אני מנהלת רומן און אנד אוף עם מותגי איפור יוקרתיים קלאסיים, אם כי בשנים האחרונות תשומת הלב שלי נדדה באופן כמעט מוחלט לכל מיני מותגים שמחזיקים האתר קאלט ביוטי. אני משערת שגם המותגים היוקרתיים הבחינו במגמה להזמנות ברשת ובעלייתם של כל מיני מותגי אינדי קוליים ולכן אני מרגישה שבשנה האחרונה באופן מיוחד, נעשה ניסיון ליישר קו עם הנעשה בזירה הזו.

שאנל הוא מותג שהייתי קונה ממנו באופן קבוע פעם אבל בשנים עברו? נוט סו מאץ’. בתור לקוחה שנמצאת עם היד על הדופק, הבחנתי בשינויים שעברו על המותג ובהחלט הצליחו ללכוד את תשומת לבי. לליין נוספו מוצרים נועזיים, שימושיים, פרקטיים לבחורה שמתאפרת תוך כדי ואין לה את הזמן לשבת מול שידת האיפור ולהתאפר במשך 40 דקות בכל יום.

מה עובר על שאנל? Fashion Tails Luba Shraga

המגמה הזו לספק מוצרי מולטי טאסק נפוצה מאוד בקרוב מותגי אינדי בעלי היכולת לתקשר באופן ישיר עם הלקוחות אך כאמור, פחות נפוצה בקרב בתי אופנה עם היסטוריה מפוארת כמו שאנל. מגמת השינוי הזו אינה מקרית ונובעת מהצטרפותה של לוסיה פיקה, Cool girl במלוא מובן המילה, לצוות האמנותי של שאנל. פיקה שנולדה באיטליה, עברה לפני למעלה מעשור ללונדון ומאז עבדה בתור האסיסטנטית של שרלוט טילבורי, כמאפרת פרילנס של היפות והמפורסמות – וכאמור, ב-2016 שאנל הוציאו את הקולקציה הראשונה תחת פיקודה האמנותי.

הסגנון של פיקה נחשב לנועז עם אהבה מיוחדת לכתמי צבע בוהקים. למעשה, הדבר האחרון שאפשר לומר על הסטייל שלה הוא שמדובר בסגנון שמרני כפי שאולי אפשר לשייך לשאנל בשנים עברו. החיבור הזה עשה למותג טוב, אפילו טוב מאוד עם שורה של השקות מפתיעות שהמונח “קלאסי” הוא האחרון שניתן לתאר אותן באמצעותו: מוצרים עם פורמולות מעניינות, גוונים נועזים יותר ובעיקר מוצרים ייחודיים שהייתי מצפה ממותגים כמו בובי בראון, מאק ואפילו גלוסייה – אבל בהחלט לא משאנל.

מה עובר על שאנל? Fashion Tails Luba Shraga

שלושה מוצרים חדשים מהקולקציות האחרונות של שאנל הצטרפו לאוסף שלי בשבועות האחרונים:

✛ Poudre A Levres: דואו הכולל מוצר אבקה בגוון אדום, באלם שקוף ושתי מברשות. מוצר מעניין שאפשר להשתמש בו כדי ליצור שפתיים אדומות “מחוקות” או אפילו להשתמש בו כצללית או סומק. על המוצר כתבתי בפוסט ההול שלי מהדיוטי פרי ואני ממשיכה להשתמש וליהנות ממנו מאז.

✛ Rouge Coco Lip Blush בגוון 416: מוצר מולטיטסק שמתאים הן ללחיים והן לשפתיים. התאהבתי בו לחלוטין כשהסווטצ’תי אותו בספורה בברצלונה אך לצערי הגוון לא היה במלאי ואז צדתי אותו באיביי (ממש כאן). מדובר בגוון ורדרד שנראה כמעט ניאוני בטיובה אך מתקבל כהסמקה ורדרדה יפיפייה או כטינט ורוד נאה לשפתיים.

✛ סומק סטיק בגוון N25 החדש מהקולקציה האחרונה של שאנל, Les Beiges. היוטיובריות בחו”ל עפו על המוצר הזה ובצדק, שכן מדובר בפורמולה לחותית ונעימה, שממש נמסה אל תוך העור וניתן לטשטש בקלות עם האצבעות. גוון 25 הוא גוון אדמדם שמעניק מראה של הסמקה טבעית ויפה.

מה עובר על שאנל? Fashion Tails Luba Shraga

תהליך דומה לזה עוברים לאחרונה באסתי לאודר, גם כן מותג קלאסי עם היסטוריה מרשימה וגם כן מותג שלמעט החיבור שלו עם ויקטוריה בקהאם – היה מנומנם למדי בשנים האחרונות בגזרת האיפור. לא עוד, כי לאחרונה אסתי לאודר מינו את ויולט כמנהלת האמנותית של המותג, מאפרת ואיט גירל צרפתייה שכבר הצליחה להפיח רוח נעורים במותג הודות לקולקציית קפסולה חדשה וראשונה מסוגה שהשיקו יחד – Poppy Sauvage. הקולקציה מעוצבת בהשראת שדות הפרג שליוו את ויולט בתקופת נעוריה בצרפת ובהתאם לכך היא עשירה בגוונים דומיננטיים, בפורמולות משופרות ובחדשנות שניתן לראות כיום גם בשאנל.

מה עובר על שאנל? Fashion Tails Luba Shraga

לסיכום, אם אתן נמצאות בקרוב בדיוטי פרי, בחו”ל או שיש באפשרותכן להשיג כאן בארץ – בהחלט ממליצה לשים עין על הקולקציות החדשות של שני המותגים.