ב- Russian Girl התחלתי לצפות סתם ככה, כדי להעביר את הזמן. לא היה ידוע לי כלום לגבי הסדרה אבל על סמך הכוכבת שלה, נטשה ליון שזכורה לי גם מ”כתום זה השחור החדש” הנחתי שזו איזו מן דרמת יחסים רומנטית כך שלא היו לי ציפיות גדולות לגביה. גם הפרק הראשון לא לגמרי תפס אותי עד הרגעים האחרונים שלו, כשהבנתי פתאום שלא ממש הגעתי כאן לסדרה שחשבתי שהיא – אלא למשהו שונה לגמרי.

הברקה אחת גדולה

אחת הסיבות שלא תליתי ציפיות גדולות בסדרה היא כי כל פרק שלה הוא 25 דקות נטו. אני כבר רגילה לסדרות שבהן כל פרק הוא שעה כי זה גורם לך להרגיש ממש שקועה בתוך הסדרה ומחויבת לה. אחרי הכל, מה כבר אפשר להספיק ב-25 דקות? אז מסתבר שבמקרה של Russian Doll מדובר בעולם ומלואו כי זה בדיוק הקסם של הסדרה: היא מצליחה להיות מתומצתת מבלי להימרח ומבלי להכביד על הנפש, בכל דקה מהפרק הזה משהו רלוונטי לעלילה, כל דקה מהפרק כתובה ומשוחקת בצורה מרהיבה.

אני לא מחלקת בקלות מחמאות לסדרות שאני צופה בהן, אם כי לאחרונה פשוט צפיתי ברצף מצוין של סדרות. אין לי ברירה אלא לומר את זה גם הפעם: Russian Doll היא מאסטרפיס, היא הברקה, היא סדרה משובחת. נטשה ליאון נותנת שם פרפורמנס מרהיב והסדרה עצמה היא מעין שילוב של Dark המופתית בפני עצמה עם מיסיס מייזל – על קראק.

הסדרה הכי טובה – הראשונה לשנת 2019

הסיבה שבגללה אני אומרת שהסדרה לא מעיקה בכלל, היא כי זה לא נתון טריוויאלי בכלל על סדרה שמתפרשת על פני מרחבי זמן שונים ולא נעה בקצב ליניארי סטנדרטי. הסדרה מבוססת על לופים אינסופיים של אותן סצינות כאשר בשלב מסוים אפילו נתן, הפרטנר שלי לחיים ולצפייה בסדרות נדלק ואמר “היי, יש פה אלמנטים של מסע בין כוכבים” (אני מניחה שהגיקיות בקהל יבינו את הרפרנס לקראת סיום העונה).

בשלב הזה מצמצתי כמה פעמים וחזרתי לצפות מרותקת במסך כי זו סדרה שאי אפשר ואין רצון לפספס ולו רגע מתוכה. הדרך שבה הם ניגשו להתעסקות עם הזמן היא כל כך מבריקה, עד שגם מי שזו לחלוטין לא הז’אנר שהיא מתחברת אליו – תהנה מהצפייה בה, כי אי אפשר שלא. הסדרה הושקה רק ב-1 בפברואר וכבר קיבלה ציון מושלם מכל המבקרים והצופים בה כאחד – ואילו אני גמעתי את כולה תוך יומיים וכבר לגמרי מוכנה לסיבוב נוסף. כן, היא עד כדי כך טובה.

אני ממש לא רוצה להיכנס לעלילה עצמה כדי לא לספק ספויילרים ולצורך העניין, אני אפילו לא משתפת כאן בטריילר מתוכה כי אני רוצה שפשוט תיגשו לצפות בה כדי שתוכלו ליהנות ממנה ולהיות מופתעות ממנה בדיוק כמוני.

Russian Doll משודרת בנטפליקס אז עשו לי ולעצמכן טובה – אל תפספסו אותה.