הזמנת רהיטים מחו”ל לא היה משהו שהתכווננתי אליו במעבר הדירה האחרון, אבל איכשהו יצא שמצאתי את עצמי בתוך העולם הזה כחלק מהשיטוטים שלי ברשת ואני משערת שזה היה מעין שלב המשך טבעי לקניינית אונליין ותיקה. עד כה הזמנתי שני פריטי ריהוט לבית מאתרים בעולם – אחד השולח ישירות לארץ ובאחר נעזרתי בחברת שילוח, לכן חשבתי שיהיה נחמד לחלוק את החוויות, החיוביות שלי למרבה המזל, עם כל מי ששוקלת להזמין רהיט מחו”ל כמוני.

רק אומר מראש שכאן דרוש הלך רוח קצת שונה בהשוואה לקניות בגדים או ביוטי ברשת למשל, מכיוון שכאן האובג’קטיב הוא לא חיסכון כלכלי. למעשה, רוב הסיכויים שתוציאו על רהיט כזה הרבה יותר מרהיט ממוצע באיקאה, לכן כל הפואנטה בהזמנת רהיט מחו”ל היא שאתן רוצות ברהיט שאין לאף אדם אחר (בארץ) או לחילופין התאהבתן ברהיט שראיתן אונליין.

הייתי אומרת בהערכה גסה שתצטרכו להיפרד מכ-2000 ש”ח (והלאה, תלוי במחיר הרהיט) כדי לייבא פריט כזה מחו”ל וכי ברוב המוחלט של המקרים, עלות המשלוח לארץ עשויה להשתוות לעלות הפריט עצמו. מאחר שלא נדרשנו לקנות כמות גדולה של רהיטים ומוצרים לבית, הכנסתי גם את זה למערכת השקלולים ולכן החלטתי שזה לגיטימי להשקיע בשני פיסים, אחד בעלות של כ-2200 ש”ח והשני בעלות של כ-1700 ש”ח, כדי להכניס קצת יותר אישיות לבית.

המדריך למזמינות רהיטים מחו"ל Fashion Tails Luba Shraga

הפריט הראשון שהזמנתי בסמוך למעבר היה השולחן מ-West Elm. מדובר ברשת אמריקאית שמתמחה ברהיטים בסגנון Mid Century Modern, מה שאומר שיש שם הרבה עץ, הרבה זהב ומדי פעם גם אלמנטים של זכוכית ושיש. התאהבתי בשולחן הזה כי אהבתי את לוק הרטרו שלו ואהבתי את העובדה שיש לו מעין תצוגת גלרייה, שזה מושלם לאגרנית כמוני שאוהבת להציג כל מיני פריטים לראווה.  כמו כן, באמת לא מצאתי שום אופציות שאהבתי בארץ ואלו שחיבבתי היו באותו סדר גודל של מחירים ממילא.

השולחן עלה לי כ-2200 ש”ח כולל הכל, אך למרבה הצער את הדגם הזה ספציפית הפסיקו לשלוח לישראל. כשאתן מתחברות ל- West Elm, יש לכן אפשרות בתחתית עמוד הבית לשנות את מדינת היעד לישראל ואז תוכלו לראות אילו פריטים נשלחים לישראל וגם את המחירים המוצגים בשקלים:

המדריך למזמינות רהיטים מחו"ל Fashion Tails Luba Shraga

השולחן העגול למשל מאותו סוג, נשלח לארץ. שוב, בהערכה גסה: רהיטים בינוניים עד קטנים ורהיטים ניתנים לפירוק ניתן לשלוח לארץ. רהיטים מאסיביים כמו רהיטים שעשויים משיש, רהיטים שאין דרך לפרק או רהיטים גדולים – לא יהיה ניתן לשלוח לארץ.

המדריך למזמינות רהיטים מחו"ל Fashion Tails Luba Shraga

את השולחן ניתן להזמין כאן.

כשתוסיפו את הפריט לעגלת הקניות, בהנחה ששיניתן את מדינת היעד לישראל כפי שמופיע בצילום המסך – תוכלו לראות את עלויות המשלוח לארץ באמצעות DHL אקספרס עם מיסים שתשלמו מראש. זה מאוד נוח כי תוכלו לדעת את המחיר הסופי של הפריט הכל כולל הכל, החבילה נוחתת לארץ מהרגע שהיא נשלחת תוך משהו כמו שלושה ימים, עד הבית כמובן.

המדריך למזמינות רהיטים מחו"ל Fashion Tails Luba Shraga

לשידה שאתן רואות כאן חיכיתי חצי שנה. חצי שנה. שזה בדיוק פרק הזמן שבו כתבתי על הרהיטים של Swoon Editions: כבר בפוסט הודעתי לכן שאני מאוהבת קשות בסדרת זיגי של המותג הבריטי ומסתבר שהייתי רצינית כמו התקף לב כי מיד התחלתי לברר איך אפשר לשנע את הדבר היפה הזה לארץ. חברת השילוח היחידה שאני מכירה שמתעסקת במשלוחים מבריטניה הם אידגו ולכן בסמוך לכתיבת הפוסט פניתי אליהם וביקשתי הצעת מחיר.

גם באידגו שולחים לך הצעת מחיר של הכל כולל הכל, הסברתי להם מראש את המצב מכיוון שזה היה פריט שלוקח חצי שנה לייצר ונאמר לי שאין שום בעיה ורק אצטרך לעדכן אותם כשהשידה תהיה סוף סוף מוכנה. מדובר היה בתג מחיר דומה מאוד לעלות השולחן, אלא הפעם הוא פוצל לשתיים מכיוון שחצי ממנו שילמתי במעמד ההזמנה וחצי ממנו שילמתי כעבור חצי שנה לאידגו. החלטתי לקחת סיכון לא מבוטל וקיוויתי לטוב.

לאורך כל חודשי העבודה הארוכים קיבלתי מיילים מ-Swoon המעדכנים אותי לגבי תהליך העבודה של הנגר על השידה וכך למרות שחיכיתי פרק זמן ארוך כל כך, בכל זאת הייתי מעודכנת ולא הרגשתי שהשידה נשכחה מהתודעה שלי. את השידה ניתן להזמין כאן. מאחר שמדובר ברהיט לא פריק שהוא גם כבד יחסית וגם מאסיבי בנפחו, כדאי לקחת בחשבון שזה הגודל המקסימלי שריאלי לייבא מאתר שלא שולח ישירות לישראל. ביררתי עם אידגו גם לגבי רהיטים קצת גדולים יותר מאותה סדרה וזה היה לא סביר בשום צורה.

כמו כן, כדאי לדעת של-Swoon Editions יש מבצעים לעתים קרובות (יש להם גם לעתים פופ-אפ בלונדון אם זה עוזר לכן) ויש 20 פאונד הנחה בקנייה ראשונה מעל 200 פאונד, כך שאפשר לנסות להוזיל את העלויות לפחות בקצת. יחד עם זאת, כדאי גם לשים לב שהמותג עובד בסדרות מאוד קטנות ולכן אם אהבתן מוצר מסוים, אין טעם להתמהמה, מכיוון שמהשידה הספציפית שקניתי נותרה רק יחידה אחת מתוך 31 יחידות לדוגמא ואכן מוצרים שם יוצאים מהמגוון לעתים קרובות.

אתרים נוספים ששולחים לישראל

אז חוץ מ-West Elm, כדאי לכן להכיר את האתר Borderfree. למיטב הבנתי זה אתר שמספק שירותי משלוח בינלאומיים לאתרים שרוצים להגיע בכל העולם ודרך ההזמנה של השולחן כך גיליתי אותם. בעקבות שיטוט באתר גיליתי לדוגמא שגם Harvey Nichols, The Container store, Crate and Barrel ו- Pottery Barn שולחים לישראל. את הרשימה המלאה תוכלו למצוא כאן.

האם מחלקת הרהיטים של אורבן אאוטפיטרס תגיע לארץ? אינני יודעת. בינתיים אני יכולה לדווח לכן שרהיטים הניתנים לפירוק ניתן לשלוח מהאתר האירופאי לישראל. הרהיטים של אורבן אאוטפיטרס יקרים מאוד, זה נכון, אך המשלוח הוא חינמי מעל 100 פאונד כך שלפחות זה ייחסך לכן. מה שכן, מאחר שהם נשלחים לארץ עם GCX, אינני יודעת מה יעלה בגורל המע”מ בהזמנה גדולה ולכן את זה תצטרכו לבדוק על אחריותכן.

השידה הזו שאתן רואות כאן לפניכן למשל וגם נמצאת בסייל, ניתן לשלוח לארץ:

המדריך למזמינות רהיטים מחו"ל Fashion Tails Luba Shragaניתן להזמין אותה כאן

כשעוד שקלתי להזמין שטיח לבית, לפני שנזכרתי בעובדה הכייפית שיש לי כמויות אדירות של פרווה לנקות – נתקלתי באתר בשם Overstock. אינני יודעת מה הסיפור של האתר, אבל היי, הוא שולח ישירות לישראל ויש לו מגוון עצום של פריטים. כמו למשל השטיח הזה ששקלתי בזמנו ואותו ניתן להזמין כאן.

המדריך למזמינות רהיטים מחו"ל Fashion Tails Luba Shraga

הפעם אנחנו מדברות על משלוח באמצעות פדקס ושוב, מיסים שמשלמים מראש. כמו כן, במעמד ההזמנה יש אופציה להוסיף 40 ש”ח כביטוח למקרה של אובדן או נזק למוצר ואני ממליצה על האופציה הזו בחום כשמדובר בהזמנת פריטים מהסוג הזה מחו”ל. גם הפעם אנחנו מדברות על עלות משלוח + מיסים וכל הג’אז הזה שעולה בדיוק כמו מחיר הפריט.

אתר נוסף ששווה לבדוק הוא אלי אקספרס. הוא מתאים לא רק לפיצ’פקעס קטנים אלא גם למי שרוצה לקנות תאורה לבית, ברזים ואפילו ריהוט. גם כאן לא תמיד מדובר באופציה הזולה ביותר והיא בטח הכי תובענית מבחינת הזמן שתצטרכו להשקיע מאחר שמדובר בפלטפורמת סחר עצומה, אבל תוכלו למצוא שם פנינים, כמו למשל המנורה הזו:

המדריך למזמינות רהיטים מחו"ל Fashion Tails Luba Shraga

כמה טיפים למזמינות רהיטים מחו”ל:

✛ היעזרו בכל אמצעי ביטחון שמוצע לכן, כמו למשל דמי ביטוח במידה ויש או תשלום באמצעות פייפאל. West Elm הוסיפו רק עכשיו את האופציה לשלם בפייפאל, מה שאומר שבזמנו לקחתי סיכון עוד יותר גדול כי שילמתי באשראי.

✛ לפני שאתן מבצעות הזמנה מאתר שאינו שולח לישראל, וודאו שהוא בכלל מעוניין לשתף פעולה עם משלוח לצד ג’. למשל באתר Swoon Editions היה כתוב כבר באודות שהם אמנם לא שולחים מחוץ לבריטניה אבל יישמחו לשלוח את המוצר למחסן שאליו תספקו את הכתובת ומשם תוכלו לנייד בעצמכם את הרהיט לאן שתרצו. כדאי גם לבדוק איתם את האופציה הזו במייל.

✛ אם אתן מזמינות מוצרי חשמל, וודאו שאתן עושות זאת מאירופה ולא מארה”ב, שם המתח שונה ועלול להיות לא מתאים.

✛ היו מוכנות לנהל שיחה עם חו”ל במידת הצורך. West Elm לדוגמא לא חזקים במענה זריז למיילים ולעתים יכולים לחלוף ימים רבים עד שייטרחו לענות. אם צצה בעיה כלשהי עם ההזמנה, הרימו טלפון לשירות הלקוחות כדי לפתור זאת בהקדם.

✛ אם יש לכן תיק במע”מ ואתן בעלות עסק, קחו בחשבון שקיים סיכוי שייעכבו את החבילה שלכן במכס. במקרים מסוימים גם ייתכן שייבקשו מכן להמציא מסמכים המוכיחים שהזמנתן את המוצר לשימוש אישי.

✛ נסו לקבל כמה שיותר אינפורמציה על הפריט: אינסטגרם, תמונות של לקוחות, ביקורות (אם יש) וכמובן גם מידות מדויקות, כדי לקבל אינדיקציה כמה שיותר ברורה לגבי האופן שבו הפריט ישתלב אצלכן בבית.

מקווה שעזרתי!