בתור מי שצורכת את רוב המידע שלה לגבי טיפוח (ולא רק) אונליין, לא תמיד אני יודעת למה לצפות בפגישה עם אנשי מקצוע בשטח. אני אמנם מתנהלת באופן עצמאי עם הבחירות שלי כצרכנית ועוסקת בניסוי וטעייה בעצמי, אך על סמך התגובות שאני מקבלת מכן על גבי דפי המגזין והמדיות השונות – הבלבול בתחום הטיפוח הוא גדול. למעשה, הרבה פעמים אני מקבלת מכן רושם שהייתן כל כך שמחות שמישהי שאתן סומכות עליה תוכל להתאים לכן שגרת טיפוח ולומר לכן מה לעשות, שלב אחר שלב.

זו נקודת התורפה של זירת האונליין מכיוון שאנשים בקהילות השונות ברשת נוטים לחלק טיפים לכל הדורש, אך כמה מהם מסבים יותר נזק מאשר תועלת? כמה עצות מתקבלות ללא שום היכרות מוקדמת עם צרכי העור והאדם המבקש את העצה? לצד כל אותן הנשים שאני באמת ובתמים רואה כיצד הרשת סייעה להן לחולל מהפך חיובי בשגרת הטיפוח, אני רואה גם נשים שמסתחררות מרוב היצע, מידע וטיפים.

בדיוק מהסיבה הזו הוזמנתי לבקר בעמדה של אסתי לאודר בג’יימס ריצ’רדסון דיו פרי, המציעים כעת את האפשרות לקבל ייעוץ אקספרס לגבי שגרת הטיפוח. נכון, ייעוץ לשגרת הטיפוח זה בדרך כלל לא משהו שאמורים לעשות בחיפזון – ובכל זאת, גם מבט מדוקדק ותשומת לב של איש מקצוע נכון יכולים להוות הבדל שמיים וארץ במקרה כזה. לביקור שלי היו שתי מטרות: לבדוק מה חדש באסתי לאודר ובייחוד בגזרת סדרת ה-Advanced Night Repair ולבדוק את מהות השירות, להבין באופן אובייקטיבי ככל הניתן האם משיחה עם הצוות במקום יש פוטנציאל לקבל את המידע הדרוש כדי לבנות שגרת טיפוח נכונה.

מה שהיה אמור להיות ביקור בזק הפך לפגישה של שעה וחצי מתוך סקרנות ועניין. חששתי מאוד שידקלמו בפניי מנטרות שהיו מאוד מקובלות בשנים עברו וכל מיני קלישאות שאיש אינו נוהג לפיהן היום, אך הופתעתי לטובה: הנשים שעובדות באסתי לאודר בקיאות ברכיבים ויותר מכך – מפגינות גישה מודרנית מאוד שמתכתבת בצורה די מדויקת עם הגישה שלי.

טיפוח עפ”י אסתי לאודר

– הן אינן דוגלות בכך שצריך לקנות סטים של מוצרים מאותו מותג. זה גם אומר שהן לא “יידחפו” לכן סטים שלמים והן לא יזדעזעו אם תציינו שם של מותג אחר בפניהן. אמרתן להן שיש לכן מוצר מסוים שאתן מרוצות ממנו? הן לא יעודדו אתכן להחליף אותו רק כי הוא לא שייך למותג אסתי לאודר. כאן השמעתי אנחת רווחה כי מדובר בטקטיקת שיווק שאני אולי הכי פחות מתחברת אליה בתחום הטיפוח.

– הן לא יתאימו לכן מוצרים על עיוור כי אמרתן שיש לכן סוג עור מסוים. הן יינסו להבין איך העור שלכן מרגיש בעונות השונות? בבוקר? אחרי המקלחת? הן לא ייצאו מנקודת הנחה שאתן רוצות הכל מאט כי יש לכן עור שומני או שאתן רוצות מוצר אנטי אייג’ינג כי יש לכן עור בוגר יותר. זו כנראה הבשורה הכי מרעננת שיצאתי איתה מתוך הביקור הזה: ההכרה שלכל אישה יש את העור והצרכים הייחודיים לה.

– כאן ייעוץ האקספרס נכנס לפועל: שורה של שאלות שנועדו לפענח את אורח החיים של הנשאלת ולהתאים שגרת טיפוח המתאימה לה. אתן דוגמה: בליין של ה- Advanced Night Repair קיימת גם תמצית טיפוח. אני חובבת גדולה של תמציות (Essence) אבל הן אינן מהוות לדעתי חלק משגרת טיפוח בסיסית ומהירה. המטרה בשאלון היא לוודא שלא מתאימים לנשאלת מוצרים שאינם מתאימים לזמן שיש לה להקדיש לשגרת הטיפוח וכו’.

חוץ מהבקיאות שהרשימה אותי, גיליתי נשים שבאמת ובתמים אוהבות את המותג, הרבה מעבר לנאמנות הבסיסית שמצופה מהן. הן התנהלו כמו ארכיון של מוצרים: החל ממהדורות מוגבלות, מוצרים שהפסיקו לייצר, המוצרים הכי יקרים בליין וכו’ – בהתרגשות גדולה. מעבר לכך שהן נמנות על עדת המעריצים של ANR (הכוונה לסרום Advanced Night Repair), הן גם שיתפו אותי בטיפ שבכלל לא חשבתי עליו: הן משתמשות בסרום המפורסם של אסתי לאודר כמוצר רב שימושי, כמו מעין באלם: בערב כמובן כחלק  משגרת הטיפוח אבל גם כשהן כבר מאופרות ומעל האיפור כדי לרענן את המראה הכללי (זכיתי להדגמה בלייב ובאמת היה נראה שהחומר לא מזיז את האיפור).

Advanced Night Repair – על שום מה ולמה?

העוקבות הקבועות שלי בבלוג בוודאי יודעות עד כמה ארוך הוא הרומן שלי עם סרום ה-ANR. לפני שבע שנים התנסיתי בו לראשונה וכבר אז התרשמתי מהאפקט שלו. אני מודה שזו לא הייתה חכמה גדולה דאז, עבור מישהי בעלת עור חלק וצעיר מאוד, בלי שום ניסיון עם מוצרי טיפוח אחרים – אבל עובדה שגם במרחק הזמן, אחרי שהתנסיתי בכמות אדירה של מוצרי טיפוח – אני עדיין חושבת שזה אחד המוצרים האייקונים ביותר בעולם הטיפוח ולא בכדי.

דרך אגב, סרום ה-ANR מלפני שבע שנים הוא לא הסרום שאתן מכירות היום: אחת לכמה שנים באסתי לאודר עובדים על שינוי ועדכון הפורמולה במטרה לשפר אותה. הפורמולה של הסרום כיום היא נקייה יותר (אסתי לאודר הסירו כמה רכיבים משמרים שלא היה בהם צורך) ועשירה עוד יותר ברכיבים לחותיים. דבר מעניין נוסף הוא שהמוצר נבדק על נשים מכל רחבי העולם: הודיות, היספניות, אסייאתיות וכו’ כדי לוודא התאמה כמה שיותר רחבה מבלי להזניח שום פלח באוכלוסיית המשתמשות.

מטרת המוצר היא כשמו כן הוא – לתקן את העור מפני נזקי הסביבה שהוא חווה במהלך היום. התוצאה משימוש קבוע שאני יכולה להעיד עליה היא מראה עור קורן, רענן וגם אחיד יותר. הפורמולה של המוצר קלילה מאוד ואינה מכבידה על העור ולכן הוא שווה ניסיון גם אם אתן בעלות עור מעורב עד שמן. מאחר שהסרום אינו מכיל בתוכו חומצות או רטינול, הייתי בהחלט אומרת שזה מוצר שיכול להתאים לכל אחת וגם אני כשהשתמשתי בו לפני כל כך הרבה שנים – לא יכולתי לגרום לעצמי שום נזק מעצם השימוש בו. להבדיל מסרומים שמכילים רכיבים פעילים אגרסיביים, ה-ANR אינו צריך להיות מלווה בדיסקליימר או הוראות שימוש מיוחדות.

על סדרת ה-ANR

מה שלא ידעתי כשניסיתי את הסרום לראשונה, זה שביום מן הימים הוא יהפוך לסדרה שלמה הכוללת הכל מאמפולות דרך סרום עיניים, מסיכות בד וכאמור גם אסנס. יחד עם הסרום, אני מתנסה כבר כמה חודשים עם ה- Advanced Night Repair Eye Concentrate Matrix. אני יודעת שנהוג לחשוב שדין קרם עיניים כדינו של האחר אבל לא כך המצב לדעתי: לקרם עיניים צריכה להיות פורמולה מאוד מדויקת כדי שאוכל ליהנות ממנו, כלומר עשירה אך לא שמנונית יתר על המידה, אחרת אינני מבינה מה הטעם.

לסרום לעיניים של אסתי לאודר יש פורמולה דומה מאוד לזו של הסרום לפנים: פורמולה נוחה, מלחחת מספיק אך גם לא מכבידה. שני המוצרים אגב, יכולים ללוות אתכן מהחורף עד הקיץ ובתור מי שכבר משתמשת בהם כארבעה חודשים לתוך לב לבו של הקיץ הישראלי, אני לא רואה סיבה לשנות את שגרת הטיפוח לאופציות אחרות. הדבר היחידי שהייתי שמחה אילו היו משנים בו, זה להחליף את פיפטת הזכוכית הלא לחיצה, בפיפטה גמישה כמו בסרום לפנים או במשאבה, פרט לכך – מוצר מעולה.

אגב, היה מעניין לראות כמה נשים ביקרו בעמדה בזמן שהעברתי שם, אפילו שלא היה מדובר בשיא עונת החופשות והנסיעות. נחשו מה היו שתי הבחירות הכי פופולאריות שלהן? סרום ה-ANR והדאבל וור כמובן. גם קיבלתי רושם שחלק מהנשים חזרו לקנות את המוצרים הללו ושזו לא הפעם הראשונה שהן מתנסות במוצרים, שזו נקודה מעניינת בפני עצמה.

לסיכום,

אם תמיד רציתן לחוות חוויית שירות מקצועית ומעמיקה, לדעתי עם העמדה של אסתי לאודר בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי לא תוכלו לטעות. בין אם אתן רוצות להתייעץ עם אשת מקצוע או להתחדש במוצרים אהובים ומוכרים – בטוחה שתהנו לעשות את זה במקום שבו הצוות מיומן, מקצועי ומקבל את ההכשרה שלו ישירות מהמותג בחו”ל. מילה ממני: אם אתן לא מעוניינות להיכנס לעולם החומצות והרטינולים, אך מחפשות סרום שמתאים לכל סוגי העור ועושה את העבודה, ההמלצה הראשונה שלי עבורכן תהיה Advanced Night Repair. מזמינה אתכן לפקוד את העמדה של אסתי לאודר כדי ליהנות מייעוץ אקספרס לגבי שגרת הטיפוח שלכן לפני הטיסה.

פוסט זה נכתב בשיתוף פעולה תכני מסחרי עם ג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי.