קול גירלז כבר בוודאי יודעות שתג המחיר המוצמד לפריט לא בהכרח מעיד על איכותו. אני באופן אישי, אוהבת להשקיע בפריטים יוקרתיים יותר בדיוק באותה מידה שבה אני אוהבת לצוד מציאות זולות במיוחד ואני לגמרי חושבת שזה עניין של מינונים. בפוסט הנוכחי אנחנו נדבר על הטיפים וה-Hacks שאספתי לאורך הזמן, כדי ליצור לוקים שנראים יוקרתיים ומתוחכמים – גם כשהם נקנו בשלמותם בסייל באסוס למשל.

קול גירל בתקציב: איך להיראות יוקרתית בפחות

+ פלטת צבעים ניטראלית: הרבה יותר קל לבנות מלתחה שנראית יוקרתית, על זמנית וקלאסית באמצעות פריטים שמבוססים על פלטת הצבעים הניטראלית. גוונים בוהקים נוטים להסגיר ביתר קלות פאקים בייצור או גימורים לא מספיק טובים אבל פריטים ניטראליים? אני מוצאת שהם הרבה יותר סלחניים והרבה יותר קל לבנות באמצעותם מלתחה פרקטית שנראית מעולה.

+ הקפדה על בדים: אז נכון שפריטים נגישים יותר בדרך כלל כאלה כי הם עשויים מבדים סינתטיים אבל זה ממש לא הכלל לגבי כולם. אפילו באסוס אפשר למצוא מותגים כמו Weekday ו-Monki שאמנם העלות של כל הפריט היא יחסית מאוד זולה (בטח בסיילים) אבל אפשר למצוא בהם פריטים העשויים מבדים טבעיים הטובים יותר לסביבה, לגוף וללוק הכללי של ההופעה.

+ בייסיקים זולים: אם יש משהו שקל למצוא בזול הם לדעתי בייסיקים טובים. טישירטים איכותיים וגם ג’ינסים הם דוגמאות קלאסיות לפריטים שאני לא כל כך רואה סיבה להשקיע בהם ביוקר. כיום אפשר למצוא את הטישירטים של מותג הבית של אסוס ששורדים אצלי כביסות מבלי לדהות או לאבד צורה ובימינו אפשר אפילו לחטוף באסוס ג’ינסים של ליווייס במחירים מצוינים מבלי לקרוע את הארנק. גם ג’קטים ומכנסיים הם פריטים שאפשר לצוד בקלות במחירים זולים ועדיין ייראו מעולה (דוגמאות למקומות שבהם אפשר לקנות מכנסיים וג’קטים איכותיים הם H&M ויוניקלו).

+ חייטות: אני לגמרי חושבת שחייטות עומדת להפוך לטרנד ענק בתקופה הקרובה באופן כללי והיא נדרשת במיוחד כשמדובר בפריטים שהזמנו אונליין בתקציב נמוך יותר. חסכתן על פריט שחטפתן בסייל? השקיעו עוד כמה עשרות שקלים כדי לקחת את הפריט לתופרת טובה וליהנות מהתאמה מושלמת. פריטים שמונחים בול על הגוף הם פריטים שבהכרח ייראו יוקרתיים יותר.

+ החלפת כפתורים: עוד סוגיה שאפשר לפתור בקלות באמצעות התופרת או לבד בבית. לפעמים דווקא הכפתורים הם אלו שמסגירים את העלות האמיתית של הפריט. החליפו את הכפתורים לאופציה לבחירתכן ותקבלו גם פריט שנראה יוקרתי יותר וגם התאמה אישית לפריט שכעת לא יהיה ניתן לקנות אותו בכל מקום.

+ הימנעות מטרנדים חולפים: אני לא חלילה אומרת שאני נמנעת מטרנדים לחלוטין (הרי אתן כבר יודעות שסיסטר היא קורבן אופנה), אבל זה בהחלט כלל יעיל אם אתן רוצות ליצור לוק יוקרתי מכפי שהוא. אין מה לעשות – פריטים על זמניים תמיד ייראו יוקרתיים יותר מאשר טרנדים שחולשים על כל הרשתות.

+ פריטים שנראים יקרים מכפי שהם: אוקיי, הסעיף הזה קצת טריקי כי באונליין שופינג במיוחד, לא תמיד אפשר לדעת איך הפריט נראה בפועל עד שהוא נוחת אצלכן במציאות. יחד עם זאת, הרבה פעמים אני נתקלת בפריטים זולים שמזכירים לי פריט מקביל שנתקלתי בו ועולה הרבה יותר. אלה גם המציאות האהובות עליי לצוד (ובסוף הפוסט ייחכו לכן כמה אופציות כאלה שמצאתי עבורכן).

+ היצמדות לפרינטים עדינים: פסים תמיד עובדים טוב, נקודות תמיד עובדות טוב, משובץ לאחרונה עובד מעולה גם. מפרינטים אחרים הייתי מאוד נזהרת כי יש להם נטייה להיראות רע במיוחד כשהם ממילא לא עשויים מספיק טוב.

+ הקפדה על אקססוריז: גם תיקים אפשר למצוא בפחות כך שייראו יותר, במקרים כאלה אני מעדיפה לבחור בתיקים קלאסיים ונקיים שאין בהם הרבה מתכות ואלמנטים (שעלולים להסגיר את מחירם האמיתי) ואילו בתכשיטים אני משתדלת במידת האפשר לבחור בתכשיטים בציפוי זהב כדי שיחזיקו מעמד יותר וייראו טוב יותר בהתאם לכך. גם כאן טווחי המחיר ממש משתנים ואפשר למצוא תכשיטים ותיקים שמשדרים איכות – במחירים נוחים.