אני חושבת שרובנו סובלות מבעיית ה”לא נעים לי” שגורמת לנו להסכים לפרויקטים/ הצעות ובקשות שאין לנו שום עניין בהם. לי יש בעיה הפוכה: אני אומרת ‘לא’ יותר מדי פעמים. אני חושבת שזה מעין צורך שלי להגן על עצמי: לסרב להצעות רבות ככל הניתן כדי לא להרגיש מנוצלת ובאופן כללי כך שלא יוציאו אותי מאזור הנוחות שלי. יש שיגידו שזו תכונה חיובית שנוצרה מכורח המציאות, יש שיגידו שזה קיבעון מחשבתי שלא בהכרח קשור למציאות בשטח – כך או כך, הרגשתי לאחרונה שזה מפריע לי.

איך להפוך את ה'לא' ל'כן'

אני אדם של שגרה, אני אדם שנהנה לבלות בבית, אני אדם שמסור מאוד לעבודה שלו – השילוב בין כל הגורמים הללו יוצר הרבה יתרונות, זה נכון, במיוחד כעצמאית שעובדת מהבית אבל זה גם הביא לכך שהרגשתי תחושת שיעמום כללית. זה לא שמשעמם לי ביום יום, זה לא שחסרות לי מטלות ובכל זאת, הרגשתי שאני לא ממש מצליחה להשתחרר מהווייב הזה.

איך להפוך את ה'לא' ל'כן'

איך להפוך את ה'לא' ל'כן'

הגעתי למסקנה שזה בעיקר נובע מכך שאני נטועה עמוק בתוך אזור הנוחות שלי ומסרבת לזוז מ”מ ימינה או שמאלה, כדי שמשהו חלילה לא יערער את השגרה שאני עובדת כל כך חזק כדי להביא אותה לכדי שלמות. הגעתי להחלטה עם עצמי שאסכים יותר להצעות שנשלחות לכיווני וגם אם יתברר שזו הייתה יציאה חריגה מדי מאזור הנוחות שלי אשר לא הצדיקה את המאמץ – אקח זאת ברוח טובה, כי העיקר שניסיתי.

האם אני מסכימה להכל?

ממש לא. למעשה, אני יודעת להבדיל היטב בין סוגי ההצעות: כשהן לא מועילות ולא מתאימות לי בשום צורה לבין הצעות שאולי יתאימו לי אם רק אסכים לקפוץ למים העמוקים. כלומר אני יודעת לזהות מתי המבנה האישיותי שלי מונע ממני לממש הזדמנויות שיכולות להיות מועילות או לכל הפחות שונות ומהנות. זה לא תמיד אומר שאני יודעת להתגבר על הנטייה הטבעית שלי לומר “לא”, אבל זה אומר שיש לי לכל הפחות מודעות לנושא ורצון לעבוד על זה באופן פעיל.

איך להפוך את ה'לא' ל'כן'

הטיסה ההיא

לא דיברתי על כך במסגרת הבלוג, אבל אני מניחה שאתן יודעות שלפני כמה חודשים טסתי לראשונה לחו”ל במסגרת נסיעת מותג. אני בטוחה שלכל אחת יש דיעה בנוגע לנסיעות כאלה אבל אשמח לשתף את זה מנקודת המבט שלי: זה היה המבחן הכי גדול לתסמונת ה”לא” שלי. למעשה, כבר כמעט עמדתי לסרב להצעה הזו ולבסוף (ולמרבה המזל) שיניתי את דעתי.  אמנם האמנתי במותג, רציתי לטוס, הנחתי שזו תהיה הזדמנות חשובה ומעל לכל ידעתי שזו תהיה חוויה חדשה ומעניינת – ודווקא בגלל הסעיף האחרון משהו בי מאוד חשש לקבל את זה.

איך להפוך את ה'לא' ל'כן'

לעזוב לשלושה ימים את העבודה? את הבית? ומה אם זה בכלל לא ייצא לפועל? כיביתי לבסוף את כל המחשבות הללו, הטיסה יצאה לפועל, הלקוחות שרדו וגם הבית לא קרס (אם כי אכן הייתה סופה משוגעת באותם ימים בארץ) ויותר מכל, אני שמחה ואפילו גאה בעצמי שהחלטתי ללכת על זה. האם הייתי מתחרטת אם הייתי מחליטה לוותר על הנסיעה? יכול להיות שלא. יכול להיות שהייתי משכנעת את עצמי שמוטב לי כך, יש הרבה עבודה להספיק ודברים לעשות – לא חסרים שיקולים כאלה בחיי היום יום, אבל אי אפשר להעביר את כל החיים בעשיית חשבון בצורה הזו ולפעמים המתמטיקה הכי טובה היא פשוט להמיר את ה”לא” ב”כן”.

איך להפוך את ה'לא' ל'כן'

איך להפוך את ה'לא' ל'כן'

אני לובשת: מכנסיים – נקסט (דומים מכאן), שרשרת – edge of ember (מכאן), טישירט – אסוס (דומה מכאן), תיק- מנסור גבריאל (מכאן), נעליים – Vans (מכאן)