את הפוסט הזה נתחיל בסיפור, עוד לפני שניגש לשחיתות שמחכה לנו בהמשך. פעם, לפני כמה שנים, היה מקום שלם שמוקדש לכנאפה במתחם נגה ביפו. הייתי בו בת בית ואם אתן חושבות שאני מגזימה, אז אתן לגמרי צודקות. טוב, לא באמת הייתי בו בת בית אבל נהגתי לאכול בו מדי פעם ונהניתי מתשומת הלב שניתנה לתפריט שכולו מבוסס על כנאפה.

המקום עבר שיפוצים, הכנאפה נסגר ויום אחד היטלטלתי עד לשם רק כדי לגלות את לבי הקטן והרעב לכנאפה – שבור לרסיסים. לשווא קיוויתי שאולי הם רק עברו מקום ואמצא אותם באזור אחר שאליו אני שונאת גם כן להגיע – אך לא. שנים חלפו, מאכלים רבים ריפדו את קיבתי אבל כנאפה לא היה אחד מהם, עד שנתקלתי לפתע בפייסבוק בידיעה אודות בר כנאפה חדש שנפתח לא רחוק משם, ברביעיית פלורנטין.

רק על כנאפה לספר ידעתי

אז כפי שניתן להבין, בר הכנאפה החדש Kanafanji מגיש… כנאפה. לא באמת ציפיתן לטוויסט בעלילה אחרי הפתיח הזה, נכון? אפשר לבחור בו כנאפה ממולאת בגבינה על בסיס סולת/קדאיף או כנאפה טבעונית, במחיר של 22 ש”ח למנה בגודל אישי (+עשרה שקלים תוספת לגלידה למעוניינים). חוץ מכנאפה יש גם שלל קינוחים להשלמת החוויה האותנטית, כמו כנאפה קרה במילוי חלבה או נוטלה ב-25 ש”ח, מגוון ממתקים ערביים, מלבי וסחלב (ב-15 ש”ח ליחידה) וכמובן קפה ערבי עם או בלי הל.

כנאפה בר בפלורנטין Fashion Tails

אמנם יצא שהגענו ביום חורפי במיוחד, אבל בימים נעימים יותר אפשר לשבת על הפופים הצבעוניים שמקשטים את המקום וליהנות לא רק מהאוכל אלא גם מהווייב של המקום. הכנאפה אגב עשויה היטב, אך לא הייתי אומרת שזה תחליף לארוחה בפני עצמה. הייתי קופצת לשם אחרי הבראנץ’ או ארוחת הצהריים כדי ליהנות מקינוח מושחת וכייפי בתוספת של קפה. ככה, כפינוק שאחרי (אבל ייתכן שזו רק אני והקיבולת הבלתי סבירה שלי למזון).

כנאפה בר בפלורנטין Fashion Tailsהמיקום, מה איתו?

אם הכנאפה האגדי שלי היה ממוקם במתחם נגה והתאים לאווירה ההיפסטרית של המקום, אז משהו בשילוב בין בר כנאפה לרביעיית פלורנטין לא ממש מתחבר לי. מצד שני, אני לא חסידה גדולה של האזור אז זה לא ממש משנה לי ממילא, לכן אני מקווה שהמקום יצליח למרות זאת כי יש בו הרבה פוטנציאל ו… ובכן, כנאפה. לא ציפיתן לטוויסט בעלילה גם הפעם, נכון?

כנאפה בר בפלורנטין Fashion Tails

כנאפה בר Kanafanji ממוקם ברחוב המעון 1 ברביעיית פלורנטין ונפתח כל יום מהשעה 12:00