אם יש לוק שאני מתחברת אליו בתחום הביוטי זה עור “חי”, על גבול השמנוני. זו האסתטיקה שאני אוהבת כי היא תמיד נראה לי חיונית ומלאת רוח נעורים, מה גם שהיא מתכתבת בטבעיות עם סוג העור שלי שהוא מעורב ונוטה להברקות. אני חושבת שלשייך עור מעורב או שמן למוצרי מאט בלבד זו תפיסה מיושנת ועל אף שיש כמה מוצרי מאט שאני מחבבת – זה לא לוק שאליו אני נמשכת באופן טבעי.

טרנד ה-Glass skin מתכתב עם הגישה הזו, אבל לא בדיוק, אסביר: הטרנד הזה, כמו הרבה מגמות אחרות בתחום הביוטי, שם דגש על הטיפוח ועל ההזנה. לפי הטרנד הזה, העור שלכן אמור להיראות כל כך חלק, מוזן ויפה, עד שהוא זקוק רק לאיפור מינימלי בלבד אם בכלל כי התוצאה שתתקבל תהיה כמו להביט בזכוכית משתקפת. אז למרות שאנחנו מדברות כאן על סגנון שמתחבר אליי, הרגשתי באופן מיידי שמנסים למדר אותי מלהתנסות בו.

מה אם אין לי עור מושלם? מה אם העור שלי באופן טבעי לא נראה חלק כמו נייר? מה אם יש לי צלקות מאקנה וכתמי שמש? האם הטרנד הזה מנסה לומר לי “בואי חמודה, הישארי לך עם מוצרי המאט שלך”? אז לא, חלק מהעניין של לקבל את עצמך הוא לא בהכרח לשאוף להיראות הכי מלוטשת שאת יכולה – וכך מצאתי את עצמי בכל זאת מתגלגלת אל הטרנד הזה, על אפו וחמתו.

Glass Skin Trend Fashion Tails Luba Shraga

אז כמובן שהשלב הכי חשוב בלהשיג Glass Skin או “לזייף” אחד כזה, הוא בשגרת הטיפוח. מאחר שיש לי עור מעורב, לא רציתי להעמיס בשכבות על גבי שכבות של לחות בלי הכרה כי ידעתי שזה יתנקם בי לאחר מכן ולכן עבדתי בשכבות דקות של לחות והזנה, אולי קצת יותר מבדרך כלל, כי לרוב שגרת הטיפוח שלי בבקרים היא מינימלית למדי.

✛ Lixir Vitamin C paste: אני מופתעת מכמה שאני נהנית ואוהבת את המוצר הזה ולמעשה, מדובר באחת ההפתעות הגדולות של השנה מבחינתי ואחד המוצרים שאני הכי אוהבת. מדובר במסיכה שמניחים לדקה עד כמה דקות ושוטפים מהפנים כל בוקר. יש למסיכה טקסטורה מפנקת וריכוז אפקטיבי של ויטמין C שבאופן מיידי נותן לפנים אפקט חלק וזוהר יותר. את המסיכה ניתן להזמין כאן.

✛ Pixi Rose cavier essence: לא מוצר שהוא מאסט בכל בוקר אבל כאמור, בבוקר שבו רוצים עוד קצת לחות – מדובר ביופי של פינוק שאני מאוד נהנית ממנו. ניתן להזמין אותו כאן.

✛ Stratia Liquid Gold: תמציות שמנים וסרמידים חברו יחדיו לתוך המוצר של חברת האינדי Stratia והוא מככב כקרם הלחות שלי בבקרים כבר חצי שנה (ולא עושה רושם שהוא עומד להיגמר). מוצר מומלץ לאיזון והרגעת העור לכל מי שחוגגת עם חומצות ורטינולים. ניתן להזמין אותו כאן.

✛ חומצה היאלורונית של The Ordinary: אני כבר קרובה לסיום המוצר הזה בשעה טובה והאמת היא שאני נהנית להשתמש בו מדי פעם. בסקירה הראשונית לא התלהבתי ממנו ואני עדיין חושבת שיש טובים ממנו בשוק, אבל במחיר של המוצר ובשילוב עם מוצרים אחרים כשאני צריכה עוד קצת לחות, זה אחלה של דבר. ניתן להזמין אותו כאן.

Glass Skin Trend Fashion Tails Luba Shraga✛ sk 2 facial treatment mask: לא יכולה לתאר לכן בכלל כמה זמן המסיכה הזו ישבה אצלי וחיכתה לרגע הנכון. אין לי הרבה מסיכות כאלה באוסף אז לא ידעתי מתי לבחור בטיימינג הנכון להשתמש בה. אז הנה, מצאתי הזדמנות כי מסיכת נייר היא חלק חשוב בהזנת העור ובהכנתו להיראות פלולס עפ”י תורת ה-glass skin. מה אומר לכן? המסיכה הזו יקרה להחריד אבל היא גם טובה להפליא. הופתעתי מכמה שהתאהבתי גם בה משימוש ראשון ויחיד: היא מעניקה לחות מהממת וגורמת לעור להיראות קורן, לתחושתי גם בימים שלאחר מכן אבל אולי אני כבר לא אובייקטיבית, כי ככה כשמאוהבים. את המסיכה ניתן להזמין כאן.

Glass Skin Trend Fashion Tails Luba Shraga

הפעם לא איכנס לפרטי פרטים לאיפור בו השתמשתי, כי אני חושבת שזה לא עד כדי כך קריטי והדגש הוא באמת על הטיפוח. כלל הברזל הוא לבחור מוצרים כמה שיותר גלוסיים וכמה שיותר זוהרים. כמובן שאין כאן מה לדבר על גימורי מאט ואם אתן בכל זאת מרגישות צורך לקבע קצת את האיפור אז נסו לעשות זאת עם פודרה שגרוסה כמה שיותר דק.

השתמשתי בכוונה במוצרים שמנסיוני נמסים לתוך העור ושמרתי על מראה העיניים כמה שיותר סולידי עם צללית מבריקה וכמות מינימלית של מסקרה כדי בכל זאת לא להיראות כמו פיסת נייר חיוורת. גם על השפתיים, למרות שהשתמשתי בגוון יחסית בולט, ה-1975 של שרלוט טילבורי – הנחתי אותו בטפיחות רק כדי להעניק לעצמי לוק קייצי יותר אבל מבלי שישתלט על המראה.

כמה דברים שלמדתי על הטרנד אחרי שניסיתי אותו בעצמי: עם כל כך הרבה לחות ובסיס זוהר, העור נראה טוב! יישמתי כאן שלבים שבדרך כלל אין לי זמן ואין לי כוח לתרגל כשאני מתארגנת ליום רגיל בחיי ובאמת שמתי לב איך יום קודם הרגשתי צורך לחגוג על הקונסילר ואילו הפעם הכיסוי שנדרש ממני היה ממש מינימלי וזאת למרות שהיו לי כמה חברים לא רצויים על העור.

דבר נוסף שהלוק הזה לימד אותי הוא לשחרר: זה לא מראה איפור עמיד במיוחד אבל זה מראה שגם אם הוא נעלם ודוהה, הוא עושה את זה באופן אלגנטי וזה לא נראה כמו כמויות אדירות של מייקאפ שקורסן לתוך עצמן. הרי אם מראש הלוק מבריק אז אין באמת את הלחץ הזה להתחיל להבריק פתאום אחרי כמה שעות ויש בזה משהו פאן, אז אני חושבת שכל אחת יכולה לקחת את זה למקום שלה ואיך שמרגיש לה נוח. Glass Skin = עור מושלם? ממש לא!