אני מתנצלת מראש על הפתיח הפלצני, אך מאז הראמן המשובח שיצא לי לאכול גם בלונדון וגם בברלין – חשקה נפשי בראמן ברמה דומה גם בארץ אך לא הצלחתי למצוא את מבוקשי. גם השותפה שלי לפשע, שלטענתה טעמה את הראמן הכי טעים אי פעם בניו יורק, הרגישה שמדד הפלצנות אצלה דומה משלי וכך חיפשנו שוב ושוב אחר מנת הראמן המושלמת כאן בתל אביב, כדי שתהפוך למנת הדגל שלנו.

מנטנטן ראמן Fashion Tails

כך מצאנו את עצמנו במנטנטן, ראמן בר שהיה חלק משוק רוטשילד- אלנבי הכושל. הספינה הזו אמנם טבעה אבל מנטנטן לא שקעו יחד איתה למצולות ועשו רילוקיישן מוצלח לרחוב יבנה 38, בסמוך לרוטשילד בתל אביב, שם המשיכו לשמור על מעמדם בתור ראמן בר שוקק חיים. למקום הגענו עם הרבה ציפיות – חברתי המצוננת חיפשה מזור למכאוביה ואני סתם הייתי חמדנית כתמיד.

הופתענו לגלות תפריט שלם של מנות ראמן: מראמן על בסיס עוף או חזיר עד לכמה אופציות טבעוניות על בסיס ציר אצות ופטריות או ראמן על בסיס ציר קארי יפני וירקות. המחיר לא בדיוק נוח לכל כיס: מנת ראמן ממוצעת תעלה כ-55 שקלים, אך בהחלט מדובר במנה שהיא ארוחה לכל דבר ובשילוב עם מנה ראשונה כמו למשל הגיוזה שאותה אפשר גם לחלוק – אפשר לסגור את הפינה ולצאת שבעים בעלות מנה די ממוצעת של בתי קפה תל אביביים.

מנטנטן ראמן Fashion Tails

הטעם, הו הטעם

ראמן זו ללא ספק מנה שצריך לעבוד עבורה ואם כבר עובדים עבורה – מוטב שתהיה משובחת! כך בדיוק היה במנטנטן: הציר היה טעים מאוד וסמיך בדיוק במידה הנכונה, איזון הטעמים היה מושלם והאטריות היו ספוגות בטעם הציר בדיוק במידה הנכונה. שתינו הסכמנו שהמנות מזכירות את מה שאכלנו בחו”ל וייתכן שזה מזג האוויר החורפי שהשפיע עלינו עוד יותר והפך את הראמן לאטרקטיבי יותר – אבל בהחלט היה אפשר לסכם שמדובר במנת ראמן מעולה.

מנטנטן ראמן Fashion Tails

מנטנטן ראמן Fashion Tailsגם הירידה לפרטים מרשימה, לדוגמא בהגשה: התקבלו מגוון רטבים מושקעים ששדרגו את את המנה אפילו יותר (לא לפספס את תוספת השום!), בנוסף כל המנות הרגישו טריות ופריכות. בסך הכל, הביקור הרגיש אותנטי מאוד ולא עוד איזו חוויה ממוצעת “ליד” כפי שאפשר לצפות ממקומות בסטייל אסייאתי שהרבה פעמים מזיעות ממאמץ יתר. אם אתן יודעות להעריך ראמן טוב וגם אם סתם בא לכן משהו חמים, מנחם וטעים באמת – ממליצה לכן לבדוק את המקום.

מנטנטן ראמן Fashion Tailsרק שימו לב שכבר בכניסה לראמן בר קידמו את פנינו שלטים המכריזים על כך שהמקום עובר בסוף החודש לרחוב נחלת בנימין 57 אז אני בהחלט ממליצה להתעדכן בשעות הפעילות ופתיחת המקום מחדש החל מתחילת חודש דצמבר.