זו מסורת עתיקת יומין לפרסם בכל שנה בתקופה הזו רשימת מתנות. בדיוק כפי שכולנו מתכנסים סביב שולחן החג בפסח וכפי שמדליקים נרות בחנוכה, כך גם מכריי יודעים שאם הם רוצים לקבל כיוון (שלא לומר הנחיות ברורות) לגבי מה כדאי לקנות לי השנה, הם רק צריכים להקליק על הבלוג בערך באמצע מרץ ורשימה מדוקדקת עם לינקים לקנייה תופיע בפניהם.

יום הולדת 30 בלי מתנות? Fashion Tails Luba Shraga

כזו אני, נחבאת אל הכלים. יש שיאמרו אף מסתורית וביישנית, סגפנית כמעט. יכול להיות שהמסורת הזו נראית כמו שיא החוצפה עבור חלקכן וייתכן שהצדק עמכן – אבל בתור מי שמרגישה מינימום רייצ’ל מחברים, לאורך השנים חשתי שהרשימה הזו בסופו של דבר מועילה לכל הצדדים. הגישה הזו מתכתבת בצורה מושלמת עם העובדה שמתנות עבורי הן ביג דיל, huge deal, אז אם כבר – מוטב שתהיינה טובות, נכון?

שכחו מכל זה, כי השנה אני מכריזה קבל עם ועדה שאינני מעוניינת במתנות. זו לא תחבולה מתוחכמת שנועדה לגרום למכריי להתפעל מהצניעות שבי ולקנות לי פי שלוש יותר מתנות מהמתוכנן (אם כי גם המחשבה הזו עברה לי בראש) וגם לא סימן לדכדוך אטומי סביב גיל 30. האמת היא שאני מרגישה מבסוטה לגמרי, למעשה, מרוצה יותר מכפי שהרגשתי מזה שנים. אז מה נסגר איתי??

ובכן, הנה אנלוגיה קטנה: מכירות את זה שאתן מכינות לעצמכן מנת פסטה בדיוק אבל בדיוק במידה הנכונה? כך שלא התפוצצתן אבל אתן מרגישות שבעות ומרוצות? ככה גם אני מרגיש. שבעה. זה לא שובע שנובע מתחושות שליליות, הפוך גוטה, פינקתי את עצמי השנה בכמה מתנות יקרות ערך – שלא לדבר על הטיול האגדי שלי ללונדון כמתנת יום הולדת מוקדמת (מאוד!).

אם עד לפני שלוש שנים בערך עדיין ביקשתי נעליים מנצנצות ובובות חדי קרן כמתנות יום הולדת, הפעם הפוקוס שלי קצת התחדד ואת כל מה שרציתי באמת כבר הזמנתי לעצמי. הנה הקטע הנחמד בגיל 30: אני כבר לא מרגישה צורך להתייסר על רכישות גדולות ואם יש משהו שרציתי מספיק זמן והמצב הכלכלי מאפשר בכך – אני גם מאפשרת לעצמי לקנות את זה בכיף.

הווישליסט שלי ריק, חבילות בדואר אינן עוד והאמת היא שממש טוב לי עם המצב הנוכחי. תוסיפו למשוואה את העובדה שיש כמה מתנות מיום הולדתי ה-29,  בהן התחלתי להשתמש רק עכשיו ותגיעו יחד איתי להבנה שבאמת ובתמים אין לי צורך בשום דבר. זו תחושה מוזרה מאוד אגב, כי את כל העשור האחרון העברתי במרדף בלתי פוסק אחר דברים שאני רוצה.

אז אני לא רוצה מתנות השנה וזה כנראה הדבר הכי טוב שיכולתי לאחל לעצמי.

נ.ב: ההגבלה הנ”ל אינה תקפה לגבי כמויות חטיפים ואלכוהול שבכוונתי לצרוך ביום ההולדת.