אחד הזכרונות הכי טובים שיש לי מטיול בת המצווה שלי לפריז, זה את שעות הערב בשאנז אליזה: אני עטופה וחווה קור כמו שלא זכרתי מעולם ואוכלת, מכל הדברים בעולם, גלידה. זה יצר לי מאז התנייה חיובית לשילוב בין גלידה לחורף, שילוב מופרע שבוודאי היה מעביר את כל הסבתות שלכן על דעתן אבל אם אתן לא תספרו, גם אני לא אספר.

גלידה טובה: הגלידה הויראלית ברוטשילד  ליאור קוקה Fashion Tailsההקדמה הזו נועדה להסביר מדוע הגעתי לאכול גלידה דווקא באמצע ינואר. טוב, ליתר דיוק הגעתי כדי לתקתק תמונות נאות אבל גם זו הייתה סיבה חשובה לא פחות. “גלידה טובה” היא המיזם החדש של ליאור קוקה ואם חשבתן שאני יודעת במי מדובר, אז תנו לי לומר לכן שלא היה לי שמץ של מושג עד שגיליתי שיש לנו אהבה משותפת לגלידות. מגניב.

חורף, קיץ, לא משנה לי מתי והיכן אני נמצאת: לעולם לא אסרב לגלידה טובה ולכן החלטתי לבדוק האם גם ה”גלידה הטובה” של קוקה שווה את ההייפ. הגלידה ממוקמת בקיוסק הראשון שבפינת רוטשילד הרצל ואם עד לא מזמן הזהירו מתורים ארוכים שמשתרכים סביב המקום, עכשיו אני יכולה לדווח שהמהומה נרגעה והצלחנו להזמין גלידות מבלי לחטוף התקף זעם בהמתנה לפחמימות. מה שכן, אם אתן בלייניות כבדות ומסתובבות באזור בחמישי בלילה (ויי זמיר) עם דחף לגלידה, קחו בחשבון שבמקרה כזה תצטרכו להמתין לא מעט בתור.

גלידה טובה: הגלידה הויראלית ברוטשילד  ליאור קוקה Fashion Tails

גלידה טובה: הגלידה הויראלית ברוטשילד  ליאור קוקה Fashion Tails

המחירים לעומת זאת? או ווה, הם לא השתנו מהפתיחה ועד היום. עבור מנת גלידה טובה לכאורה (את זה עוד נבדוק כאמור) תתבקשו לשלם לא פחות מ-28 שקלים, מחיר מוגזם לכל הדיעות. חוץ מגלידות, אפשר גם ליהנות ממילקשייק או מקרפ בעלות לא צנועה גם כן של 28 שקלים למנה גם כן. בקיצור, תכינו את קופת החיסכון חברות יקרות, אם חשקה נפשכן בגלידה מפונפנת.

גלידה טובה: הגלידה הויראלית ברוטשילד  ליאור קוקה Fashion Tails

גלידה טובה: הגלידה הויראלית ברוטשילד  ליאור קוקה Fashion Tailsמה מיוחד בגלידה הזו?

אז מעבר לכך שזו מנה ויראלית שמטריפה את הרשת, מדובר בגביע שחור שמוגש עם גלידה בגוון תואם ומגוון תוספות פוטוגניות כמו מרשמלו, אוריאו, אגוזי לוז, פופקורן ורוטב קרמל, הדרים ולימון וכו’. הזמנו את גלידת המסטיק עם המרשמלו ואת הגלידה עם שברי האוריאו וגזר הדין היה כזה: גלידת המרשמלו הייתה מעניינת, כי חוץ מפתיתי מרשמלו קטנים הורגש היטב גם הטעם של המסטיק, רק שהיה בנוסף טעם של נשיקות מרנג שהרס את החוויה לטעמי. גלידת שברי האוריאו הייתה טעימה מאוד בצורה קלאסית בלי התחכמויות מיותרות, כך שהייתי מעדיפה אותה.

גלידה טובה: הגלידה הויראלית ברוטשילד  ליאור קוקה Fashion Tailsאל תניחו לגלידה השחורה למראה לבלבל אתכן, מדובר בגלידה אמריקאית קלאסית בטעם וניל שטעמה אמנם היה מספק אבל לא יוצא דופן בהשוואה לגלידות אמריקאיות אחרות ודווקא בגזרת הגביע אני מעדיפה טעם של ופלים רגילים, כך שהשוס כאן יבוא (אם בכלל) מכיוון התוספות בהתאם לטעם שתבחרו.

המקום כשר וממוקם ברוטשילד 8 ופתוח כל יום עד חצות.