האמת היא, שהייתי ממש שמחה לשדר עסקים כרגיל ומסרים של הצלחה כל הזמן. סך הכל, אני עושה את זה רוב הזמן: הרי אני לא מדווחת על כל עסקה שנופלת וכל התקשרות שמביא לי את הסעיף – והאמינו לי, יש לי ימים מלאים בזה לפעמים. הרי תמיד אעדיף לשתף בהישג או בעבודה על פרויקט חדש ואתן יודעות מה? זו לא רק אני, כל עולם הסושיאל מדיה מושתת על עיקרון הדחקת הכשלונות.

דרכים להפחית סטרס ב-2019 + המלצה על חשבון אינסטגרם נפלאאז לא תמיד אני כזו ואני מנצלת את הבמה כדי לספר לכן שבכל השבועיים האחרונים הרגשתי סוג של חרדה. התחושה הזו מוכרת לי היטב והייתי גם מאוד מודעת לכך שזה מה שאני חווה רק שהפעם גיליתי תופעה חדשה: לא ידעתי למה אני מרגישה ככה. במשך שבועיים התהלכתי בתחושה שאני “על קוצים” ולא ידעתי מה לא בסדר. פתאום כל דבר קטן שלא הסתדר הוציא אותי מאיפוס, פתאום התחרות שבדרך כלל מדרבנת אותי גרמה לי להרגיש קטנה, פתאום אפילו הידיעה שהייתה לי שנה מוצלחת עוררה בי חרדות.

דרכים להפחית סטרס ב-2019 + המלצה על חשבון אינסטגרם נפלא

אווירת השנה החדשה

פתאום הבנתי שהדרייב הגבוה שלי חווה נפילת מתח בתחילת השנה האזרחית החדשה. שינויים הם גם ככה לא תמיד כוס התה שלי, בטח כשמדובר בשינויים שעוסקים בהם בפרק זמן מרוכז מאוד ובצורה מאוד אינטנסיבית. נפילת המתח הזו גרמה לי להטיל ספק בעצמי אבל החלק המנחם בסיפור הזה? כל אחד מטיל ספק בעצמו, גם האנשים שנראים לנו המצליחים ביותר.

מה עושים כדי להפחית מתח?

אני מוצאת ששיחות עם אנשים במצב דומה לשלי מאוד עוזרות לסיטואציה, אבל גם כאן צריך לדעת עם מי לחלוק: מישהו שיוכל להזדהות אבל גם יידע להרים למעלה, שיבין מה אתן מרגישות אבל גם יהיו לו תובנות להמשך. אלה שייקטרו איתכן תמיד רק כדי לקטר, עלולים לערער עוד יותר מערכת רגישה גם ככה ולכן חשוב לוודא שאתן נמצאות בסביבה המתאימה כדי לשפוך את הלב, אם וכאשר זה קורה – לכו על זה.

דרכים להפחית סטרס ב-2019 + המלצה על חשבון אינסטגרם נפלא

כוונות, לא יעדים

כבר בשנה שעברה סיפרתי לכן שאין לי יעדים לשנה החדשה אך אני עדיין לא רוצה לדשדש לאורך כל השנה בחוסר מעש. לכן אני לא מגדירה יעדים, אלא כוונות. אני אוהבת את המילה “כוונה” כי היא מעידה על כך שאני עושה כל מה שביכולתי כדי להגיע לנקודה מסוימת וגם אם לא הגעתי אליה באותה שנה, לא אסמן את זה ככישלון אלא כוונה שלא מומשה לבינתיים. השינוי הקטן הזה לכאורה הוא כל ההבדל בין התחושה שאנחנו נמצאות במירוץ לבין התחושה שאנחנו מתכווננות למטרות שחשובות לנו.

לעצור כשצריך

אם אני מזהה תקופות כמו שחוויתי לאחרונה, אני משתדלת להיות רכה יותר עם עצמי. זה אומר שאם אני מזהה משימות שמרגישות גדולות עליי ומאפשרות מקום לתמרון – אנצל את הגמישות הזו. אם זה אומר לפרק את המשימה לגורמים קטנים יותר כדי לא לרוץ עליה בבת אחת, אז כך אעשה ואם זה אומר לדחות את המשימה ליום אחר כי זה מה שנחוץ לי עכשיו, אז זה מה שיקרה.

דרכים להפחית סטרס ב-2019 + המלצה על חשבון אינסטגרם נפלאאבל גם לזכור להמשיך הלאה

כל עוד אני יודעת לשמור את הלחץ שלי בצורה מבוקרת, אני גם דואגת להמשיך הלאה. זה אומר שביום מסוים יכולה להיות לי תפוקה גבוהה במיוחד וביום אחר היא תהיה נמוכה יותר כי לא הרגשתי במיטבי אבל העיקר שתהיה. לטיפוס כמוני, לא להצליח לתפקד בכלל תחת הלחץ זה פחות או יותר הדבר הכי גרוע שיכול לקרות לי בהקשר הזה ולכן אני דואגת להישאר פעילה כדי לא להישאב למעגל שבו מחסור בפעילות רק מגדיל את אי השקט וחוזר חלילה.

חשיבה חיובית – כלפי עצמנו

זה הסעיף שאני הכי מתקשה בו אבל אני מנסה להתכוונן לשם בשנה האזרחית החדשה (שמתן לב שלא הגדרתי את זה כיעד?): להיות אדיבה יותר כלפי עצמי. אם אדם קרוב אליי ייספר לי שעשה טעות כזו או אחרת, התגובה שלי תמיד תהיה “טעויות קורות”. אם היה מצב שבו אני עשיתי טעות? בואו רק נאמר שאני לא משתמשת במנטרה הזו גם כלפי עצמי.

אני מתרגלת עם עצמי לעשות “קאט” למחשבות מזיקות שלא תורמות לשום דבר ולעבור הלאה. כמו שיש מכסת שעות שאנחנו יכולות לעבוד בה כל יום, כך אני גם מגדירה לעצמי את מכסת הזמן שבה אני יכולה לנתח את הצעדים והמילים שלי כדי להבין מה עשיתי לא בסדר ומה יכולתי לשנות. אני בטוחה שרובנו יכולות להזדהות עם האובססיה הזו לגבי החכמה בדיעבד ולמרות שקשה לי להתנתק ממנה לגמרי, הרעיון הזה של המכסה עוזר לי לשחרר אותה מהר יותר מהמערכת ולהתקדם.

דרכים להפחית סטרס ב-2019 + המלצה על חשבון אינסטגרם נפלא

המלצה על חשבון אינסטגרם מקסים

בזמן שכולם ממשיכים לשדר הצלחה 100% מהזמן בסושיאל מדיה, ברגעים בהם אני מרגישה שבירה במיוחד – אני בורחת לפינה האהובה עליי לאחרונה והיא Theinsecuregirlsclub. כל המשפטים היפים לאורך הפוסט נלקחו מהחשבון והוא תמיד עוזר לי לאפס את עצמי ברגעים פחות נעימים. מצחיק איך חשבון אינסטגרם שמלא במשפטי השראה אותם אפשר לסווג בקלות כקלישאות – מצליח לעשות את זה ובכל זאת, עצם קיומה של הקהילה הזו מרגיש לי כל כך נחוץ וכל כך נכון.

אז אם גם אתן עוברות תקופה רגישה תזכרו שלא באמת קיימים אנשים שיש להם הכל (גם אם זה נראה ככה כלפי חוץ) ותזכרו שאפילו ברשת, שנראית כל כך קשה לפעמים, יש פינות חמד כאלה שמרגישות כמו פרוות חורף של חתול.