כשהעור שלי משתולל ומרגיש לא מאוזן, הדבר הראשון שאני עושה הוא לחזור לבסיס: אני מפסיקה לעשות שימוש ברכיבים אגרסיביים שעלולים להוציא את העור מאיזון אפילו יותר, אלא בוחרת להזין ולהרגיע אותו באמצעות הרכיבים שיוזכרו בפוסט. אני מוצאת שהזנה נכונה של העור היא הבסיס שיכול לפתור הרבה מאוד בעיות שמופיעות בו וזו ההזנחה של החלק הזה דווקא היא שיכולה להוות טריגר להופעת בעיות מורכבות יותר.

חומצה היאלורונית: מדובר באחד הרכיבים הכי טרנדיים בשנתיים האחרונות בעולם הסקין קייר אך מה בפועל זה אומר? חומצה היאלורונית מצויה בעור שלנו באופן טבעי אלא שהמאגרים שלה מידלדלים עם השנים וכתוצאה מחשיפה לנזקי הסביבה ורדיקלים חופשיים. למרבה המזל ניתן להשלים את החסר באמצעות מריחה מקומית של חומצה היאלורונית על גבי העור בקביעות, במטרה להפחית את הופעתם של קמטוטים עדינים, להרגיע עור עדין ולגרום לו להיראות מאוזן וקורן.

חומצה היאלורונית היא אם כן רכיב שנעשה בו שימוש כדי למנוע אובדן של לחות, הודות ליכולת המרשימה של גרם אחד בלבד של חומר להחזיק עד שישה ליטרים של נוזל. מה עוד יותר גאוני מזה? היכולת של הרכיב לפזר את המים בצורה אחידה בין התאים מבלי להטביע אותם. אל תתנו לשם המאיים “חומצה היאלורונית” להרתיע אתכן, שכן דינה הוא אינו כשאר החומצות – למשל חומצה גליקולית ולקטית. בעוד ששתי החומצות שהוזכרו לא בהכרח יתאימו לכל סוגי העור, כל אחד ואחת יכולים ליהנות מהתועלות של החומצה ההיאלורונית.

מאחר שמדובר ברכיב כל כך פופולארי, מוצרי לחות רבים מכילים בתוכם כיום חומצה היאלורונית כמו למשל מארז הויטאלייז של חברת HL הכולל בתוכו סרום לחות Intensive serum, קרם לילה לחותי Overnight cream וקרם יום Moisturizing cream המכילים כולם את החומצה ההיאלורונית בתור הרכיב המרכזי, לצד רכיבי הזנה והרגעה נוספים כמו אצות ים, סנטלה אסיאטיקה (אחד הרכיבים האהובים עליי בטיפוח גם כן), פולי סויה ותה ירוק.

את ערכת הלחות ויטאלייז של HL ניתן להשיג אצל הקוסמטיקאיות המורשות של המותג, לפרטים נוספים הקליקו כאן. מוצרים נוספים ששווה לבדוק:

דבש ופרופוליס: מדובר בשני רכיבים שהעור שלי מגיב אליהם ממש טוב ולא בכדי: דבש מחזק את ההגנות הטבעיות של העור, הוא רכיב אנטי דלקתי טבעי שמרגיע את העור ומכיל בתוכו חומצות אמינו, חומצה אסקורבית, פרוטאין ואנזימים מסוגים שונים. פרופוליס הוא אחד הרכיבים העיקריים שמייצרת הדבורה והוא מכיל בתוכו שורה של ויטמינים כמו אבץ ומגנזיום לצד שמנים אתריים. חוץ משני התוצרים שהוזכרו, הדבורות גם מפיקות חומר נוזלי בשם Royal Jelly המכיל גם הוא שורה מפוארת של ויטמינים.

שלושת התוצרים הללו נחשבים לעשירים ברכיבים ביואקטיביים וכהוכחה לכך: שמתן לב שדבש לעולם לא מצמיח עובש? זה מתאפשר הודות לסביבה החומצית במעט ולרכיבים האנטיבקטריאליים שלו. מהסיבה הזו דבש ופרופוליס יועילו לאלו שסובלות מאקנה, אקזמה ורגישויות נוספות בעור – אך יתאימו באופן כללי לכל סוגי העור וזו הסיבה שבגללה אני ממשיכה להשתמש בהם עד היום.

שני המוצרים החביבים עליי בז’אנר הם מסיכת ה-Honey Potion של Farmacy ואמפולת הפרופוליס של Cosrx, שני מוצרים בהם אני עושה שימוש במטרה להזין ולהרגיע את העור. שימו לב כי דבש ופרופוליס הם רכיבים פופולאריים מאוד בתחום הקוסמטיקה הקוריאנית ולדעתי זה המקום הכי טוב להשיג בו את הריכוז הכי גבוה וטהור של החומר במחיר הכי משתלם.

את המסיכה ניתן להזמין כאן ואת האמפולה כאן, מוצרים נוספים ששווה לבדוק:

ורדים: רבים מבלבלים בין שמן ורדים לבין שמן רוז-היפ, אך מדובר ברכיבים שונים לגמרי. שמן ורדים מופק מאידוי עלי כותרת של הורדים שמוכרים לנו, שמן רוז-היפ מופק בכבישה קרה מצמח שונה לגמרי הנקרא Rosa Rubiginosa. שמן ורדים הוא שמן אתרי, בעוד שמן רוז-היפ הוא שמן המכיל בתוכו חומצות שומן. שמן ורדים הוא בעל גוון שקפקף וניחוח ורדים נעים, בעוד שמן הרוז-היפ הוא בצבע אמבר צהבהב ולעתים מתאפיין בריח מאוד לא נעים.

שמן ורדים הוא בעל יכולת להרגיע את העור ולהזין אותו, בעל יכולות אנטי-בקטריאליות ובעל יכולת להגן על העור מפני נזקי הסביבה, בעוד ששמן הרוז-היפ מהווה גרסה טבעית לויטמין A ובשל כך יש לו תועלות אנטי אייג’ינג ויכולת ריפוי צלקות. בשל כך, שני סוגי השמנים יכולים להיות בעלי ערך לאלו שסובלות מאקנה, אך מאחר שזה פוסט שמתרכז בהזנה ומאחר שכבר אין לי אקנה – אני משתמשת כיום בעיקר בורדים ולא ברוז-היפ. המסיכה האהובה עליי היא מסיכת הורדים של סיסלי ואילו טונר הלחות האהוב עליי לאחרונה הוא ה- Rose Deep Hydartion Toner של פרש, שניהם מזינים את העור בצורה יפיפייה ומהווים חלק בלתי נפרד משגרת הטיפוח שלי.

את המסיכה ניתן להזמין כאן ואת הטונר כאן, מוצרים נוספים ששווה לבדוק:

מהם רכיבי ההזנה האהובים עליכן?