הנה סיפור מעניין מאחורי הקלעים של תעשיית הביוטי: האתר הבריטי המשובח Victoria’s Health היו הראשונים להחזיק סטוק של מוצרי דה אורדינרי, הרבה לפני הטרפת סביב המותג ולפני שהוא פרץ לתודעה של כולנו. לא מזמן הליין באתר התחסל ולא בגלל בעיות מלאי, אלא בגלל החלטה עקרונית של האתר להפסיק להחזיק במוצרי דה אורדינרי.

מוצרי Garden Of Wisdom

מי שלא שמעה על הסקנדל סביב המותג, אז הנה תקציר קטן: ברנדן, אחד הבעלים של המותג DECIEM, החליט יום בהיר אחד שהוא מפטר את מנהלי הסושיאל מדיה שלו כדי לנהל את ערוץ האינסטגרם בעצמו. כבר אז זו הייתה נראית כמו החלטה תמוהה, שהרי איך לאדם בסדר הגודל שלו יש פנאי להעלות תמונות לערוץ מדיה מקצועי? אז מסתבר שזמן פנוי יש לברנדן בשפע, כי מאז הוא דאג להעלות שפע תמונות אישיות שלו לעמוד: סרטונים שלו מבצע שגרות טיפוח, תמונות בשחור לבן מטיולים, תמונות סלפי – הכל הולך. הכל לעמוד מקצועי עם 355 אלף מעריצי סקין קייר נלהבים, כן?

ברנדן לא הסתפק בכך והחליט להשאיר גם הודעות פיטורין על גבי האינסטגרם, להתקוטט עם לקוחות תוך כדי גידוים ובאופן כללי להרוס את התדמית האישית שלו ושל כל המותגים בבעלותו באמצעות אחד ממשברי הסושיאל מדיה הביזאריים אליהם נחשפנו בתקופה. זה גרם להרבה גורמים בתעשייה שהיו תומכים נלהבים של דה אורדינרי ושל DECIEM עד לאחרונה – לקחת צעד אחורה וכאמור, גרם ל-VH לסגור את השאטלר על המותג.

אלא ש-Victoria’s Health לא פרייארים ולא רצו להישאר בלי מותג דגל שבוודאי הביא להם הכנסות נאות בשנה וחצי האחרונות וזה מה שהביא אותם לאריזונה, למותג אינדי זעיר בשם Garden Of Wisdom. הניסיון של האתר במכירות של דה אורדנירי איפשר להם לפתח יחד עם Garden Of Wisdom פורמולות ייחודיות לאתר שמזכירות מאוד את המוצרים של דה אורדינרי רק בלי הסקנדלים.

למה בעצם להחליף את דה אורדינרי?

אז תראו, אני לרוב טיפוס שעושה הפרדה בין האישיות שמייצגת את המותג לבין המותג עצמו, עד גבול מסוים כמובן. הבעייתיות עם ברנדן אמנם מצערת אותי אבל לא מספיק כדי שלא אקנה לעולם מוצרים שאני אוהבת. יחד עם זאת, אני לגמרי מבינה אנשים שלא עושים את ההפרדה הזו ואני לגמרי מכבדת את כל מי שיפסיק לקנות את מוצרי המותג עקב ההתנהגות הלא מאוזנת של הבעלים שלו.

כמו כן, לא ניתן להכחיש את העובדה שלאורדינרי יש בעיות מלאי קשות מאוד, על אף שהיום כבר אינספור אתרים מחזיקים במוצרים שלהם – מה שמקשה מאוד לחדש את הסטוק בכל פעם שנגמר מוצר. האם שווה לזלוג לכיוונו של מותג חדש שמציע מוצרים דומים בטווח מחירים דומה מינוס כל הסקנדלים? יכול מאוד להיות אבל אשאיר לכן לעשות את השיקולים.

אז Garden Of Wisdom, נעים להכיר: מוצרים של המותג המבוססים על רכיב פעיל אחד עם פורמולה מצומצמת מאוד בעבור כמה פאונדים בודדים. במגוון ניתן למצוא סרום ניאצינאמיד בריכוז 5%, סרום חומצה מנדלית בריכוז 10% (רכיב שמומלץ באופן כללי לכל מי שחומצה לקטית או גליקולית הן הארדקור מדי עבורה), סרום פפטידים שלדעתי אמור להוות דיופ ל-Buffet ושני מוצרים שאני צופה שיהפכו למוצרי הדגל והם – סרום ויטמין C בריכוז 23% עם חומצה פרולית וסרום לעיניים שמכיל Matrixyl ורטינול. הפורמולה של הויטמין C אמורה להיות הרבה יותר נוחה על העור מהמרקם הגירי ולא ידידותי למשתמשת של דה אורדינרי ובאופן כללי אני מרגישה שהפעם מדובר בליין “בוטיק” מצומצם יותר ולא יהיה צורך לבנות שגרת טיפוח משלושים מוצרים, שזה הרבה יותר פרקטי בעיניי.

אגב, GOW פרסמו תפריטי טיפוח משלהם לפי סוגי העור, כך שאם אתן בכל זאת לא בטוחות מי נגד מי ומתי – ממליצה לכן להיעזר ברשימה, ממש כאן. אז לסיכום, יש שחקן חדש בזירה וזה מאוד מעניין מה שקורה בתעשיית הביוטי העולמית לאחרונה.

את מוצרי Garden Of Wisdom ניתן להזמין כאן.