כשבחנתי את אוסף הטיפוח שלי, דבר שאני נוטה לעשות אחת לכמה זמן, גיליתי שיש לי נבחרת מכובדת למדי של קפסולות. שאלתי את עצמי לפשר התופעה והגעתי לשתי מסקנות חשובות:

✛ הקפסולות ששוחות להן בתוך הנוזל נפתחות במגע עם העור, מה שמאפשר על שמירת יעילותם של הרכיבים הפעילים שבהן

✛ מוצרים שמגיעים בתצורת קפסולות הם בעלי חיי מדף טובים יותר, הגיינים יותר ובעיקר – מושלמים לנסיעות

אז כפי שניתן לראות, לא מדובר סתם בעוד טרנד גימיקי מגוחך בעולם הסקין קייר אלא בתופעה שיש מאחוריה סימוכין והצדקה. כעת, כשעלינו לשלב הבא במערכת היחסים שלנו, אני מוכנה להכיר לכן את הקפסולות שלי:

קפסולות בעולם הטיפוח Fashion Tails Luba Shraga

✛  Elizabeth Arden Skin Illuminating Capsules: הקפסולות הכסופות הן תוספת חדשה לאוסף הטיפוח ההולך ומתרחב שלי מאליזבת’ ארדן ומוצר חדש בליין עצמו, המשמש אח לקפסולות הסרמידים בהן אגע מיד. המוצר מכיל בתוכו שילוב של חומצה גליקולית עם לקטית בשילוב עם ניאצינאמיד לצורך הבהרת העור והענקת גלואו, בדיוק כפי שהשם רומז. מדובר במוצר שיכול לטעמי להתאים גם למשתמשות חדשות בעולם החומצות וגם למתקדמות יותר, אך לא יתאים לבעלות עור רגיש מכיוון שהוא כולל רכיבי בישום וגם סיליקון. בדומה לקפסולות הסרמידים, יש לפתוח את הקפסולה, לפזר את תכולתה לידיים ולפזר באופן שווה על הפנים בערב בלבד.

אם קפסולות הסרמידים כבר קצת כבדות מדי עבורי בעונת הקיץ, הרי שהקפסולות החדשות משמעותית קלילות יותר ונספגות במהרה לתוך העור. ביום למחרת השימוש אני אכן מתעוררת עם עור שמרגיש רך וקורן, כך שלמרות שהייתי שמחה שהפורמולה הייתה מעט “נקייה” יותר, בסך הכל לא הרגשתי שום רגישות עקב השימוש המוצר ואני מוצאת שהוא עושה את עבודתו נאמנה. מאחר שיש לי כבר כמה מוצרים על בסיס חומצה ברוטציה, המוצר הזה יישמר אצלי לנסיעות, כי כפי שאתן יודעות חשוב לי לשמור על שגרת הטיפוח הרגילה שלי גם בחו”ל. עלותו 104$ ל-50 יחידות, ניתן להשיג בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי.

✛ Elizabeth Arden Advanced Ceramide Caplsules:  מדובר במוצר שכבר סקרתי בעבר והתלוננתי על מחירו הגבוה בארץ, אז הנה בשורות מעולות: בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי המחירים שלו הרבה יותר נעימים לכיס. על אף שהוא עדיין מקוטלג כמוצר יוקרתי, ב-49$ ל-30 יחידות או ב-100$ ל-60 יחידות, אין ספק שאלו מחירים סטנדרטיים שאני באופן אישי לא מהססת להוציא על הטיפוח שלי.

מבין השניים קפסולות הסרמידים הן האהובות עליי, הודות לפורמולה משובחת, מרקם נעים ויכולות הזנה משמעותית של העור. המוצר עשיר בסרמידים בדיוק כפי שהשם שלו רומז על כך ומכיל בתוכו גם רטינול, כך שבהחלט מדובר במוצר בליגה של הגדולים. לא הייתי עושה שימוש בשני המוצרים בערב אחד ואילו הייתי צריכה לבחור, הייתי כמובן בוחרת בקפסולות הסרמידים מבין השניים אך בשל נוחות השימוש והקלות בה ניתן לנייד אותם ממקום למקום, אני שמחה כאמור על שניהם. הפורמולה שלו אגב, גם הרבה יותר נקייה ביחס ל-Skin Illuminating ובשל כך תתאים לדעתי גם לבעלות עור רגיש. הוא ללא ספק זוכה בתואר “אחד ממוצרי הטיפוח הטובים בהם השתמשתי לאחרונה”, לצד מסיכת הויטמין C של Lixir.

בעמדה של אליזבת ארדן בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי, הוקם עד ה-11.6 מתחם יופי בו אתן יכולות לקבל שתי קפסולות להתנסות מאחת הסדרות שהזכרתי. מאחר שאפשר לחלק כל קפסולה לשימוש כפול, זו אחלה דרך להתנסות במוצרים לפני שאתן קונות אותם. כמו כן, בקניית שני מוצרים מסדרת האנטי-אייג’ינג תתקבל מתנה מסדרת הה-Prevange ששוויה מעל 100$ לפי המותג (תקף לנוסעים דרך טרמינל 3).

קפסולות בעולם הטיפוח Fashion Tails Luba Shraga

✛ Blithe Vital Treatment: אני לא יודעת כמה פעמים המלצתי כבר על הטונר-סרום של בלית’ אבל הנה בשורות מעולות: הוא סוף סוף חזר למלאי בקאלט ביוטי. מדובר בקפסולות קטנות של ויטמין E אשר שוחות להן בתמציות שורש ופפטידים, או בקיצור: מוצר מפואר לכל הדיעות. מדובר במוצר מולטי-טאסק שיכול לשמש כטונר ו/או כסרום ובקיצור, לסגור לכן את שגרת הטיפוח בערב בהקדם. למוצר פורמולה נעימה, הוא נספג במהרה לתוך העור ואינו מכביד עליו, כך שיכול לדעתי להתאים לכל הסוגים. לחטוף לפני שייגמר המלאי שוב, ממש כאן.

קפסולות בעולם הטיפוח Fashion Tails Luba Shraga

✛ Pixi Rose Caviar Essence: מוצר שממהרים לקטול שלא בצדק, זו תמצית הורדים החדשה מבית פיקסי. גם הפעם מדובר במוצר מולטי-טאסק שיכול לשמש כתמצית, כסרום או אפילו כלחות לעור מעורב בימים חמים. הוא מאוד מרענן את העור ומותיר אותו מעט דביק (אך לא בצורה פוגענית), מה שמסייע בקליטת המוצרים שתניחו לאחריו. גם הפעם מדובר בתמציות פרחוניות הנעולות בתוך קפסולות שמפליגות להנאתן בתוך החומר ולמרות שלא מדובר במוצר פורץ גבולות – אני בהחלט נהנית לשלב אותו בשגרת הבוקר שלי בערב. אם אתן מחפשות מוצר בעל יכולת ליצור מהפך בעור הפנים שלכן – זה לא המוצר, אך אם אתן מחפשות לחות נעימה ומוצר שיכול לעבוד היטב בשילוב עם מוצרים אחרים, לגמרי שווה ניסיון. את המוצר ניתן להזמין כאן.

לסיכום, כדי להבין את התועלות בקפסולות, הנה אנלוגיה מרתקת מחיי האישיים: יום אחד נתן הכין חומוס תוצרת בית (מעולה אגב) ואמר לי “לובה חביבתי, כשמכינים חומוס טוב, זה כמו קפסולות שיוצאות מתוכן רק דברים טובים”. החלק שבו הוא קרא לי חביבתי הוא שקר מוחלט אך כל השאר זו אמת לאמיתה, אז מסתבר שאני אוהבת את הסקין קייר שלי בדיוק כמו שאני אוהבת את החומוס שלי.