סיסטר התראיינה למהדורת חדשות הערב של כאן תאגיד השידור לגבי המשבר באסוס וחשבתי שיעניין אתכן לקבל פרשנות לא מצונזרת שלי באשר לגורל האתר שכולנו מזמינות ממנו על בסיס קבוע. כל היום קראנו כותרות איומות ונוראיות על מצבו הנוכחי של אסוס ועל עתידו אבל האם זה באמת רע כמו שזה נראה?

מה בעצם קרה שם?

אז אסוס הציגו תחזיות צמיחה שלא תאמו את מבחן המציאות בעקבות חודש פעילות איטי באופן מפתיע, בייחוד בתקופה הזו של השנה סביב הבלאק פריידיי והכריסמס. שינוי תחזיות הצמיחה הביא לנפילה דרסטית בהיקף של 40% מערך המניות של החברה. זו אמנם הייתה הנפילה הדרמטית ביותר אך גם לא היחידה: גם הענקיות Next, M&S והמתחרה הישיר של אסוס – Zalando דיווחו על צניחות אבל כאמור, שום דבר לא משתווה לצניחה הגדולה מכולן של הענקית מכולן – אסוס.

יש כמה סיבות שהביאו ליום הדרמטי הזה בזירת האונליין העולמית:

– חוסר ודאות כלכלית: אתן בוודאי מודעות לכך שתקופה לא ברורה עוברת על אירופה עם מחאת האפודים הזוהרים בצרפת והברקזיט בבריטניה. זה לא שאנשים שינו את הרגלי הקניות שלהם ובחרו לנתב את הכסף שלהם למקום אחר, אלא עתידם המעורפל גורם להם לקנות פחות, להשקיע פחות במוצרים יקרים ובמותגים יוקרתיים ולשמור את כספם ליום סגרירי.

– סתיו חמים במיוחד: אם בשנים קודמות כבר בתחילת הסתיו האירופאיים נהגו להתעטף במלתחת החורף שלהם, הרי שאפילו בבריטניה חודשי ספטמבר ואוקטובר האחרונים היו חמימים במיוחד עם טמפרטורה שנשקה לעתים ל-20 מעלות. מזג האוויר החמים גרם לאירופאיים לא לדאוג כמו בדרך כלל לאספקת המעילים, המגפיים והאקססוריז החורפיים.

– שאננות: אי אפשר להתעלם מכך שאסוס הפגינו כישורי קניינות חלשים השנה, בעוד מערך שירות הלקוחות שלהם המשיך להידרדר עוד ועוד. מאז שהתחלתי לקנות באסוס לפני כמעט עשור ועד היום, הייתי עדה לירידה דרסטית באיכות השירות: היחס שלהם אלינו כאל קהל שבוי שימשיך להזמין מהאתר ויהי מה, בהחלט מורגש בכל מפגש ישיר עם המותג. אני לא חושבת שבאמת יש כאן חרם צרכני מובהק, אבל אין ספק שזה רק הוסיף לנסיבות האחרות.

מה קורה בארץ?

מאחר שדפוסי הצרכנות שלנו אונליין גם ככה מגיעים בעיכוב של שנתיים- שלוש אחרי העולם, אני לא צופה שום ירידה בהרגלי הקניות שלנו באסוס נכון לרגע זה. למעשה, הם צריכים להודות לעם היהודי שעושה כמיטב יכולתו כדי לספק משכורות לעובדים שלהם! אני בעיקר חושבת שהמקרה הזה מהווה תזכורת עבורם וגם עבור אתרים גדולים אחרים, שהתחרות גדולה ואף אחד לא מוגן מפניה.

מצד שני, היום אתר סטייל ריבר הכריז על סגירתו הרשמית, מה שאומר שגם בארץ הקהל לא חושש להצביע ברגליים כשאין סחורה מספיק אטרקטיבית בנקודת המחיר המדויקת לה. הבשורה אודות אסוס הציפה לא מעט תחושות מעורבות מצד הקהל הישראלי, שמצד אחד חושש לגורלו של האתר ומצד שני מרגיש שהנפילה במניות מוצדקת לאור הירידה העקבית באיכות הסחורה וכאמור, שירות הלקוחות הבעייתי שלהם.

בשורה התחתונה, אם אתן חושבות שעבר עליכן יום רע, תחשבו מה מרגישים היום הקודקודים באסוס. יחד עם זאת, אין מה למהר להספיד את האתר: הם ייאלצו לייעל את עלויות התפעול שלהם, לצרף כמה מותגים נחשקים לשורותיהם, לחכות שהשוק יתייצב קצת ואז עסקים כרגיל.

איפה אתן עומדות בעניין? חוששות לגורל האתר או חושבות שהגיע הזמן?