לפני כמה שבועות עם השקת ה-A Passioni, מוצר הרטינול החדש והמסקרן של דראנק אלפנט – פרסמתי על כך פוסט בעמוד הפייסבוק שלי. הפוסט זכה להתעניינות גדולה ואיתו גם מטח של שאלות, הרבה מהן מכיוונן של נשים שכבר משתמשות ברטינול במרשם ואחרות שלא נגעו ברטינול מעולם. השאלה הייתה מה עדיף? האם להוציא את ה-63 פאונד (לפני הורדת מיסים) שדראנק אלפנט דורשים עבור המוצר החדש שלהם או לדבוק ברטינול שניתן להשיג במרשם ועולה כמה שקלים בודדים?

החלטתי לעשות סדר בפוסט שבוחן את A Passioni של דראנק אלפנט מול דיפרין או כל רטינול אחר במרשם כדי לעשות לכן סדר:

רטינול במרשם מול רטינול של דראנק אלפנט – מה עדיף?אז עוד לפני שניגש להבדלים, בואו נערוך היכרות עם A Passioni: מדובר כאמור במוצר הרטינול החדש מבית דראנק אלפנט, נתון מפתיע לכשעצמו כי תמיד חשבתי שדראנק אלפנט לא חובבים רטינולים אבל מסתבר שדברים משתנים. מדובר ברטינול טבעוני, מכיוון שמסתבר שיש רטינול שמופק גם ממקורות מן החי – עובדה שכדאי להיות מודעות אליה גם להמשך אם אתן מקפידות בנושא.

המוצר עולה 62 פאונד לפני הנחת המיסים בקאלט ביוטי, לאחר ההנחה הוא עולה 51.67 פאונד וגם משתתף במבצעים ובהטבות יום הולדת כך שאם יש ברשותכן קוד הנחה, תוכלו לקבל עליו 15% הנחה נוספים (למשל אם זו ההזמנה הראשונה שלכן מקאלט ביוטי או בחודש יום ההולדת שלכן). המוצר מגיע בטיובה של 30 מ”ל וזו תהיה טעות להתייחס אליו כרטינול בלבד, מכיוון שהוא מכיל גם אנטי-אוקסידנטים, פפטידים, חומצות שומן חיוניות בפורמולה באורך הגלות.

המטרה היא להעצים את האפקט של הרטינול מצד אחד באמצעות רכיבים שמסייעים גם הם לחיזוק ההגנות הטבעיות של העור ומצד שני, לאזן את עוצמתו על ידי שימוש ברכיבים לחותיים שמטרתם היא להרגיע את העור. בדומה לשאר המוצרים של דראנק אלפנט, גם מוצר הרטינול לא מכיל שמנים אתריים, סיליקוניים, SLS ואלכוהול מהסוג המייבש. לכן כאן אתן מקבלות בעבור 51.67 פאונד סרום עשיר על בסיס רטינול להבדיל מהדיפרין ג’ל או רטוויט, שם הפורמולה הרבה יותר מצומצמת.

על סוגי הרטינול הקיימים בשוק

יש שלושה סוגים עיקריים של מוצרים אליהם אתן יכולות לפנות אם תרצו להתנסות ברטינול:

– מוצרים על בסיס רטינואיד ונגזרות נוספות של רטינול, שנחשבים לקלים ביותר עבור העור להתרגל אליהם אבל גם דורשים זמן פעולה ארוך יותר כדי לראות תוצאות.

– רטינול במרשם: האינטנסיבי ביותר, חוץ מהדיפרין שזמין כעת לקנייה ללא מרשם, את הרטינול הזמין בארץ יש לקבל לאחר פגישה עם רופא. העור צפוי לעבור תקופה של התקלפויות של כחודש עד שייתרגל למוצר.

– רטינול במוצרים ללא מרשם: בדרך כלל מגיעים בריכוז של 1%, בשילוב עם רכיבים נוספים שמטרתם לאזן וללחח את העור. מדובר בקטגוריית ביניים אליה נופל המוצר של דראנק אלפנט. עדיין צפויות להיות התקלפויות אך ייתכן שיעברו מהר יותר בהשוואה לרטינול במרשם (וייתכן גם שלא יהיו, כל עור מגיב אחרת).

איזה סוג מתאים לכן?

– אם יש לכן עור רגיש מאוד, מוטב לכן לדבוק במוצרים שמכילים נגזרת של רטינול, כמו למשל ה-Superstar Oil של Pastle & Mortar או ה-Luna של סאנדיי ריילי.

– אם יש לכן עור רגיל שלא סובל מרגישויות מיוחדות ובכל זאת אתן חוששות מרטינול במרשם, המוצר של דראנק אלפנט יכול להיות מצוין לכן.

– אם יש לכן עור רגיל שלא סובל מרגישויות מיוחדות ואתן לא רוצות להוציא את הסכום שדורשים דראנק אלפנט עבור הרטינול (ואין עוררין שזה לא סכום נמוך) אז הזמינו לכן דיפרין או גשו לקבל את הרטוויט במרשם.

–  אם אתן כבר משתמשות ברטינול במרשם והעור שלכן כבר רגיל אליו – אין שום סיבה שתעדיפו כעת להזמין את המוצר של דראנק אלפנט במקום. המשיכו להשתמש במוצר הקבוע שלכן.

איך משתמשים ברטינול?

רטינול שמגיע כמשחה או כג’ל משתמשים בתור סרום, כלומר לפני הנחת הלחות בלילה בלבד, עדיף ללא שום סרומים נוספים בעלי רכיבים פעילים. חשוב מאוד להשתמש במקדם הגנה בבקרים, כל יום, לא משנה באיזה סוג רטינול אתן משתמשות. את הרטינול כדאי להכיר לעור בהתחלה באופן הדרגתי, כלומר פעם- פעמיים בשבוע ובהמשך ניתן לעלות לשימוש יומיומי בהתאם לצרכי העור שלכן (אני ממליצה על שימוש קבוע כדי לראות תוצאות). להבדיל מחומצות AHA איתן אפשר לראות תוצאות בצורה די מהירה, דרושה סבלנות כדי לראות תוצאות מהרטינול.

האם ניתן לעשות שימוש בחומצות AHA וברטינול באותה שגרת לילה? בעיקרון כן, כי צורת הפעולה של הרטינול והחומצות היא שונה (שניהם מסייעים לחידוש תאי העור אך רטינול לא עושה פילינג כימיקלי לעור). יחד עם זאת, אם העור שלכן רגיש או מאוד יבש, יכול מאוד להיות שהשילוב יהיה קשוח עבורכן ומוטב יהיה להפריד כוחות אז אני בהחלט לא ממליצה לעשות קוקטיילים של חומצות ורטינול בשגרת טיפוח אחת לפני שהעור שלכן כבר התרגל לגמרי וגם אחרי, חשוב להפעיל שיקול דעת.

במה אני משתמשת?

אני משתמשת כבר כמה חודשים בדיפרין ובדיוק הזמנתי לי גיבוי למוצר שנגמר. מאחר שכבר העור שלי התרגל אליו (ואכן עברתי תקופה של חודש של קילופים) אני לא רואה סיבה כרגע לעבור לרטינול מסוג אחר. מהסיבה הזו בדיוק, אני לא מתכוונת להזמין את המוצר של דראנק אלפנט ואני ממליצה למי שנמצאת במצבי לנהוג כמוני. אם אתן חדשות בתחום הרטינול ומחפשות מוצר טוב להתחיל איתו, בהחלט הייתי בודקת את ה-A Passioni של הפיל השיכור.

את המוצר של דראנק אלפנט ניתן להזמין כאן

דיפרין ניתן להזמין כאן (אופציה נוספת להזמנה ניתן למצוא כאן)

דיפרין בגודל 45 גר’ במקום 15 גר’ ניתן להזמין כאן.

לפוסט שאלות ותשובות על דיפרין, הקליקו כאן