מבחינתי העולם מתחלק לשני סוגי אנשים: אנשים שאוהבים כל מה שדייסון מייצרים ואנשים שחושבים שדייסון מלאי גימיקים ותגי מחיר גבוהים יותר. אני בדרך כלל משתייכת לחלק הראשון: אמנם אני לא מגה גיקית של גאדג’טים ובכל זאת אני לא יכולה להתעלם מהעיצוב החכם של דייסון. מצד שני, אני גם לא יכולה להתעלם מתגי המחיר הגבוהים של המוצרים ולמרות שיש מוצרים שאני יכולה להצדיק את קנייתם בכל זאת (שואב אבק, דה!), יש מוצרים שהם לא בדיוק הכרחיים לי, כמו מייבש השיער של דייסון.

אז למרות שכאב לי להוציא את הסכום שדורשים דייסון על מייבש שיער, אין ספק שהם חוללו סוג של מהפכה בתחום. מעצבים רבים נשבעים בפן הזה ואני מודה שזה גרם לפן שלי להיראות לפתע כמו אשפה. דיון שעלה באחת מהקבוצות בפייסבוק בנוגע לתחליף של Xiaomi לשואב אבק רובוטי, גרם לי לתהות האם גם למייבש שיער יימצא תחליף זול?

תחליף זול למייבש השיער של דייסון Fashion Tails

אז התשובה היא כן.

ביום הרווקים הסיני מיהרתי להזמין לי את ה-Xiaomi Soocas עם עודף מ-200 ש”ח והתאמה לשקע ישראלי (שלי היה כלול בקנייה, אך כדאי לוודא זאת עם המוכר) – וקיוויתי לטוב. תוך שלושה שבועות הפלא הזה נחת אצלי בבית, עם קופסת קרטון יפה במיוחד ואופציה לראש “מתלבש” נוסף לצורך ריכוז מדויק יותר של האוויר. עד כה הכל היה נראה לג’יט! התרשמתי שהמתאם לשקע הוא לא הדבר הכי איכותי שראיתי מימיי חיי וקצת חבל שזה לא מגיע עם דיפיוזר לטובת המתולתלות שבחבורה, אבל בעיקר שמחתי שהמוצר עצמו נראה טוב ולא איזה חיקוי מזעזע שזרקתי עליו הרגע כמה מאות שקלים.

הלוק של המכשיר

אני מודה שדעתי משוחדת ואני עדיין חושבת שהלוק של מייבש השיער של דייסון יפה יותר אבל ייתכן מאוד שאני סתם מושפעת כי חברות שראו את המכשיר דווקא אמרו שבעיניהן הוא יפה לא פחות. בכל אופן, אין להתכחש לכך שהוא אכן נראה אלגנטי ושיקי מאוד, שונה שנות אור מהמראה הבומבסטי והרגיל של מכשירי פן שכולנו התרגלנו אליהם עם השנים.

האחיזה והמשקל

הופתעתי מאוד מכמה שהמכשיר קל ואני מניחה שזה גם אחד היתרונות המהותיים בדייסון. הוא מאוד נוח לאחיזה, היד לא מתעייפת מלעבוד איתו (לא שאחיזה של מכשיר פן רגיל שקולה להרמת משקולות, אבל הבנתן את כוונתי) והוא בסך הכל מאוד כייפי לשימוש, מרגיש אפילו ממש כמו צעצוע עד שמפעילים אותו.

תחליף זול למייבש השיער של דייסון Fashion Tails

הוראות השימוש במכשיר

גם השימוש במכשיר מאוד אינטואיטיבי ואין כל כך מה להסתבך כאן: כפתור כיבוי, כפתור לעוצמה בינונית וכפתור לעוצמה חזקה. המכשיר מגיע עד 1800 W והוא מבוסס על טכנולוגיית היונים השליליים שכביכול אמורה לאדות מהר יותר את המים תוך מניעה של הרס השיער והפחתה של פריזים בשיער, הדייסון לצורך השוואה מגיע ל- 1600 W מה שהופך אותו לבעל פעולה שקטה יותר. הבדל נוסף הוא שהמנוע במכשיר של דייסון ממוקם בידית האחיזה ולמיטב הבנתי בפן הזה הוא ממוקם בגוף עצמו.

השימוש שלי במכשיר

מאחר שאין לי כאמור את המכשיר של דייסון להשוואה, אני לא רוצה להכריז שמדובר בתחליף מדויק שלו אלא לבסס את זה על חוויית המשתמש שלי כדי שתגיעו להחלטה איזה מהמכשירים מתאים לכן. אני משתמשת בפן רק לצורך ייבוש שיער, כי השיער שלי יכול להיות סופר חלק ויכול להיות מעט גלי – תלוי איך אני מטפלת בו אחרי החפיפה.

לכן אני לא משתמשת בראש הנוסף שמגיע עם הפן, במברשת פן או כל פעולה מכוונת של החלקת השיער אלא לצרכי ייבוש בלבד. יש כמה הבדלים ששמתי אליהם לב בהשוואה לשימוש בפן רגיל: הוא אכן נוח וכייפי יותר לאחיזה, דרוש לו אותו פרק זמן כדי לייבש את השיער ואולי אפילו קצת פחות (כלומר 5-7 דקות אם אני מייבשת את השיער בחפיף או 10-12 דקות אם אני מייבשת את השיער עד הסוף).

כמו כן, שמתי לב שקל לי יותר לשלוט בכיוון שאליו אני מייבשת את קצוות השיער ואני גם מבחינה בהבדל משמעותי בסוג הפן שאני מקבלת לאחר השימוש במכשיר של Xiamomi: השיער מרגיש פלאפי ורך יותר, כמו אחרי מספרה. לפני השימוש בפן אני מרססת את השיער ב-Smooth Spray של OUAI ואני מוצאת שהשילוב ביניהם אכן מונע פריזים.

תחליף זול למייבש השיער של דייסון Fashion Tails

בשורה התחתונה

על אף שאין לי דרך להשוות בין הטכנולוגיה של דייסון לבין Xiaomi ואני לא יכולה לומר לכן האם דייסון אכן עוזר לשמור יותר טוב על בריאות השיער, אני בהחלט יכולה לומר שהחלפתי את הפן של אמיקה בפן הזה, כי אני חושבת שהוא כייפי ונוח לשימוש פי כמה (מה גם שהוא זול משמעותית). אם יש לכן את התקציב, אתן מקפידות על פן באופן קבוע ואתן רוצות ליהנות מהטכנולוגיה של דייסון – לכו על המקור, אך אם כמוני אתן משתעשעות עם ייבוש שיער בפן מדי פעם ולא רוצות להשקיע את מלוא הסכום במכשיר של דייסון, לא חושבת שתתאכזבו מהאלטרנטיבה של Xiaomi שבאמת הפתיעה אותי לטובה.

את המכשיר ניתן להזמין כאן.

מתלה למכשיר לאמבטיה ניתן להזמין כאן.