בצעירותי תמיד התבאסתי על מצב השיניים שלי. הן היו ישרות, הן היו מוצלחות בכל קנה מידה בריאותי (בלי גשר, בלי טיפולי שיניים, טפו טפו טפו) אבל מה? לא לבנות. לא אכניס כאן סיפורים קורעי לב על כמה בדיוק התבאסתי מזה, כי אחרי הכל, כאן זה לא יוטיוב (SHADE!) ובכל זאת, אתן יכולות לתאר לעצמכן שזה לא תענוג לעבור את גיל ההתבגרות כשאת מסרבת לחייך בפה מלא שיניים למצלמה, כי את יודעת שהתוצאה לא תהיה חיננית.

עם השנים חשתי שהמצב השתפר קצת אבל לבנות כפי שרציתי וקיוויתי – הן לא היו. הגיע השלב שבו עמדתי להתחתן ושקלתי את צעדיי בנושא, כי להצטלם כל הזמן עם חיוך מונה ליזה ביום החתונה נראתה לי כמו אופציה פחות אטרקטיבית. שקלתי בחיוב הלבנת שיניים מקצועית אצל רופא אבל קצת חששתי מהעלויות והתוצאות. לכן כמו תמיד, התחלתי לחפש פתרונות משלי וכך הגעתי לצעד הראשון ברשימה לשיניים לבנות לחלוטין – 3D crest whitestripes.

אכניס כאן דיסקליימר שגם כתוב על האריזה: אם אתן עוברות טיפולי שיניים, אם אתן סובלות משיניים ו/או חניכיים אקסטרה רגישות, אם יש סיבה רפואית שמונעת מכן לעשות הלבנת שיניים, אז אני בהחלט ממליצה להתייעץ עם רופא לפני שאתן מתחילות לעשות על דעת עצמכן תהליכי הלבנה. כמו כן, אני לא מעודדת הלבנת שיניים באופן גורף, אני יודעת שזה נחשב לא בריא וכו’. יחד עם זאת, לי הייתה חוויה מאוד חיובית עם הלבנת השיניים הביתית וכעבור שבע שנים (!) אני עדיין מרוצה ולכן החלטתי לשתף אתכן בתוצאות.

כמה דברים שצריך לדעת לגבי פסי הלבנת השיניים של Crest:

✛ האחיזה שלהם בשיניים ממש חזקה, כלומר ברגע שאתן מניחות סטריפ על כל אחד מהצדדים של הפה – לא תהיה שום תזוזה עד שתסירו אותן, מה שמבטיח את היעילות של המוצר.

✛ פסי ההלבנה יוצרים תחושה של רגישות בשיניים, לעתים אפילו מאוד לא נעימה, אך זה עובר תוך כמה ימים. אם יש לכן שיניים רגישות – אתן תסבלו מהמוצר הזה, ראו הוזהרתן (או לחילופין תעשו הפסקה של כמה ימים בין טיפול לטיפול).

✛ הטיפול הרגיל מיועד ל-20 יום, כאשר יש בכל אריזה 40 סטריפים

✛ את הסטריפים צריך להחזיק על השיניים בכל פעם למשך חצי שעה. קראתי מכל מיני ביקורות בזמנו על כך שאפשר כביכול להתנהל כרגיל תוך כדי: אני מוצאת שזה לא נכון ובפועל אני די משותקת כשהסטריפים נמצאים עליי. אני לא נהנית מהחוויה ולדעתי זה לא נעים, קשה לדבר וגם קשה להתרכז בפעולות אחרות תוך כדי. זה לא בדיוק כואב, אבל מאוד מורגש ועם טעם לוואי דוחה. זכור לי שפעם הייתה לי סבילות הרבה יותר גבוהה לעניין ובסיבוב הנוכחי זה מקשה עליי מאוד.

✛ ניסיתי את פסי ההלבנה כטיפול מלא בסך הכל שלוש פעמים בחיי. בפעם הראשונה הרגשתי שהם הצליחו להלבין לי את השיניים עד לרמה שהן היו לבנות לחלוטין ומצטלמות לבנות ובפעם השנייה לצרכי תחזוקה. שנים חלפו מאז (שבע ליתר דיוק) והרגשתי לאחרונה שהשיניים כבר לא בדיוק לבנות כמו שהיו פעם ולכן החלטתי להזמין את הפסים לסבב נוסף בו אני מתנסה שוב כיום כאמור. לא התגעגעתי, מודה, אבל התוצאות מורגשות כמו פעם.

✛ כתוב על האריזה שהסטריפים מסירים 14 שנים של כתמים מהשיניים וזה רציני כמו התקף לב. זה הטיפול הביתי הכי אפקטיבי שאי פעם נחשפתי אליו וכבר כעבור שלושה ימים אפשר לראות שינוי במצב השיניים. לא צוחקת, לא מגזימה וממליצה לכן לתעד את השיניים כדי להבחין בשינויים המאסיביים.

הלבנת שיניים ביתית Fashion Tails Luba Shraga

את פסי ההלבנה ניתן להזמין כאן

תחזוקת שיניים

בזמנו קניתי יחד עם פסי ההלבנה גם את משחת השיניים של Crest ועדיין אני מוצאת שהיא לא משתווה למשחת השיניים האהובה שלי מאייהרב. אם הייתי אומרת שפסי ההלבנה יכולים להלבין את השיניים בשלוש רמות שלמות, אז אני מוצאת שמשחת השיניים White Plus יכולה להלבין בחצי רמה, שזה מרשים מאוד עבור מוצר מהז’אנר כי יש כל כך הרבה משחות שיניים שמבטיחות שיניים לבנות יותר ולא מקיימות. אני משתמשת במשחה באופן שוטף לצרכי תחזוקה ואני מוצאת שזה קריטי עבור מי ששותה קפה/ תה או מעשנת.

הפעם אין תופעות לוואי לא נעימות ולמעשה, המשחה משאירה תחושת מנטה נעימה מאוד ומרעננת את הנשימה. מדובר באופן חד משמעי במוצר שהזמנתי מאייהרב הכי הרבה פעמים ואין מאמינה גדולה ממני ביעילות של שני המוצרים שהמלצתי לכן עליהם כעת.

הלבנת שיניים ביתית Fashion Tails Luba Shragaאת משחת השיניים ניתן להזמין כאן

המוצר הבא הוא אמנם מוצר שאני לא נשבעת בו כמו בשניים הקודמים אבל אני עדיין חושבת שהוא Nice to have: הוא מגיע מאותה סדרה של Plus White ומדובר בג’ל שמניחים על מברשת השיניים ומצחצחים איתה את השיניים למשך חמש דקות. יש גם ערכה שמגיעה עם סד שאפשר ממש “להלביש” על השיניים אבל זה בלתי נסבל בעיניי ולכן אני מוצאת שהאופציה עם מברשת השיניים הרבה יותר ידידותית למשתמש.

הלבנת שיניים ביתית Fashion Tails Luba Shragaמוצר כזה מתאים לפי אירוע או יום צילומים, כשזמנכן קצר ואתן רוצות לרענן קצת את מראה השיניים בלי שום תופעות לוואי ובמינימום זמן. את הג’ל ניתן להזמין כאן.

אלו הסודות שלי לשמירה על שיניים לבנות. לא אטיף לכן כמובן על שמירת הגיינת פה, ביקור אצל השיננית וכו’, כי נדמה לי שכולנו נשים מספיק בוגרות כדי להבין זאת לבד. אם אתן מחפשות פתרונות שבאמת הוכיחו את עצמם מנסיוני לאורך שבע השנים האחרונות, ממליצה לכן לתת צ’אנס, התוצאות יפתיעו אתכן מאוד.