נדמה שהשנה הטרפת סביב הסופגניות עלתה מדרגה: הן החלו להימכר מוקדם יותר מתמיד, יש אינספור מבחני טעימות המבקשים להשוות ביניהן ומסתמן שכולם נחושים בדעתם למצוא את הסופגניה המושלמת. החלטתי לקחת חלק בשיגעון כי ובכן, זה מאפשר לי לאכול כמה שיותר סופגניות. אני מודה ומתוודה שמאז שחברה בישרה לי על כך שיש קולקציה במהדורה מוגבלת בהשראת אליס בארץ הפלאות ב-The Showroom Bakehouse, חיי לא היו חיים ולא הפסקתי לדמיין את הסופגניות הקסומות הללו. בפה שלי.

בשבוע שעבר פקדנו את המקום שהיה אכן כולו ממותג בהשראת אליס (מה שעורר תהיות לגבי ענייני זכויות יוצרים, אבל נניח את זה בצד) וידעתי שהמשאלה שלי עומדת להתגשם בקרוב. צמרמורת. הוזמנו ארבעה סוגי סופגניות מהקולקציה: שוקולד, פיסטוק, וניל-פטל (עם המקרון מעל) וסופגניית וניל קלאסית. התיישבנו עם כמות הסופגניות המכובדת הזו לערוך מבחן טעימות בלתי מתפשר ולהלן התוצאות:

סופגניות אליס בארץ הפלאות לחג החנוכה Fashion Tails

 

המוצלחות שבחבורה היו הפיסטוק והשוקולד. גם אני וגם הקולגה שלי למבחן הטעימות הסכמנו שהבצק שלהן פריך, המילוי אוורירי וטעים – בדיוק במידה הנכונה וזו סוגיה שכידוע הרבה סופגניות נופלות בגללה. הקולגה שלי אפילו בחרה להוסיף שדריזל השוקולד המריר מעל סופגניית הפיסטוק איפשר איזון טעמים מוצלח מה שהפך אותה לטענתה למוצלחת במיוחד. בפה מלא בפיסטוק, לא נותרה לי ברירה אלא להסכים.

 

סופגניות אליס בארץ הפלאות לחג החנוכה Fashion Tailsאל תחשבו שהכל ורוד בעולמה של אליס כי עכשיו אנחנו מגיעות לסופגניות שהיו בינוניות וסבירות – ולא היה בהן שום דבר מופלא. את תואר ה”סבירה” קוטפת את סופגניית הוניל הקלאסית, שהמילוי שלה אמנם היה חמוד אך גם לא היה נוכח בכמות מספקת כדי להצדיק את הטרחה. הכובען המשוגע שבחבורה הייתה ללא ספק הסופגניה עם המקרון מעל שהייתה אמורה להיות שילוב של וניל ופטל אך בפועל שום פטל לא הורגש בה: המקרון היה לא מספיק פריך וטרי – ועל כן הוא כשל מלהציל את הסופגניה עצמה שהייתה גם היא סתמית. כגודל הציפיות כך גם גודל האכזבה מהסופגניה הכי פוטוגנית שבחבורה.

סופגניות אליס בארץ הפלאות לחג החנוכה Fashion Tailsבשורה התחתונה – על אף שחלק מהסופגניות היו מוצלחות, הפריעה לי העובדה שלא הייתה בהן תחושה של סופגניות גורמה, כפי שניתן היה לצפות מסופגניות שעלות כל אחת היא 14-16 ש”ח. מצד שני, המחירים הגבוהים של רולדין כל שנה בהחלט נותנים לגיטימציה גם למקומות אחרים ובוודאי שקטנים מהם לדרוש מחירים דומים גם ללא יחס ישיר לעלויות ההכנה וטיב המוצר.

סופגניות אליס בארץ הפלאות לחג החנוכה Fashion Tailsאם כך, הסופגניות של The Showroom Bakehouse לא מיועדות לדעתי לפודיז רציניים ביותר, אבל זה יכול להיות אחלה פתרון עבור הורים וילדים שרוצים להעביר את חופשת החנוכה בכיף ומעריצים של אליס כמובן. טיפ נוסף הוא להתקשר בבוקר שבו מתעתדים להגיע כדי לשאול אילו סופגניות יהיו מוכנות באותו יום מתוך הקולקציה, כי משום מה הם לא מכינים את כולן בכל יום ולכן חבל שתתאכזבו.

The Showroom Bakehouse ממוקמים בכיכר מלכי ישראל והטלפון שלהם לבירורים הוא: 03-933-5592