דמיינו לעצמכן את הסיטואציה הבאה: כל ערב הייתי שופכת על המיטה כל מיני אופציות לבוש ומעבירה משהו כמו חצי שעה עד שעה מול המראה, תוך שאני משלבת כל מיני פריטי לבוש וזה עוד מבלי להזכיר את פרק הזמן שהיה דרוש לי כדי להחזיר הכל למקום. נשמע מוכר?  ובכן, כך העברתי את החלק הראשון של שנות ה-20′ ובואו נודה באמת, אולי גם כמה שנים טובות לאחר מכן.

האם סשן המדידות הזה גרם לי בכל פעם למצוא את הלבוש המושלם ולהרגיש שביעות רצון מהתוצאה הסופית? לא ממש, כי לפעמים מרוב מדידות כל הפריטים היו מאבדים ממשמעותם וכבר לא ידעתי מה רציתי ללבוש. הבעיה הזו נפתרה לחלוטין בשנתיים האחרונות ואני חושבת שהפתרון לכך הוא אחד ויחיד: מלתחת קפסולה.

אני לא מדברת על מלתחה המונה באופן מדויק 33 פריטים ואפילו לא אחד יותר. כולנו יודעות בשלב הזה שטיפוס מינימליסטי אני לא ולכן לא הייתי יכולה לחלום אפילו על מלתחה כל כך ערוכה בקפידה. אני מדברת על מלתחת קפסולה במובן שבו כל הפריטים משתלבים היטב יחדיו. לצורך העניין היום אני יכולה לשלוף מכנסיים וחולצה מהמלתחה בעיניים עצומות ורוב הסיכויים שהם ישתלבו היטב יחדיו – וזו ממש לא תהיה הגזמה. 

מה עוזר לי לשמור על מלתחה אחידה ובעצם פותר לי את בעיית ה”אין לי מה ללבוש!”?

+ פלטת גוונים אחידה: שוב, אנחנו לא מדברות רק על שחור, אפור ולבן. יש לי גם צבעים במלתחה, אבל אני משתדלת לבחור בגוונים שעובדים היטב יחדיו ונמשכת בדרך כלל לפלטת הגוונים החמימה יותר, שמסתדרת היטב גם עם גוונים ניטראליים.

+ אין חריגויות במלתחה: לא תמצאו אצלי במלתחה טקסטורות יוצאות דופן, הדפסים מאוד בוהקים או צבעים שלא מסתדרים עם שאר הגוונים במלתחה שלי. יש שיגידו שזה משעמם ויתכן שזה לא מתאים לכל אחת, אבל זה כאמור מה שמאפשר לי לשלוף בקלילות שילובים מתוך המלתחה מבלי להתאמץ בכלל.

+ הרבה בייסיקים: אין ספק שהדרך הקלה ביותר להתלבש היא באמצעות בייסיקים. אני בדרך כלל שומרת את הפן האופנתי יותר לאקססוריז: תכשיטים, תיקים ונעליים אבל בבגדים אני משתדלת לשמור על גזרות נקיות ויחסית פשוטות בדיוק כדי שלא אצטרך להרהר במחשבה הפילוסופית “מה לובשים היום?”

אם אתן בכל זאת מתקשות להחליט מה ללבוש בכל פעם, יכולות להיות לכך כמה סיבות:

+ יש לכן יותר מדי פריטי טרנד במלתחה: אנא חזרו לסעיף הקודם, ברגע שתהיה לכן ליבה של פריטי בייסיק יהיה לכן הרבה יותר קל להתלבש

+ יש לכן יותר מדי פריטים, נקודה: אם יש לכן יותר פריטים ממקום אחסון, רוב הסיכויים שאין לכן מה ללבוש כי השפע הוא גדול מדי ואתן בכלל לא רואות את כל הפריטים שיש לכן. תופתעו לגלות עד כמה דילקאטר יכול להיות מעורר השראה ודווקא להקל על מלאכת בחירת האאוטפיטים כל בוקר.

+ אתן קונות את אותם הפריטים: אוהבות שמלות פרחוניות וקונות אותן שוב ושוב? ייתכן שזו הסיבה המרכזית שבגללה אתן מרגישות שאין לכן מה ללבוש, כי יגיע היום שבו לא תרצו ללבוש שמלה פרחונית ואז תגלו שאתן בבעיה. בצעו קניות מתוך מקום של צורך או לפחות מתוך חשיבה מראש על חיי היום יום והאאוטפיטים המתאימים להם ופחות מתוך המשיכה הטבעית שלכן להדפס מסוים.

+ אתן נמצאות בשלב נסיוני באופנה: אני לא חושבת שזו בהכרח בעיה שדורשת התייחסות אלא שלב טבעי באבולוציה אופנתית. אם אתן נמצאות בשלב נסיוני שבו אתן בוחנות כל מיני סגנונות, טבעי שתרגישו מדי פעם שאין לכן מה ללבוש. אני יכולה לומר בביטחון ששלב הניסיונות כבר מאחורי וזה הקל מאוד על היכולת להתלבש בזריזות כל בוקר כי המלתחה שלי נראית מגובשת למדי.

+ בגדים לא מתאימים: אם התרחבתן או הצטמקתן לאחרונה, יכול מאוד להיות שאתן לא מוצאות מה ללבוש כי אתן יודעות שהמלתחה הנוכחית לא ממש הולמת למידות הנוכחיות שלכן. לא משנה מה הסיבה שבגללה המשקל שלכן השתנה ולא משנה אם אתן משוכנעות שהוא ישתנה שוב בקרוב, וודאו שיש לכן לפחות את פריטי הבייסיק ההכרחיים תואמים למידה הנוכחית שלכן כדי שתרגישו טוב עם עצמכן ותוכלו להתלבש בכיף.

+ אתן נמצאות בתקופה של חוסר השראה: לפעמים, מה לעשות, גם כשכל המלתחה מתואמת למופת ובעיקר בתקופות הללו כשהעונה מתקרבת לסיומה – יש תחושה כללית של חוסר השראה. לשם כך אני תמיד שומרת לי תיקיית השראה באינסטגרם ומבקרת אצל אושיות אופנה שאני מזדהה עם הסטייל שלהן. במקום לצאת למסע שופינג, אני מוצאת שמציאת השראה במלתחה הקיימת היא הדרך הטובה ביותר לפתור את דילמת ה”אין לי מה ללבוש!” כי בגדים חדשים כאמור, לא תמיד פותרים את הבעיה הזו, יצירתיות לעומת זאת – בהחלט כן.

מה הטיפים שעוזרים לכן להתלבש במהירות כל בוקר?