פעילות קבועה בעמוד עסקי באינסטגרם בוודאי גרמה לכן לשים לב שנתון חדש הצטרף לסטטיסטיקות וזו כמות הפעמים שהתמונה שלכן נשלחת בפרטי ליוזרים אחרים (האייקון שנראה כמו מטוס נייר בשורה הראשונה של הסטטיסטיקות). הייתי בהתחלה סקפטית לגבי הנתון הזה, בעיקר כי הוא לא מספק שום אינפורמציה מעבר למספר, עד שהבנתי שכל האינפורמציה הדרושה כבר נמצאת כאן: אינסטגרם בעצם מסמנים לנו מהי האסטרטגיה הכי נכונה להשיג עוקבים רלוונטיים ב-2019.

עיקרון הויראליות

עם השנים נחשפנו לכל מיני טריקים להגדיל את החשבון מלעקוב אחר אנשים רלוונטיים ולהשאיר תגובות באופן קבוע אצל אחרים. עשינו את כל זה מתוך תחושת ההדדיות והאינטרס היה שאם נעזור לאדם אחר להגדיל חשיפה, הוא יגמול לנו באותו מטבע. איך שונה הנתון האנליטי החדש? מכיוון שהוא מצטרף לנתון נוסף שהושק בשנתיים האחרונות וזו האופציה לשמור את התמונה בגלריית התמונות האישיות שלנו (האייקון הימני של הסימניה בשורה הראשונה של הסטטיסטיקות).

שני הנתונים הללו נבדלים מכל שאר השיטות לקידום החשבון באינסטגרם משום שכאן אין אינטרסים: לא עיקרון ההדדיות ולא ניהול פנקס שחור של מי עוקב אחרינו ומי לא. מי ששמרה את התמונה שלנו ומי שתייגה חברה בתגובות או שלחה את הפוסט שלכן בפרטי – תהיה זו שעוקבת אחריכן כי התוכן באמת ובתמים רלוונטי עבורה וזה בדיוק מה שאתן צריכות לשאוף אליו.

כך תגיעו ל-10,000 עוקבים באינסטגרם ב-2019

איך מייצרים ערך באמצעות תוכן?

בשלב שבו הפנמתי את הנקודה הזו, החלטתי גם אני לשנות את האסטרטגיה לגבי ניהול החשבון. אם פעם התייחסתי לאינסטגרם כפלטפורמה שונה לחלוטין מהתוכן שאני מעלה בשאר המדיות שאני פעילה בהן, היום אני עושה מאמץ להתייחס אליה כזרוע נוספת של האתר. מדוע? כי באתר אני מייצרת כל הזמן ערך לקוראות שלי: משתפת ההמלצות, מדווחת על חידושים ומייצרת תוכן שרלוונטי לצרוך לאורך זמן.

החלטתי להמיר את הגישה הזו גם לאינסטגרם, בתוספת לכמה שינויים כי בכל זאת מדובר בפלטפורמה ויזואלית מאוד ואינני מעוניינת לשכפל תכנים, תוך שאני שומרת על העיקרון של מתן הערך. זה אומר שאני משתפת הרבה יותר פוסטים שעולים בבלוג גם דרך האינסטגרם כי זה לכשעצמו בעל ערך לעוקבים, זה אומר שאני פעילה יותר בסטורי כי האינטרקציה שם עם העוקבים היא הרבה יותר ספונטנית וזה גם אומר שאני שמה יותר דגש על הטקסט שמתחבר לתמונות וחושבת איך הצילומים שאני מעלה משתלבים באופן כללי עם אסטרטגיית התוכן שלי.

זה אומר שבמקום להעלות סתם תמונה של מנה יפה, אדאג אספר לעוקבים שלי על מסעדה חדשה שגיליתי כדי לייצר ערך בתכנים שלי. זה אומר שאני מעלה יותר תכני עיצוב בית כי זה לכשעצמו נושא שמאוד מעניין אנשים שפעילים באינסטגרם, זה אומר שאשתף בכל מיני תהיות ומחשבות שעלולות לעורר הזדהות – ולא אסתפק רק בהעלאת תמונה חמודה עם שורת טקסט גנרית ללא שום קונטקסט, כפי שהייתי עושה בעבר.

הדוגמאות שנתתי הן רלוונטיות כמובן לעולם התוכן שלי בתור בעלת מגזין לייף סטייל, אבל אני גם רואה הרבה מותגים קטנים שעושים חיל בתחום הזה ויודעים לחבר בין הסיפור לבין התמונה בצורה שלוכדת לא רק את העין אלא גם את תשומת הלב – ורלוונטית לקהל העוקבים שלהם.

כך תגיעו ל-10,000 עוקבים באינסטגרם ב-2019

מה זה תוכן טוב?

מאז ומתמיד שמעתי את המנטרות הקבועות לגבי הגדלת האינסטגרם “תצרו תוכן טוב ויפה – והקהל כבר יבוא”. אבל מה זה בעצם תוכן טוב ומי מגדיר אותו? האם זה תוכן טוב בעיניי או האם זה נטו פונקציה של תגובת הקהל לתוכן הזה? אני חושבת שההגדרה לתוכן טוב משתנה כל הזמן ועוברת אבולוציה, באינסטגרם במיוחד. אם פעם תוכן טוב היה בעיקר פרסום תמונות חלומיות, אני מוצאת שהיום זוהי שעתם היפה של אנשים ומותגים שאולי לא בהכרח מצטיינים ביצירת תוכן ויזואלי מרהיב- בכל זאת לבלוט על ידי מתן ערך לעוקבים שלהם.

ערך יכול להימדד בכל מיני דרכים וזו לא בהכרח רק הנאה מהתמונה: זו יכולה להיות אינטרקציה ישירה עם בעל החשבון שהגיב בחזרה לתגובה שלי, אלה יכולים להיות סטוריז ממש מעניינים, זו יכולה להיות תובנה שקיבלתי מאחד הפוסטים או משהו שלמדתי מהם ולקחתי איתי הלאה. זה אומר שאינסטגרם הופכת עם הזמן לפלטפורמה שכל אחד יכול למצוא בה את החוזקה שלו, גם אם הוא לא צלם בחסד ואני חושבת שזה ממש חיובי.

מצד שני זה גם אומר שהאתגר לפיצוח הוא גדול יותר, כי לא תמיד אפשר להסתפק בתמונה יפה כדי ליהנות מויראליות והרבה פעמים הקהל שכבר ראה הכל מרגיש שבע – ולכן יש צורך כל הזמן לחדש לו ולחשוב איך לייצר עבורו ערך לאורך זמן.

חשיבות החשבון העסקי

זה אומר שאם אתם מעוניינות להגדיל את החשבון שלכן השנה, חובה עליכן להמיר את החשבון לעסקי אם טרם עשיתן זאת. הבונוס הכי משמעותי שתקבלו מהמעבר הן  כאמור הסטטיסטיקות. אם תנתחו פוסטים על סמך כמות הפעמים שהם נשמרו בגלריות אישיות או נשלחו למשתמשים אחרים, תדעו להסיק מסקנות לגבי סוגי התכנים שעובדים בצורה הכי אפקטיבית בחשבון שלכן ומעניינים באופן ממשי את הקהל שלכן.

חלק מהחכמה בתהליך יצירת והעלאת תכנים חדשים באינסטגרם היא בשחזור תכנים שכבר עלו והצליחו במטרה גם לשחזר את דפוסי ההצלחה שלהם. תדעו לזהות בצורה נכונה מגמות בחשבון שלכן? בעקבות זאת תדעו גם להגדיל אותו והאמת היא שזה כלל שתופס היום לגבי כל פלטפורמה שאתן מפיקות עבורה תכנים, לא משנה תחת איזה כובע.

לסיכום, אל תתייאשו מהאלגוריתם, אל תרגישו מאוכזבות אם אין לכן את המצלמה הכי משוכללת או כישרון צילום מדהים: קחו את הפוסט הזה כמוטיבציה לפיצוח התוכן שמעניין את הקהל שלכן כי קהל שמתעניין בתוכן שלכן – הוא קהל שעובד עבורכן ומפיץ את הבשורה.

כמו תמיד, מוזמנות לעקוב אחריי באינסטגרם לטיפים נוספים, ממש כאן.