כפי שאתן מבינות, לקחתי ברצינות רבה את מחקר הסופגניות שלי השנה, בייחוד אחרי שחשתי כה לא מסופגת מהסופגניות של The Showroom Bakehouse. המחקר הזה ומסירות הנפש לנושא הביאו אותי לבייקרי סקנדינבי בלב תל אביב ועד לקונדיטוריה בעמק חפר. תודו שמגיעות לי נקודות זכות על המאמץ והיצירתיות או לפחות סופגניה נוספת, כי ובכן, תמיד נשאר לי טעם של עוד.

אז נתחיל באופציה המקומית ומשם נתקדם. ידעתן שיש בייקרי סקנדינבי בלב תל אביב שבו שבדים חתיכים מגישים לכן שלל פחמימות? אני נשבעת, לא בדיתי את זה ממוחי הקודח וזה לא (רק) נלקח מהפנטזיות הכי סוערות שלי. “פיקה” מונה כיום שלושה סניפים, כולם בתל אביב, כאשר זה שפקדנו ממוקם בצפון דיזינגוף. לא מדובר בסניף של ממש, אלא במקום פצפון אשר מבחוץ צמודים לו שלושה ספסלים שאפשר להתענג בהם על דברי המאפה או לקחת טייק אוואי הביתה.

סופגניות ששוות את ההשקעהמתוך אותה מסירות למקצוע, חלקנו שלוש סופגניות בטעמים שונים: הסמלה שנחשבת לסופגניית הדגל שלהם מתובלת בהל, במילוי קרם שקדים וטופינג קצפת, הפטל במילוי ריבת פטל ביתית עם קרם פטיסייר והתפוחים במילוי תפוחים וקרם פטיסייר. מה אומר לכן? סופגניות גורמה, כל אחת ואחת מהן. מעניין שכל אחת מאיתנו אגב, העדיפה סופגניה שונה לגמרי כאשר הפייבוריטית שלי הייתה הסמלה.

סופגניות ששוות את ההשקעהכל המילויים היו מענגים, אוורירים ופריכים בדיוק במידה הנכונה וניכר היה שגם הבצק היה עשוי היטב. ייתכן שאלה הסופגניות הכי טובות שיצא לי לטעום עד עכשיו ולא הייתי מתנגדת לחידוש מלאי עד לסיום החג (וגם אחריו, אבל זו כבר סו(פ)ג(נ)יה נפרדת בפני עצמה.

אחריי לעמק חפר!

איך מצאתי עצמי בעמק חפר? קל, סופגניות! מסתבר שבאזור יש כל מיני קונדיטוריות משובחות ואחת מהן שייכת ליואב דקלבאום. אני וחברתי לרוד טריפ הקטן חטפנו את שתי הסופגניות האחרונות שנשארו באותו וכנראה חיכו לנו, גורל. אלה היו סופגניות שוקולד טעימות ורכות, גם הפעם יש לנו עסק עם מעדן אמיתי: מילוי מדויק, בצק טרי, תענוג.

סופגניות ששוות את ההשקעה

אני מודה שבאופן אישי העדפתי את הסופגניות של פיקה אבל אני מרגישה שאלה לא כוחות, כי גם בקונדיטוריה של יואב מנדלבאום יש בדרך כלל כל מיני טעמים מיוחדים שפשוט לא הזדמן לי לטעום באותו ביקור. הנה טיפ גורף עבורכן נסיכות: אם חשקה נפשכן בסופגניה ספציפית אל תסתמכו על הגורל כמונו אלא התקשרו מראש ואפילו שריינו לעצמכן את הסופגניה הנבחרת. לא לוקחים סיכונים בענייני פחמימות.

סופגניות ששוות את ההשקעה

פיקה ממוקמת במונטיפיורי 6, דיזינגוף 267 ובשוק האיכרים בנמל תל אביב
הקונדיטוריה של יואב דקלבאום ממוקמת בבית הראשונים 22 עמק חפר