשות מקבילות ודחוסות יותר. כל המברשות קלות מאוד לניקוי למעט אחת, מספר 01 שנוטה לצבור שאריות חומר בבסיס שלה. המברשת הזו דורשת מנסיוני ניקוי קצת יותר יסודי כדי להחזיר אותה למצבה המקורי והלבן, אך בפוסט המברשות אחלוק איתכן גם טכניקת ניקוי שמאפשרת לי לעשות זאת.

המלצות סופיות

ניסיתי לפענח עם עצמי האם יש מברשות שהייתי מדלגת עליהן ולבסוף הגעתי למסקנה שלגמרי הייתי קונה אותן כסט, בייחוד לאור המחיר שלהן. יותר מכך, אני חושבת שיש מקום להוסיף מברשות נוספות לסט הזה כדי שהן באמת ייסגרו את כל הפינות: הייתי שמחה לראות אחיות קטנות למברשת 03 ולמברשת 01 כדי לאפשר שימוש מדויק יותר בצורתן הנוכחית. אם אתן סופר מינימליסטיות בשימושים שלכן, אז כן, חמש מברשות יכולות להספיק לכן מעל ומעבר אבל לדעתי הסט לא לגמרי שלם ויש מקום להוסיף אליו בהמשך מברשות חדשות. את הסט ניתן להזמין כאן.

הצלליות החדשות מסדרת קרם דה לה קרם זמינות לקנייה בעשרה גוונים שונים:

+ פלוטו: הכולל שני שליש גוון ברונזה סאטן ושליש גוון חום כהה מאט
+ נפטון: הכולל שני שליש גוון כחול רויאל סאטן ושליש גוון תכלת עם רפלקטים כסופים
+ יופיטר: הכולל שני שליש גוון חום כהה קר עם רפלקטים זהובים ושליש גוון שימרי זהוב
+ מארס: הכולל שני שליש גוון שימרי ורדרד ושליש גוון בורדו שימרי
+ וונוס: הכולל שני שליש גוון ברונזה שימרי מוזהב ושליש גוון נחושת שימרי

את הצלליות ניתן להזמין כאן

קודם כל, אני חייבת להתייחס לסכמת הצבעים שנבחרה לקולקציה שהייתה מוצלחת מאוד בעיניי: שילוב של מרקמים שונים, תתי גוונים שונים ושילוב מדויק בין גוונים טרנדיים (כמו למשל נפטון הכחול או מארס עם הגוונים האדמדמים) לגוונים פרקטיים מאוד (כמו למשל פלוטו הבסיסי והטוב). אהבתי גם את הרציונל שעמד מאחורי הבחירה להעניק שני שליש מוצר לגוון מסוים ורק שליש מוצר לגוון אחר כי ממש אפשר היה לראות לאן יאנה מכוונת בקולור סטורי שלה ולדמיין את הלוקים שאפשר לבנות מהמוצרים שיצרה. 

הפורמולה

הופתעתי לגלות שהפורמולה של הצלליות החדשות הרבה יותר לחותית וקרמית בהשוואה לקרם דה לה קרם המקורי שקיבלתי בזמנו בגוון Eclipse. אמנם אהבתי מאוד גם את המוצר המקורי עוד כשסקרתי אותו לראשונה, אבל אני בהחלט מבינה מדוע היה רצון להפוך את הפורמולה לקרמית יותר כשמדובר במוצר שמיועד גם להנחה על כל שטח העין. הפורמולה החדשה נוחה מאוד לשימוש מבלי להיות “רטובה” יתר על המידה, תוך שהיא מגיעה לאטימות מוחלטת כבר בהנחה ראשונה, מבלי שיהיה צריך “לגרור” את החומר על היד כדי להשיג את האטימות ואת הכיסוי הרצוי.

ראיתי אונליין כמה וכמה דוגמאות לסווטצ’ים של המוצר על הידיים שלא יורדים אפילו במים לאחר שמתקבעים תוך כמה רגעים. קודם כל, אני חייבת לומר שזה נכון: זה אחד המוצרים היחידים שלא הצלחתי להסיר מהיד בסיום הסקירה הזו, עם מים ואפילו סבון אלא ממש נדרש שמן ניקוי כדי להסיר את כל שאריות המוצר מהידיים, שזה בהחלט מרשים מאוד. יחד עם זאת, צריך לזכור שסווטצ’ים על הידיים אינם בהכרח מייצגים את התנהגות המוצר על העפעפיים, שאצלי לפחות הם שומניים למדי ולכן אני מוצאת שקיים צורך בפריימר לעיניים כדי להבטיח עמידות של המוצר לאורך היום.

כמו כן, חשוב לזכור שהצלליות אכן מתקבעות מאוד מהר ולאחר מכן קשה מאוד להזיז אותן ממקום למקום. יש לכך יתרונות ויש לכך חסרונות: החיסרון הוא שבעת הנחה של אחד הגוונים על קו הקפל, התקשיתי מאוד לטשטש אותו לאחר שהתקבע במהירות וזה יצר תוצאה קצת כתמית. מאז החלטתי לייעד את הצלליות לשימוש כצללית בסיס על כל שטח העפעף ולצרכי תיחום בלבד. אם אתן טובות ומהירות יותר בטשטוש ממני, יכול מאוד להיות שתצליחו לטשטש את הצלליות גם בקפל העין ללא בעיה, אך כאמור, זה לא מתאים לטכניקת העבודה שלי. 

חשוב לציין שלמעט הניסיון היחיד הזה שלא צלח, מאוד נהניתי לעבוד עם המוצרים הן בתור צלליות על כל שטח העפעף והן בתור תיחום באזורים שונים, גם בקו הריסים התחתון וגם בעליון, כאשר הצלליות האהובות עליי מתוך הסדרה הן מארס, ונוס ופלוטו (נטו מבחינת שיקולי גוונים, הפורמולות של כל המוצרים אחידה).

התמורה למחיר

המחיר של כל צללית במשקל 5.5 ג’ הוא 80 ש”ח, כאשר בפועל בכל צללית מתקבלים שני גוונים שונים. צלליות הפיינט פוט של מאק עולות לצורך השוואה 112 ש”ח לכמות של 5 ג’. יחד עם זאת, אני לא בטוחה שההשוואה לצללית של מאק היא נכונה, היות והפיינט פוט היא צללית קרם הרבה יותר קלאסית, עם מרקם יבש יותר, המיועדת לשימוש כבסיס לאיפור או כצללית אחת ויחידה לכל היותר. למעשה, אין לי צלליות נוספות באוסף שהן ברות השוואה בצורה מדויקת לפורמולה של יאנה. צלליות הקרם שלי הן או מוסיות (כמו טום פורד), או קטיפתיות מאוד (כמו שאנל) או יבשות יותר (כמו מאק). אולי הדבר הכי קרוב מבחינת פורמולה זה צלליות הקולור סטיי של רבלון שגם אותן אני מאוד אוהבת. לסיכום, מוצר נוסף שהתמחור בו, לדעתי ועל סמך שאר המוצרים באוסף שלי, הוא מדויק.

את מוצרי האיפור של יאנה פרוביז ניתן להזמין באתר הרשמי של המותג ובאתר גילטי.