אין עוררין על כך שלהיות צרפתיה זה הרבה יותר סקסי מלהיות אוקראינית, נניח. שתי דוגמאות קלילות שמוכיחות את הטענה שלי: בעוד שיש אינספור כתבות במגזיני האופנה הכי שווים בעולם המוקדשים לסטייל הפריזאי, לא נתקלתי ולו בכתבה אחת שמדברת על הסטייל האוקראיני המפורסם, שום דבר. אפילו לא אייטם במדור הצרכנות במקומון בחולון.

כמו כן, פריז היא יעד טיולים נחשב אבל קייב נגיד? פחות. אלא אם כן מדובר בטיולים למערב אוקראינה לצורך ביקור בקברי צדיקים כמובן. אף אחת לא תזכיר את אוקראינה באותה נשימה יחד עם יעדים שיקיים לטיולי לייף סטייל ואני גם לא חושבת שמקובל להעלות קומפוזיציות של קפה וקרואסון עם תיוג לוקיישן מאודסה.

אמנם יש קהילה שלמה של יוצרות תוכן באינסטגרם מאזור רוסיה שמייצרות אימג’ים מנקרי עיניים, אך עדיין לא נתקלתי בקהילת השוות מאוקראינה שזוכות לתהילה דומה, לכן כל זה מביא אותי למסקנה הבלתי נמנעת שפריז זה שיק, ויניצה (בה נולדתי לכאורה) – פחות. זה מסביר את העניין האובססיבי שלי בתוכן צרפתי, שאותו אני כמהה לחלוק יחד איתכן, בתקווה שזה יגרום לי להרגיש קצת יותר פריזאית.

אם אני מתחקה אחר מקורות האובססיה התורנית שלי, אני חושבת שהכל התחיל באשמת הסדרה “Call my agent” בנטפליקס. סדרות מקור זרות הן טרנד של ממש בנטפליקס, רק שרובן ככולן סדרות מתח/ תעלומה/ אימה ואילו הפעם נפל לחיקי ממתק פריזאי – מיני סדרה חריפה, שנונה, משעשעת ואפילו קומית לפרקים, עם הבונוס החביב של מגדל אייפל ברקע, שזו כידוע אטרקציה פוטוגנית יותר מאשר הים השחור.

התחלנו רק בימים האחרונים לצפות בעונה השנייה של הסדרה ולמרות שיש לי ברזומה חמש שנים של לימודי צרפתית מהתיכון, נדמה שהמילה היחידה שהראש האוקראיני שלי הצליח לקלוט בסיבוב הנוכחי היא Pute. כנראה שאשת היי סוסייטי פריזאית אני כבר לא אהיה.

הצרפתים באים Fashion Tails Luba Shraga

צרפת תקפה אותי בכל החזיתות, כפי שלא הצליחה לעשות בשום מלחמת עולם, מכיוון שגם מיוטיוב נשבו קולות של מלחמה – מהערוץ של הצרפתייה השיקית בתבל Violetta FR. אינני יודעת כמעט שום דבר על ויולטה והאמינו לי שחיפשתי. אפילו את שמה המלא אינני יודעת ובוודאי שאני לא יודעת כיצד פרצה לתודעה שלנו בצורה כזו והיכן הייתה כל חיי.

הצרפתים באים Fashion Tails Luba Shraga

הצרפתים באים Fashion Tails Luba Shragaאני יודעת שהיא בת של מעצב שיער פריזאי נודע, אני יודעת שהיא גרה כרגע בניו יורק, אני יודעת שהיא הפכה בשנה האחרונה ליועצת האמנותית של אסתי לאודר ובעיקר אני יודעת שאני רוצה להיות ויולטה. גם אם יתברר ששם המשפחה שלה הוא Pute למשל, כי זו המילה הצרפתית היחידה שאני זוכרת – זה בוודאי לא ימנע ממני מלפנטז על החיים שלה.

הצרפתים באים Fashion Tails Luba Shraga

הצרפתים באים Fashion Tails Luba Shraga

אני רוצה את הסטייל שלה, אני רוצה את הבגדים שלה, אני רוצה את החיים הזוהרים שלה בניו יורק ואני רוצה את יכולות האיפור שלה. כדי להרגיש קצת ויולטה בעצמי, התחלתי לאחרונה להתאפר בעיקר עם האצבעות. ויולטה עושה את זה כי היא נמצאת רוב הזמן בדרכים, מדלגת מאירוע לסט צילומים, מבית קפה שיקי בניו יורק לדירה המעוצבת שלה.

הצרפתים באים Fashion Tails Luba Shraga

אני עושה את זה למרות שאני יושבת רוב הזמן בפיג’מה בדירה בחולון עם חתול מונח לי על הברכיים ואוסף מכובד של מברשות, אבל ככה זה אצלנו בני האנוש הרגילים, אנחנו נעשה הכל כדי להרגיש קצת יותר פריזאיים. אני גם לגמרי משוכנעת שערוץ היוטיוב שלה הוא הדבר הכי מרענן באזור: סרטונים קצרים וערוכים בקפידה (כי כשאת ויולטה יש לך צוות וידאו משלך), עם סטייל נטול מאמץ ודגש על יופי טבעי.

האיט גירל השנייה שנושפת בעורפה של ויולטה שלי, היא ז’אן דמה: דוגמנית ואושיית אינסטגרם פריזאית, בעלת מותג אופנה נחשק בשם ROUJE וספר בשם In Paris, בעלים של חתול. בכל פעם שיש אייטם במגזין נחשק כלשהו על השיק הצרפתי, תהיו בטוחות שיגייסו את ז’אן דמה למלאכה ותהיו בטוחות שהיא תיתן עבודה בשמחה (אך בקטע לא מתאמץ לחלוטין):

הצרפתים באים Fashion Tails Luba Shraga

הצרפתים באים Fashion Tails Luba Shraga

הצרפתים באים Fashion Tails Luba Shragaשלום ז’אן דמה, אם התוכניות שלי להפוך לויולטה יילכו ל-Pute, אני רוצה להיות את.

הצרפתים באים Fashion Tails Luba Shraga

הצרפתים באים Fashion Tails Luba Shraga

הצרפתים באים Fashion Tails Luba Shraga

הצרפתים באים Fashion Tails Luba Shragaהספר שלה, למקרה שהיה לכן ספק, גם הוא מושלם וניתן להזמין אותו כאן.

הצרפתים באים Fashion Tails Luba Shragaהתמונות נלקחו מעמודי האינסטגרם של ז’אן וויולטה, לא יכולה להדגיש עד כמה חובה עליכן לעקוב אחריהן שם. כמו כן, מנחם אותי לדעת שלא רק אני אובססיבית לגבי השתיים:

אפילו המגזין האהוב עליי בעולם, Kinfolk, בחרו להקדיש את הגיליון האחרון שלהם לפריז. כל גיליון שלהם מוקדש לנושא אחר, אך לא זכור לי שהם אי פעם הקדישו גיליון שלם לאזור גיאוגרפי, בוודאי שלא לאוקראינה. את המגזין ניתן להזמין כאן.

הצרפתים באים Fashion Tails Luba Shraga

כאילו שכל זה לא מספיק, הבוקר הזמנתי חולצה של Whistles עם כיתוב בצרפתית שלא דומה בשום צורה למילה האייקונית Pute. הזמנתי אותה בכל זאת, כי יש סייל באסוס. אני לא יודעת האם זה סטייל פריזאי לקנות פריטים בסייל באסוס, אבל כל עוד אני גרה בחולון הסקתי שזו התנהגות מקובלת. את החולצה ניתן להזמין כאן.

הצרפתים באים Fashion Tails Luba Shraga

אגב, אם חשבתן שהפוסט הוא פרנקופילי במהותו וזה המקום לצרוך בו תרבות גבוהה – טעות בידיכן, תרבות גבוהה איננה מעניינת אותי, אני רק רוצה להיות איט גירל פריזאית באינסטגרם – זה הכל.
עד הפעם הבאה, דסבידנייה!