בגדול הדרך אל ליבי לא מאוד מסובכת. למעשה, דרושה לחמניה נימוחה ומושחתת, מלאה בכל טוב, כדי להיות על הצד הטוב שלי. ספויילר: גיא גמזו נמצא על הצד הטוב שלי, כי הוא פתח מקום שמוקדש כולו לדבר הזה בדיוק – לחמניות! למי שלא מכירה, גיא גמזו הוא השף של מסעדת אריא ובפסטיבל אוכל שנערך לא מזמן בתל אביב היה תור מפלצתי סביב הדוכן שבו הוא הגיש את לחמניות החלב שלו. כנראה שזה היה רק עניין של זמן עד שיהפוך למקום בפני עצמו וכך בדיוק קרה, כשבחודש שעבר נפתח ה”נונונו”.

הלוקיישן הנבחר היה הרצל 16 בתל אביב והסטיילינג של המקום כאילו נועד לאינסטגרם: ורדרד פסטלי עם מרצפות משובצות, אורות ניאון, תוספת מדויקת של עציצי דקל פוטוגניים ואורות ניאון עם כיתוב משעשע. המקום ממש מזמין צילומי אינסטגרם ואכן, בפעמיים שבהן ביקרתי במקום, הייתי עדה לכמה סשנים מאומצים כולל של יורז טרולי כמובן.

מחיר לא זול בכלל תתבקשו לשלם על הלחמניה הקסומה הזו אגב, החל מ-26 ש”ח ללחמניית קינוח עד ל-46 ש”ח לא כולל צ’יפס/ טבעות בצל/ סלט ושתייה (הניתנת למילוי חופשי). אך אל תטעו לחשוב שמדובר ב”סתם” לחמניה, אלא מדובר במעין שילוב מושחת במיוחד של משהו בין חלה לבריוש – טרייה ונימוחה. יש כמה אופציות למילויים, מאחר שביקרנו בחבורה של ארבעה יצא שכל אחת הזמינה משהו אחר: אני הזמנתי את המאק אנד צ’יז, חברה אחרת הזמינה את לחמניית אמסטרדם במילוי של שמנת, בצל מוחמץ ודג הרינג שלם;, חברה נוספת הזמינה לחמניה עם בשר מפורק והאחרונה הזמינה לחמניה עם שניצל. נרשמה טענה שהשניצל היה קצת יבש הפעם אבל שאר המנות, כולל המאק אנד צ’יז המושחת שלי – היו מעולות, מאוזנות בטעמים, מפנקות בדיוק במידה הנכונה ומספקות. חוץ מהמנות שהוזמנו יש בתפריט עוד שתי מנות בלבד: מנת השרימפס שנחשבת למנת הדגל אך אף אחת מאיתנו לא טעמה ומנת נקניקייה.

בואו נדבר קינוחים

במקום מגישים שני קינוחים: קינוח גלידה בתוך לחמניית בריוש וקינוח הדגל שכולל עוגת גבינה עם פירות יער. בפעם הראשונה בה הזמנו את הגלידה נהנינו מאוד מהמילוי הטעים אך התאכזבנו מלחמניית הבריוש שהייתה יבשה מאוד אך בפעם האחרונה שבה הזמנו עוגת גבינה חווינו חוויה מתקנת עם לחמניית בריוש שהייתה טעימה ועסיסית.

הלוקיישן – מה איתו?

אז חוץ מהעובדה שהלוקיישן פוטוגני מאוד – הוא גם מאוד קטן. אנחנו כחבורה של ארבע בנות הצטופפנו יחד על ספת הקטיפה הנחשקת וחוץ ממנה יש רק עוד כמה מקומות ישיבה ספורים במקום. קיימת גם אופצייה של טייק אוואי לטובת המשרדים הנמצאים בסביבה ואם אכילה בעמידה לא מפריעה לכן אז ייתכן שתצטרכו לעשות זאת בשעות העומס.

התורים המטורפים שאפיינו את הפתיחה של המקום נרגעו אבל עדיין אפשרי בהחלט לפקוד את המקום בשעות העומס ולגלות שאין מקומות ישיבה פנויים או לעמוד כמה זמן בתור. יחד עם זאת, המקום דינמי ואנשים כל הזמן נכנסים ויוצאים ממנו – כך שגם אם מקומות ישיבה נוספים לא היו מזיקים לו, המצב באמת לא כל כך נורא ותקבלו שירות תוך זמן סביר בהחלט גם בשעות עמוסות.

בתפריט לעומת זאת, הייתי שמחה לראות עוד תוספת של מנה צמחונית אחת חוץ מהמאק אנד צ’יז שהיא הכבדה שבמנות המוגשות. למיטב הבנתי התפריט אכן אמור להתרחב בקרוב ואפילו אמורות להתווסף לחמניות ללא גלוטן, כך שיש למה לצפות. כך או כך ולמרות שיש למקום גם ימים פחות מוצלחים, בסך הכל מדובר בג’אנק פוד מפנק שמצדיק את ההייפ ועובר בחן את מבחן המציאות. בתיאבון!