אם תשאלו אותי מה הסוד שלי או אפילו מה נקודת החולשה שלי – התשובה ללא ספק תהיה בשמי נישה. בכל הנוגע לאיפור וטיפוח, אני תמיד מנסה לשמור על איזון אבל בתחום הבשמים? תמיד אשמח לצרף בושם נישה חדש ומסקרן לאוסף, גם אם אוסף הבשמים שלי עולה כרגע על גדותיו. זה בדיוק מה שקרה עם הבושם VOILE DE CHYPRE של אייזנברג, הנמכר כעת בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי.

זו לא ההתנסות הראשונה שלי עם סדרת בשמי הנישה המעולה של “אייזנברג פריז” אבל בהחלט מדובר בבחירה המועדפת עלי. בקולקציה קיימים שישה ניחוחות לנשים ושישה ניחוחות לגברים, כאשר כל ניחוח מגולם כ”סוד” וממוספר על ידי ספרה רומית. הבושם VOILE DE CHYPRE ממוספר תחת הספרה III והוא כאמור אחד הניחוחות המורכבים והמעניינים מתוך הקולקציה כולה, אם תשאלו אותי.

ראשית, ראוי לציין שהקולקציה כולה היא קולקצייה אוריינטלית מאוד ולא שגרתית, קולקציה שכדאי לדגום באופן אישי בביקורכן הבא בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי מכיוון שהניחוחות יתקבלו בצורה מאוד אינדווידואלית על כל אחת מכן ומתפתחים שונה עם הזמן. הניחוח Voile de Chypre Secret III מכיל תווים עציים, עם נוכחות של פצ’ולי, פודרה ואפילו קצת תווים הדריים ופירותיים.

השילוב הלא שגרתי הזה מעניק לבושם ניחוח ארצי, מאוד אוריינטלי ומפולפל, גברי (אך לא יותר מדי). כשהניחוח העצי העז מתאדה קצת, מקבלים אפילו נגיעה של ניחוח אפרסקי וההתפתחות המעניינת של הבושם הזה היא שמייחדת אותו לדעתי מבין שאר הבשמים. רוב הבשמים שאני אוהבת הם עציים מאוד או לכל היותר מכילים שילוב של תווים עציים יחד עם ניחוחות הדריים, אבל אייזנברג עשו כאן משהו לא שגרתי ושילבו כמה קבוצות תווים יחדיו בתוצאה שעובדת טוב יחדיו, באופן שאפילו קשה לי להסביר.

אייזנברג היטיבו לתאר את הבושם כ- “At the intersection of two worlds” ואילו גם העיצוב של הבקבוק עושה עמו חסד: בהחלט הייתי אומרת שיש כאן שילוב מעניין בין תווים שבמקום להתנגש זה בזה כפי שאולי הייתי מצפה מהצצה ברשימת המרכיבים – מצליחים להחמיא אחד לשני. המיסתורין שאופף את השילוב הזה בהחלט מתכתב בצורה מוצלחת עם כל האניגמה של הקולקציה והבחירה לייצג כל ניחוח כסוד בפני עצמו.

חוץ מהשילוב בין התווים הנשיים לגבריים, “At the intersection of two worlds” מתבטא גם באמצעות המפגש הלא צפוי בין התרבות האוריינטלית לתחום הפרפומריה הצרפתית, קולקציית Les Orientaux Latins בהחלט מצליחה לצעוד על קו התפר בין שני העולמות כאשר ספציפית הבושם  SECRET III- VOILE DE CHYPRE מגלם את השילוב המדויק ביניהם.

קולקציית הבישום החדשה של אייזנברג ויחד איתה גם הניחוח SECRET III- VOILE DE CHYPRE נמכרים בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי, איתם שיתפתי פעולה לטובת הפוסט הזה.