כשטאטי השיקה את מותג תוספי התזונה שלה HALO זה יצר היסטריה בעולם הביוטי. הצפי היה שתשיק פלטה או שפתון נוזלי כאחרונת הביוטי גורוז אז מה פתאום היא משיקה תוספי תזונה? מעבר לכך שברמה העסקית מדובר ברעיון גאוני (מוצר מתחדש ברמה החודשית ולא רק מוצר שקונים באופן חד פעמי) – ברמת החדשנות אין כאן שום בשורה אמיתית ואני משתמשת בתוספי תזונה כבר כמה שנים טובות.

אבקת קולגן – הנה מושג שכדאי שתכירו: חומצות אמינו. הגוף שלנו עושה שימוש בחומצות אמינו כדי לבנות רקמות שריר, עצם, שיער, עור ועוד הרבה שימושים אחרים בגוף. יש הרבה סוגים של חומצות אמינו אך הסוג המסוים הקיים בקולגן הוא הנפוץ ביותר עקב השימוש הנעשה בו לצורך בניית רקמות חיבור ובעור. זה גם לא סוד שככל שאנחנו מתבגרים קצב יצירת הקולגן שלנו קטן וזה משמעותי לא רק עבור נראות העור שלנו, אלא גם לחוזק העצמות והשרירים.

לכן זה לא ממש מפתיע שאחד מתוספי התזונה הטרנדיים ביותר לאחרונה הוא אבקת קולגן, הרי זה נשמע כמו הפתרון האולטימטיבי, נכון? אז רק שתדעו שיש הרבה מאוד סוגי קולגן אך כנראה שאם אתן קונות אבקת המבוססת על פפטידים של קולגן, אתן קונות בעצם מוצר המבוסס על חומצות אמינו שחילקו ליחידות קטנות יותר, כדי להפוך אותן למסיסות במשקאות קרים או במשקאות חמים – מה שהופך אותן לידידותיות יותר למשתמש.

המחקרים הכי מבוססים אודות השפעות הקולגן, דווקא קושרות את היתרונות שלו לבריאות וחוזק המפרקים יותר מכל דבר אחר. החלו להופיע לאחרונה גם מחקרים שמגבים את הקשר בין תוספי קולגן לבין הפחתה במראה הקמטים ומראה עור בריא יותר – אך הם אינם מבוססים מספיק כדי לקבוע שאכן קיים קשר ישיר בין השניים. כמו כן, ישנם לאחרונה מחקרים שמוכיחים כי אבקת קולגן יכולה לחזק את הקיבה שלכן, כך שאבקת קולגן ללא ספק מועילה בסך הכל – אך לא יושבת ומחכה ליום שבו העור שלכן ייראה מוצק יותר. יכול מאוד שזה יקרה, אבל גם יכול להיות שלא – זה לא וודאי. את אבקת הקולגן אני ממוססת לתוך הקפה של הבוקר ושותה יחד עם ארוחת הבוקר.

אבקת הקולגן שלי מכילה בתוכה גם ויטמין C והיא של אלטמן, קיבלתי אותה במסגרת שת”פ שעשיתי עם המותג ואתן כמובן גם יכולות להזמין אבקת קולגן באייהרב, למשל כאן.

Skin, Nails & Hair- הפעם מדובר בתרכובת הכי נפוצה שנוטים להשתמש בה כי היא מכילה בתוכה אבץ, נחושת וויטמין C וכתוצאה מכך היא משפיעה על מצב השיער, העור והציפורניים. מדובר בתוסף תזונה בו ניתן לעשות שימוש בכל גיל ובשימוש קבוע של כמה חודשים אפשר להבחין בקצב צמיחה מהיר וטוב יותר של השיער והציפורניים וגם עור במצב מאוזן יותר. את הכדורים צריך לקחת פעמיים ביום כל יום עם האוכל והחיסרון העיקרי שלהן הוא שמדובר בכדורים מאסיביים למדי ועלולים להיות קשים לבליעה.

אני קונה כבר שנים את הכדורים של סולגאר אבל כמובן שאתן יכולות למצוא כל מותג שעובד לכן, ניתן להזמין כאן.

ויטמין D- גם הפעם מדובר ברכיב שלא נחקר מספיק בהקשר של בריאות העור, אך יש הרבה שטוענים כי קיים קשר הדוק בין מחסור בויטמין D לבין אקנה. גם אצלי, אחד הויטמינים שבלטו בחסרונם בבדיקות הדם שלי בתקופה שסבלתי מאקנה היה ויטמין D ולכן החלטתי להזמין את התוסף בו עשיתי שימוש לאורך כל תקופת ההחלמה שלי. את כדורי הג’לי הקטנים אמורים ליטול פעם ביומיים יחד עם הארוחה, האם אפשר לייחס את ההחלמה שלי מאקנה לויטמין D? אולי, באופן חלקי, אני לא באמת יכולה לדעת באופן מוחלט. מחקרים שבוצעו בקוריאה גילו כי שימוש בויטמין D יכול לצמצם את עוצמת האקנה ב-35% משום שלפיהם ויטמין D מגן על תאי העור מפני גירוי שמקורו בבקטריות ומסייע לשלוט בקצב הפרשת השמן מהנקבוביות.

מסתבר שויטמין D מעודד יצירת מקרופאנגים ה”רעבים” לבקטריות של האקנה ומגנים על הגוף מפני דלקות. האם זה אומר שאפשר פשוט להיחשף לשמש כל הזמן במקום ליטול כדורים? ממש לא. כפי שאתן יודעות השפעות השמש על העור עלולות להיות הרסניות, אם פעם נהגו לחשוב שהשמש יכולה “לייבש” אקנה אז היום אנחנו יודעים שלייבש עור אקנתי משיג את התוצאה ההפוכה. יחד עם זאת, מחסור בויטמין D גם כן עלול לפגוע בבריאות העור וכאן תוסף התזונה נכנס לפעולה.

ניתן להזמין אותו כאן.

כמה דיסקליימרים לפני שאתן נכנסות לעולם תוספי התזונה: אם אתן בהריון או מניקות, אם ידועה רגישות לאחד הרכיבים או אם אתן עושות שימוש בטיפול תרופתי קבוע – אל תתחילו לקחת תוספי תזונה על דעת עצמכן אלא התייעצו עם רופא.