הייתי אובססיבית לגבי המייקאפ החדש של ארמני, ה-Power Fabric בערך מאז שהושק. הייתי נחושה בדעתי לקנות אותו במהלך הטיול ללונדון לפני שמונה חודשים אבל לצערי לא מצאתי אותו בשום מקום ומה שהעמיק את הקבעון אפילו יותר, זו העובדה שסאלי היוז – עיתונאית ביוטי בריטית שעל דעתה אני מאוד סומכת ואישה בעלת עור יבש ביותר – אמרה שלדעתה הוא המייקאפ בעל הכיסוי הגבוה הטוב ביותר שפגשה.

מאחר שנשים בעלות עור יבש כל כך לא אוהבות בדרך כלל מייקאפים בעלי כיסויים גבוהים ובוודאי שלא בגימור מאט – ההצהרה שלה סקרנה אותי עוד יותר, על אף שאני בעלת עור מעורב סטנדרטי. נקפוץ קדימה בזמן והנה אני מוזמנת להשקת ה-Power Fabric בדיוטי פרי ג’יימס ריצ’רדסון, אומג! תנשמי עמוק לובה, שלא תשברי חלילה עוד עצם בגוף.

+ מה מבטיחים במותג?: “פריצת דרך טכנולוגית המשלבת ריכוז של שמנים ללא תחושה שמנונית, עם חלקיקי פיגמנטים בריכוז גבוה, המתמזגים בצורה מושלמת על העור ומעניקים- רמת כיסוי גבוהה במרקם חסר תקדים ועמידות לאורך זמן, בשילוב מקדם הגנה 25SPF”.

+ הפרטים הטכניים: המייקאפ נמכר בדיוטי פרי ג’יימס ריצ’רדסון בעלות של 55 דולר ל-30 מ”ל.

+ הגוון: סקאלת המייקאפים מונה 20 גוונים שונים, שזה לא מגוון אדיר אך גם לא רע בכלל. מבחינת הגוון, מס’ 2 זו ההתאמה המושלמת ביותר שהייתה לי מזה זמן רב. לצורך הרפרנס אני NW13 במאק, מה שאומר שאני חיוורת ברמה שהרבה פעמים המייקאפים לא יושבים עליי בצורה מדויקת ואם הם מתחמצנים זה אסון. המייקאפ Power Fabric לא מתחמצן במהלך היום והתאמת הגוון שלו לעור שלי מרשימה כאמור, כך שזו כבר נקודת פתיחה חזקה.

+ הבקבוק: המוצר מגיע באריזת משאבה אלגנטית ויוקרתית. במותג משווים את המייקאפ לבלייזר אלמותי שכל אחת צריכה במלחתה שלה ואני יכולה להבין את ההקבלה בין פריט חובה במלתחה לבין מייקאפ בעל המאפיינים שבהם נדבר עוד מעט. לפי ארמני גם בלייזר וגם מייקאפ טוב מלווים אישה עסוקה במהלך היום שלה, כך שזה הקונספט שעמד מאחורי השקת המייקאפ והאירוע כולו – וזה התחבר יחדיו לסיפור מעניין בעיניי. כעת – הביצועים!

+ הפורמולה: אקדים ואומר שכל מוצרי הבסיס של ארמני שניסיתי בעבר מגיעים עם ריח מבושם מאוד לטעמי. זה ריח טוב מאוד, כמעט כמו של בושם בפני עצמו, אך עלול להוות טריגר לבעלות עור רגיש מאוד. המוצר מגיע עם SPF25 ולמרות זאת הוא אינו מחזיר אור בצילומי פלאש, כך שהוא יתאים גם לאיפור ערב. במותג ממליצים להניח את המייקאפ עם המברשת או אפילו עם האצבעות אבל אני נשארת נאמנה לביוטי בלנדר. אני מוצאת שהמייקאפ עובד היטב הן עם מברשת והן עם ביוטי בלנדר: מתפזר בצורה אחידה ונוחה, תוך שהוא מאפשר מספיק זמן עבודה לצורך הטמעה מלאה אל העור.

אני מוצאת שההבטחות לגבי הפורמולה נכונות: מדובר בכיסוי גבוה אך בחומר קליל מאוד שאינו מורגש על העור. הגימור הוא אכן מאט אך לא נוקשה אלא קטיפתי, כלומר זה לא נראה ש”לבשתן” מסיכה של כיסוי מאט קייקי על הפנים. המייקאפ מספק מעין הילה של חומר והוא באמת בלתי מורגש מהרגע שמניחים אותו על העור. אני משערת שהעובדה שהוא מכיל בתוכו תערובת שמנים הופכת אותו למתאים גם עבור עור יבש ועל כן ההתאהבות של סאלי היוז בו, אך לא הייתי פוסלת אותו גם אם יש לכן עור שמן מכיוון שהתוצאה אינה שמנונית. למעשה, חוץ מבעלות עור אקנתי (נקודה שאגע בה בהמשך), לא הייתי אומרת שיש סוג מסוים של עור שלא כדאי לו להתקרב למייקאפ הזה.

+ הכיסוי: הייתי אומרת שעם הביוטי בלנדר המייקאפ מעניק כיסוי בינוני+, כלומר הוא מכסה פיגמנטציה ונמשים ויוצר קנבס חלק אך לא מכסה לגמרי פצעונים וכתמי שמש. הוא אינו “יושב” על הנקבוביות או מדגיש אותן, אבל הבחנתי שבאזורים מאוד ספציפיים בעור, הוא יוצר כביכול אפקט של הדגשת יובש גם אם אין שם יובש באמת, כאילו הוא לא נטמע שם עד הסוף כמו באזורים אחרים. אני לא מוצאת שזה קריטי מאוד, אבל זה כן מסגיר במידה מסוימת את העובדה שהנחתי על עצמי מייקאפ וכמובן שהייתי מעדיפה שזה לא יקרה.

כשחברה ביקרה אותי אתמול לביקור חולים ולבשתי את המייקאפ הזה פעם נוספת לנסיעת מבחן, היא החמיאה למראה העור והגימור. כשביקשתי ממנה לבחון את המייקאפ מקרוב, שתינו הסכמנו שהוא יפה מאוד אם כי היה יכול להיות מונח מעט יותר טוב באזור הסנטר. זה גורם לי לחשוב שהמייקאפ לא יידע להסתדר עם בעיות טקסטורה ואני תוהה עד כמה הוא יחמיא לבעלות אקנה למשל.

+ עמידות: אני מוצאת שההבטחות לגבי העמידות אינן נכונות לסוג העור שלי ובחודשי יולי- אוגוסט בישראל, מיינד יו. אני בהחלט מוצאת שכעבור כמה שעות המייקאפ מתחיל להיעלם באזורים מסוימים מהפנים. אני בכוונה אומרת “להיעלם” ולא “להתפרק” כי אני מוצאת שזה מתאר בצורה מדויקת את צורת הדהייה שלו. בדרך כלל מייקאפים שמתפרקים נראים קטסטרופה אבל לא כך עם ה-Power Fabric: הפורמולה שלו כל כך ייחודית וקלילה, עד שגם כשהיא דוהה היא עושה זאת בעדינות וצריך ממש לבחון מקרוב את הפנים כדי לזהות את זה. למרות זאת, כמובן שהייתי מעדיפה אילו זה לא היה קורה ויכולתי ליהנות מהכיסוי והגימור לפרק זמן ארוך יותר.

לסיכום, בארמני מבטיחים שה-Power Fabric  הוא מייקאפ בעל פורמולה פורצת דרך והניסיון שלי איתו לימד שזה בהחלט נכון. מדובר במייקאפ מעניין המעניק גימור יפיפייה, יחד עם זאת, לא מדובר במייקאפ נטול בעיות לחלוטין. זה מייקאפ שהייתי משתמשת בו לפגישות ואירועים כשאני רוצה להיראות במיטבי אך לא לסידורים ארוכים בחוץ, במיוחד בקיץ. בשל כך הוא מקבל ממני ציון סופי של 4/5 עם חצי נקודה שירדה בגלל עניין העמידות וחצי נקודה שירדה בגלל ההנחה הכללית שלו על העור. בסך הכל זה מייקאפ שהצדיק את הציפייה הארוכה שלי אליו, גם אם הוא לא לגמרי מקבל מעמד של הולי גרייל.

חוץ מהשקת המייקאפ, איפר אותי המאפר הראשי לבית ארמני וזו הייתה חוויה מרגשת לגיקית של איפור כמוני. התחברתי מאוד למראה ה-No makeup makeup שמלווה אותי גם ככה רוב הזמן והעובדה שנבחר לוק שמדגיש את הפיצ’רים הטבעיים שלי במקום לכסות אותי באיפור. חוץ מאשר ה-Power Fabric אני מאופרת גם ב-Fluid Sheer בגוון 215, ב-Lip Maestro בגוון 501 ובעיפרון עיניים בגוון 11.

התרשמתי שהרבה מהמוצרים של ארמני הם נוזליים כפי שאני אוהבת, מה שמאפשר הטמעה טבעית אל תוך העור והרבה מהם שקפקפים אך ניתנים לבנייה ולכן לטעמי הם מתאימים מאוד ליום יום ומשאירים מעט מקום לטעויות. כמו כן, אני מאמינה ששני הפיצ’רים הללו הופכים את המותג לנגיש וידידותי מאוד לבעלות עור בוגר. סיקרנה אותי העובדה שהמאפר החליט לוותר על ברונזר בלוק שלי, כפי שגם אני נוהגת לעשות מפעם לפעם. הוא הסביר שברונזר אמנם יכול להיות מאוד מחמיא ומהנה לשימוש, אך הרבה פעמים גם מעמיסים אותו יתר על המידה ועושים בו שימוש לרעה – אז דווקא יש משהו רענן ביצירת מראה איפור ללא ברונזר בכלל. הנהנתי ואמרתי “Preach” בתגובה.

מה איתכן? שוקלות לנסות את המייקאפ החדש?