כשזה נוגע לבשמים פרחוניים הגישה שלי היא מאוד נוקשה: אני אוהבת שילובי תווים מסוימים מאוד ותוצאה פרחונית ספציפית כך שאוכל לשאת אותה עליי לאורך היום. המהדורה החדשה של Mon Guerlain שהושקה ממש לאחרונה בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי – קולעת לקטגוריה הזו בדיוק ובהמשך גם אסביר מדוע.

סדרת הבישום Mon Guerlain הושקה לראשונה בשנת 2017 על ידי האפים טיירי ווסר ודלפי ג’לק – והתבססה על תווי הונילה האופייניים של בשמי גארלן המופיעים למשל גם בבושם השאלימר.

התוצאה שהתקבלה הייתה תערובת תווים מכל רחבי העולם כאשר אותם תווי ונילה מקורם בבגינאה החדשה, תוי הסנדלווד מקורם באוסטרליה, תווי הלבנדר מקורם בפרובנס ואילו תווי היסמין בהודו – כל זאת בחיבור עם גארלן, אחד מבתי הבישום הצרפתיים הותיקים ביותר בעולם.

הבקבוק לעומת זאת, היה פשוט אך מזוהה, בהשראת בקבוקי אלכימאים בשילוב עם האסתטיקה הנשית של גארלן. התוצאה הייתה בבושם שהונילה והקרמל שולטים בו, עם איזון מתבקש על ידי תווי הלבנדר והסיטרוס – המונעים מהבושם לגלוש למחוזות של ניחוחות גורמה ויצרו במקום זאת בושם אהוב על ידי רבים.

שנה חדשה, ניחוח חדש

שני האפים חברו גם הפעם לטובת ההשקה של Bloom Of Rose – הבושם החדש מבית גארלן לשנת 2019. על אף שהעיצוב של הבקבוקון נשמר, הבושם הזה קל לזיהוי על ידי הטבעת של הפקק שנצבעה בורוד מטאלי בוהק במקום הזהוב הקלאסי.

גם בריח ניכרים ההבדלים בין המהדורה החדשה לקודמת: אם קודם תווי הוניל היו הדומיננטיים, הרי שהפעם הם כמעט בלתי מורגשים, עליי לפחות. במקום זאת אני מקבלת ניחוח הדרי קרמי מאוד אשר מתקבע לניחוח ורדים. הריח לבסוף מתקבע קרוב מאוד לעור ולפחות עליי – גם עמיד מאוד.

נגיעת הפירות ההדריים בשילוב עם התווים הפרחוניים יוצרת ליבה בריח נקי, על גבול הסבוני. הייתי מגדירה את היצירה החדשה מבית גארלן כ”ביישנית”: לא מתפתחת כאן מלחמה בין התווים על תשומת הלב, כשאחד משתלט על האחר, אלא הם יוצרים יחד תרכובת הרמונית המביאה לתוצאה אלגנטית – בהחלט לא מה שאפשר לצפות מבושם פרחוני סטנדרטי. זה לא בושם שיגרום לכאב ראש מרוב עוצמת התווים הפרחוניים, אך זה גם לא בושם שיתנדף מיד מהעור מבלי להותיר אחריו רושם. איזון מדויק.

מה שאהבתי יותר מכל זו העובדה שהבושם לא גלש למחוזות מאוד מתוקים על גבול הקיטשיים וכאן בדיוק הביישנות הזו שתיארתי מנעה ממנו ליפול לקלישאות הרגילות. אילו היה מתוק קצת יותר, סביר להניח שלא הייתי מתחברת אליו ולכן ההחלטה לשמור על ריח מאוד פתוח ואוורירי התבררה כמוצלחת.

גארלן הצליחו ליצור ריח נקי אמיתי שלא מרגיש מסונתז או מתאמץ – וזה בכלל לא טריוויאלי כשמדובר בבשמי מעצבים שהניחוחות שלהם לעתים חוטאים בחוסר ריאליזם.

מעניין לראות איך למרות שבסיס הבשמים זהה, גם במון גארלן המקורי וגם בחדש, הם הצליחו בכל זאת לייצר שתי חוויות שונות לחלוטין.

למי הבושם מתאים? קודם כל, לחובבות הבשמים הנקיים והפרשיים. מדובר בבושם שייקלע לטעמן של נשים רבות, כל זאת מבלי להיות גנרי או בנאלי. בושם שמתאים לדעתי לסביבה משרדית וכבושם יומיומי, פחות הייתי מקטלגת אותו כבושם של ערב.

את הבושם ניתן לקנות בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי בעלות של 105$ ל-100 מ”ל או בעלות של 77$ ל-50 מ”ל, לקניית הבושם הקליקו כאן. אם אתן מחפשות ניחוח יומיומי ואינטליגנטי, ממליצה לבדוק את Mon Guerlain Bloom Of Rose שהפך לקבוע שלי בתקופה האחרונה. 

גילוי נאות: פוסט זה נעשה בשיתוף מסחרי תכני עם ג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי