אני לא יודעת אם יצא לכן להבחין בניואנסים הקטנים ולכן אני כאן כדי לבשר לכן שחם בחוץ, אפילו חם מאוד. חברות, הקיץ הגיע וגם אם תקוו ליוני קצת יותר אמפטי כלפי מצבנו הרך, כולנו יודעות ששום חמלה לא תהיה כאן ואנחנו בעוד רגע גולשות בכל הכח לחום יולי אוגוסט. החלטתי לאסוף את עצמי, פיזית, אחרי שהפכתי לשלולית ולספק לכן הצצה אל שגרת הטיפוח שלי בבקרים ובערבים לאחרונה שהיא, אעפס, מינימליסטית.

שגרת טיפוח מינימליסטית לקיץ Fashion Tails Luba Shragaסוף סוף עשיתי את מה שהטפתי לכן במשך חודשים: אימצתי שגרת טיפוח פשוטה, זריזה, שמבוססת על שימוש במוצרים חוזרים בבוקר ובערב. מדי פעם אני משנה לסרום אחר אם בא לי או מוסיפה מסיכה אם מתחשק, אבל אני כבר לא עומדת מול שידת הטיפוח שלי כמו מינימום אליזבת טיילור ובוחרת אילו מוצרים ייזכו לנוח על עור הפנים שלי הפעם. למה? כי חם לי ועל כן אזלו כוחותיי.

שגרת טיפוח מינימליסטית לקיץ Fashion Tails Luba Shraga

שגרת הטיפוח שלי בערב מתחילה עם ניקוי כפול, החלק הראשון של הסרת האיפור מתבצע באמצעות ה-Nourishing Oil Cleanser של המותג המופלא טטה הרפר. מוצר מאוד מפנק, עם פורמולה שמותירה את העור נעים ומלא לחות – ואפילו אפקטיבי יותר בהסרת האיפור במעט ממסירים אחרים מהז’אנר שניסיתי (כמו למשל זה של ל’אוקסיטן). האם הפרמטרים האלה מצדיקים את תג המחיר הגבוה? לא בהכרח, רק למי שמחפשת מוצר סופר יוקרתי לשלב הזה, בעיניי זה לא מאסט. ניתן להזמין כאן.

השלב השני הוא בניקוי הפנים Milky Jelly Cleanser של גלוסייה, אשר כשמו כן הוא, בעל טקסטורה ג’לית שתתאים גם לעור עדין ביותר. המוצר הזה טוב, טוב מאוד אפילו, יחד עם זאת, הוא לא הכי טוב שניסיתי ואני לא חושבת שאחזור אליו בסיום השימוש. אם אתן מחפשות ניקוי פנים בסיסי ונעים, שלא מייבש את העור, ייתכן מאוד שזה האחד בשבילכן. ניתן להזמין כאן (יש להיעזר בחברת שילוח).

שגרת טיפוח מינימליסטית לקיץ Fashion Tails Luba Shraga

המוצר הבא שאני משתמשת בו כל ערב הוא ה-Lotion P50, תרכובת חומצות שמגיעה בתצורת טונר של המותג Biologique Recherche. מדובר במוצר שנמצא אצלי באוסף כבר שנה ובכנות, השתמשתי בו בחצי כח, רק אחת לכמה זמן ולא ממש הבנתי מדוע המוצר הזה כל כך אייקוני. רק לפני כמה שבועות החלטתי להשתמש בו בתדירות קצת יותר גבוהה כי בכל זאת, המוצר עולה הון קטן ומוטב לסיים אותו – ואז התאהבתי: בשימוש קבוע בהחלט מרגישים את השינוי בטקסטורה של העור ולמרות שכבר השתמשתי בכמה מוצרים מצוינים על בסיס חומצות, בהחלט הייתי אומרת שזה עולה אפילו עליהם.

דבר נוסף ומעניין הוא, שבארץ יחסית קל להשיג את המוצר במחירים סבירים. את הגרסה שאתן רואות לפניכן הזמנתי מאיביי והיא מיועדת לעור רגיש. הגרסה הזו אינה קיימת בארץ אבל אילו הייתי יודעת כבר אז שאפשר להשיג את המוצר גם כאן, הייתי בוודאי עושה זאת וחוסכת לעצמי את ההמתנה בדואר. הדרך הכי יעילה להשיג את המוצר כעת היא באמצעות בוטיק קיסו בתל אביב.

בקיצור, אם אתן מזגזגות בין כל מיני מוצרים על בסיס חומצות – אז לדעתי חבל על הכסף, אבל אם אתן רוצות להתחייב למוצר אפקטיבי ומעולה באמת, אז ה-Lotion P50 לגמרי שווה את ההשקעה.

שגרת טיפוח מינימליסטית לקיץ Fashion Tails Luba Shraga

מוצר נוסף שהחלטתי לתת פוש כדי לסיים הוא ה-Vital Treatment של Blithe, מוצר שהוא מעין משהו בין טונר לבין סרום ונסקר בבלוג לא פעם. אני משתמשת במוצר כטונר לחותי ואני מוצאת שהוא אכן מסייע להזין את העור מבלי להכביד עליו, גם בתקופה הזו של השנה. אם אתן מחפשות רשימת רכיבים מפוארת ומוצר רב תכליתי שיכול לשמש גם וגם, בהחלט ממליצה על האופציה הזו, לדעתי זה מוצר שיכול להועיל לשגרת הטיפוח של כל אחת מכן. ניתן להזמין כאן.

שגרת טיפוח מינימליסטית לקיץ Fashion Tails Luba Shragaבימים מסוימים אני מדלגת על השלב של הטונר הלחותי, הישר לסרום המועדף עליי בימים אלו והוא ה-Advanced Night Repair של אסתי לאודר שחזר איתי מהדיוטי פרי לפני כשלושה שבועות. מוצר נוסף שכתבתי עליו בבלוג לא פעם ואני חושבת שלאורך השנים הספיק כבר לצבור מעמד אייקון דומה לזה של ה-Lotion P50. הסרום של אסתי לאודר עבר כמה שינויים בפורמולה לאורך השנים שהיטיבו עמו ולמרות זאת עדיין לא מדובר בפורמולה שתתאים אך ורק לחובבות הטיפוח הסופר נקי ואורגני. יחד עם זאת, בעיניי זו אופציה ברמה גבוהה לכל מי שמחפשת סרום בעל רכיבים מעולים, שמתאים לכל סוגי העור ומסייע להשיג מראה קורן, חיוני ואחיד יותר. האם אפשר להשיג תוצאות טובות עם סרומים אחרים? אפשר. האם חובה להשקיע בסרום יוקרתי? לא חובה, אבל בעיניי סרום זו אכן מחלקה שכדאי להשקיע בה בשגרת הטיפוח בלילה.

שגרת טיפוח מינימליסטית לקיץ Fashion Tails Luba Shraga

מאותה הסדרה חזר איתי גם סרום העיניים של אסתי לאודר. לא אעמיד פנים ואומר שקרם עיניים הוא חלק קריטי בעיניי בשגרת הטיפוח ובכל זאת, יש לי העדפה ברורה למרקמים מסוימים בהשוואה לאחרים. את המרקם של הסרום של אסתי לאודר אני אוהבת במיוחד, מכיוון שבאופן כללי אני מתחברת מאוד לטקסטורת סרום סמיכה יותר לעיניים ומרגישה שהיא אפקטיבית יותר בהענקת לחות בהשוואה למרקם קרמי רגיל.

שגרת טיפוח מינימליסטית לקיץ Fashion Tails Luba Shragaאת שגרת הטיפוח בערב אני סוגרת בימים אלו עם ה- MadeCera Cream של SKINRX Lab: מותג קוריאני עם אריזות אינסטגרם שאליו נחשפתי ממש לאחרונה. החלטתי לדגום את קרם הפנים שלהם היות והוא מכיל בתוכו ניאצינאמיד וכמות נאה של סרמידים המסייעים לחזק את ההגנות הטבעיות של העור. אלה רכיבים שאני תמיד מחפשת בשגרת הטיפוח שלי, במיוחד כדי לאזן את השימוש התדיר בחומצות.

מדובר בפורמולה שאיננה נקייה לחלוטין אז אם אתן מקפידות על כך באופן מיוחד – גם זו לא האופציה המתאימה לכן. יחד עם זאת, בעיניי זו פורמולה שמעולה גם לעור מעורב היות והיא מעניקה לחות לעור מבלי להכביד עליו ונספגת במהרה, או בקיצור, קלאסית עבור הקיץ הישראלי. קניתי את הקרם בכמות של 15 מ”ל בלבד כדי להתנסות במוצר ואין ספק שבהמשך אקנה גם גודל מלא. ניתן להזמין כאן.

שגרת טיפוח מינימליסטית לקיץ Fashion Tails Luba Shragaבבקרים אני שוטפת את הפנים עם מים בלבד ולאחר מכן מניחה לכמה דקות את אחד ממוצרי הטיפוח האהובים עליי לאחרונה- Vitamin C Paste של המותג Lixir. מחפשות מוצר על בסיס ויטמין C שהוא אפקטיבי באמת ולא קורע את הכיס? ליקסיר הוא המותג עבורכן וזה ללא ספק מוצר שאין די מילים כדי להמליץ עליו, מכיוון שהוא באמת מעניק תוצאות מיידיות. ניתן להזמין כאן (ניתן כעת לקנות עם 20% הנחה בהקשת הקוד EVERY20).

לאחר השימוש במסיכה, אני חוזרת להשתמש בטונר הלחותי של Blithe ומשם מדלגת ישירות למקדם ההגנה:

שגרת טיפוח מינימליסטית לקיץ Fashion Tails Luba Shraga

ה- Anthelios SPF 50 של לה רוש פוזיי הוא עדיין אחד האהובים עליי וגם אותו אני נחושה לסיים בטרם אשוב למקדמי ההגנה הקוריאניים והיפניים האהובים עליי עוד יותר. בכל מקרה, אם אין לכן זמן להזמנות אונליין או שאתן מחפשות משהו שזמין לקנייה בבתי המרקחת בארץ, אז תמיד אמליץ על המוצר של לה רוש פוזיי (ועל מוצרים של המותג באופן כללי, לדעתי הם הכוכבים של הטיפוח הצרפתי).

כפי שניתן לראות, שגרת הטיפוח הקיצית שלי מתבטאת בשימוש בפחות מוצרים ובשכבות דקות של לחות שלא יכבידו על העור המעורב שלי. היא אינה מתבטאת בהפסקת השימוש ברכיבים פעילים ובחומצות כי לדעתי טיפוח הוא אפקטיבי רק אם מתמידים בו בכל עונות השנה. לכן, אני מקפידה גם על שימוש במקדם הגנה כל יום ונמנעת כמה שיותר מחשיפה לשמש.

מקווה שהפוסט היה מועיל!