אילו הייתי בלוגרית מצטיינת, בוודאי הייתי דואגת לפרסם את הפוסט הזה בחודשי ינואר או פברואר – אז הוא היה זוכה לטייטל “שגרת הטיפוח שלי בחורף” או לחילופין באפריל או מאי, אז זו הייתה יכולה להיות גרסת האביב הקלילה. אלא שבחרתי לפרסם את הפוסט בשבוע הראשון של מרץ, כאשר בארץ כבר חמים אבל בארצות אירופה הקרות השלג עדיין מכה בעוצמה.

בשל כך הפוסט הזה נאלץ להתמודד עם הטייטל העלוב “שגרת הטיפוח המעודכנת שלי”, ללא שום שיוך מכובד לעונות השנה. מאחר שלא עשיתי עמו צדק בבחירת הטייטל והטיימינג המתאים לפרסום, כולי תקווה שלפחות לא ביישתי אותו גם בבחירת המוצרים. הדבר היחידי שאני מצליחה להיות בו עקבית אגב, הוא בהגדרת סוג העור שלי ולכן עדיין מדובר בעור מעורב עם נטייה קסומה לאקנה.

שגרת הטיפוח שלי בערב Fashion Tails Luba Shraga

שני השלבים שעליהם אני לא מדלגת ויהי מה, הם המוצרים לניקוי הכפול שלי. הניקוי הכפול מתבסס על שלב ראשון של ניקוי על בסיס שמן להסרת האיפור ומקדם ההגנה והשלב השני הוא ניקוי על בסיס מים, מבלי להקציף, לקרצף או לייבש את הפנים. בשני המקרים אני משתמשת במגבת פנים קטנה כדי להסיר את החומר ומשליכה אותה לכביסה בסיום מלאכת הקודש. בשלב הזה העור שלי נקי ועם זאת מאוזן ולא מיובש, מוכן לכל הטוב שאני עומדת לזרוק עליו בהמשך שגרת הלילה.

המוצר שאני משתמשת בו לשלב הראשון הוא ה- Erase של מותג הסקין קייר החביב עליי Pestle & Mortar. בדומה לשאר המוצרים של המותג, המוצר מגיע בצנצנת מתברקת בצבע שחור מאט אלגנטית והיא מכילה בתוכה פורמולה שמזכירה מאוד את הבאלם המפורסם של Emma Hardie. בשימוש ראשון הנחתי כמות גדולה מדי של החומר כך שהוא ממש צרב לי במגע עם העיניים וחששתי שנמצא המוצר הראשון של המותג שאינני מסתדרת איתו.

שגרת הטיפוח שלי בערב Fashion Tails Luba Shraga

בפעמים הבאות למדתי שכמות קטנה מספיקה בהחלט ובשימוש סביר יותר, העיניים שלי לא מגיבות לחומר. הסוד הוא כאמור להשתמש בכמות קטנה של החומר שמספיקה לכל הפנים וכמובן שאם יש לכן עיניים מאוד רגישות, אז עשו את השיקולים בעצמכן. לאחר שלמדתי לשלוט בכמות הגעתי למסקנה שמדובר במוצר נפלא שמסיר בקלות את האיפור ומותיר את העור רך ונעים.את המוצר ניתן לקנות כאן.

לשלב השני, שלב הניקוי אני מתמשת ב-Milky Jelly Cleanser של גלוסייה, ככל הנראה מוצר הטיפוח הכי אייקוני שלהם. המוצר מיועד גם לעור הרגיש ביותר מכיוון שהוא מתבסס על החומר שממנו מכינים תמיסות לעדשות. הוא מגיע באריזת פלסטיק קטנה יחסית של 177 מ”ל בלבד עם משאבה והוא מתאפיין בניחוח סינתטי עדין שאכן מזכיר מאוד תמיסת עדשות ואינני מחבבת – אך התרגלתי אליו עם הזמן.

שגרת הטיפוח שלי בערב Fashion Tails Luba Shragaהמוצר הזה בהחלט טוב כפי שאומרים, מדובר בפורמולה שהייתי ממליצה לכל אחת לא משנה מה סוג העור שלכן. אם אתן מאוד בעניין של קוסמטיקה ירוקה ואפשר למצוא את המוצרים של טטה הרפר על מדף הטיפוח שלכן, ייתכן שתמצאו שהמוצר הזה בייסיק מדי עבורכן אבל כך או כך, מדובר במוצר מעולה שבאמת עושה את העבודה – רק חבל שלא מגיע באריזה קצת גדולה יותר מכיוון שאני כבר נמצאת בשליש הדרך. את המוצרים של גלוסייה יש לייבא באמצעות חברת שילוח, ניתן להזמין אותו כאן (לקבלת 10% הנחה בקנייה, השתמשו בלינק הבא).

שגרת הטיפוח שלי בערב Fashion Tails Luba Shraga

המוצר הבא בשגרת הטיפוח שלי הוא ככל הנראה אחד ממוצרי הטיפוח הכי אייקונים בכל הזמנים והמוצר ששם את שאר הטונרים לפילינג כימיקלי בכיס הקטן – Lotion p50 של המותג הצרפתי Biologique Recherche. מדובר במוצר שקיים כבר הרבה זמן בשוק, הרבה לפני שהקונספט של פילינג כימיקלי הפך לטרנדי. חוץ מהגרסה הקלאסית הקיימת מהסבנטיז, נוצרו עם הזמן גם כל מיני גרסאות לפורמולה המנצחת – כאשר שלי מיועדת לעור רגיש יותר.

מדובר במוצר קשוח מאוד על בסיס חומץ תפוחים אשר אינו מיועד למתחילות בעולם החומצות ובאופן כללי יתאים למבינות עניין בלבד. אני לא משתמשת בטונרים על בסיס חומצה באופן יומיומי כדי שלא ייבשו את העור שלי לטווח הארוך ולכן מגבילה את השימוש לפעמיים-שלוש בשבוע ומניחה על עור נקי באמצעות פד. המוצר הזה גורם לעור להיות אדמומי ובהחלט מורגשת צריבה כשמשתמשים בו אבל זה בסדר גמור, מכיוון שכך הוא אמור להרגיש.

מדובר בטונר על בסיס חומצה לקטית המכיל בתוכו גם גם ניאצינאמיד וחומצה מאלית, כאשר הגרסה שקיימת אצלי מסומנת כ-Lotion P50W. הקאץ’ הוא שאת המוצרים של המותג יחסית קשה להשיג, אפילו אונליין, כמו כן, מדובר בתענוג לא זול בכלל – ראו הוזהרתן. בארץ אפשר להשיג את המוצרים בבוטיק קיסו בתל אביב ואונליין הדרך הכי טובה להשיג אותו היא באיביי, למשל כאן.

שגרת הטיפוח שלי בערב Fashion Tails Luba Shragaכעת אנחנו מדלגות לצמד ממתקים קוריאניים בהם אני משתמשת בזה אחר זה כדי להעניק לעור שכבות דקות של לחות ולהזין אותו עם רכיבים יפים. בעיניי השילוב ביניהם הוא לא פחות מקסום מכיוון שהם מתבססים על פורמולות יפיפיות והעור שלי מיד מרגיש טוב יותר בתום השימוש בהם. נתחיל עם ה-SoyMilk Renew Essence, תמצית של המותג Primary Raw. המוצר כולל בתוכו חלב סויה שעבר התססה (ומכאן נובע שמו), תמצית אורז, רכיבים בוטאניים וחומצה היאלורונית. המוצר נספג במהרה ומותיר את העור מיד קורן יותר, כך שאני ממליצה עליו בחום לבעלות סוג עור יבש עד מעורב. את המוצר ניתן להזמין כאן.

שגרת הטיפוח שלי בערב Fashion Tails Luba Shragaבימים בהם אני לא משתמשת בקפסולות של אליזבת ארדן ומסיימת באמצעותן את שגרת הטיפוח לאותו ערב, אני שולחת יד אל אחד הסרומים האהובים עליי בכל הזמנים, ה-Vital Treatment של המותג Blithe. מדובר בעצם במוצר שהוא משהו בין טונר לחותי לסרום, כך שהוא לגמרי סוגר את הפינה לגבי שני הסעיפים. הבקבוק מכיל בתוכו חומר נוזלי אשר צפות בו קפסולות קטנות המכילות את תמציות השורש ואלו נפתחות במגע עם העור. מדובר במוצר בעל רשימת רכיבים מפוארת ויכול להתאים לדעתי לכל סוגי העור. את המוצר ניתן להזמין כאן.

את שני המוצרים האחרונים סקרתי בהרחבה בפוסט “הכירו את טכנולוגיית הסקין קייר המתקדמת ביותר”, ממש כאן.

שגרת הטיפוח שלי בערב Fashion Tails Luba Shragaהבאים בתור הם שני מוצרים שאני משלבת ביניהם, טיפה מכל אחד לפני השינה. את ה-Rose Plus  של MV Organics בוודאי אין צורך להציג בבלוג שלי בשלב הזה כי מדובר בסופרסטאר שהופיע כאן לא פעם ולא פעמיים. סיימתי את המוצר לפני כשלושה חודשים וחסרונו הורגש היטב, לכן כאשר הוא נמכר בהנחה מאסיבית (וחד פעמית) בקאלט ביוטי חטפתי אותו מבלי להסס ואני כל כך שמחה שהוא חזר לשגרת הטיפוח שלי.

מדובר בשמן יפיפה שאין מספיק מילים כדי לתאר כמה אני ממליצה אותו לכל סוגי העור, מהשמן ביותר ועד ליבש כמדבר. כמו כן, הוא מתאים גם לסוגי העור הרגישים ביותר. הוא מכיל שילוב בין שמן ורדים לבין שמן רוז-היפ, שמן קמיליה וחוחובה בפורמולה האלגנטית ביותר שיצא לי להיתקל בה. אם אתן שואלות כיצד המוצר הזה משתווה לשמני רוז- היפ שרבות מכן בוודאי משתמשות בהם, אז דעו שאין מקום להשוואה בכלל. את המוצר ניתן להזמין כאן וכאן, הוא כרגע לא במלאי בשניהם אבל אמור לחזור.

המוצר שאיתו אני מערבבת את טיפות השמן הוא חדש באוסף שלי והוא ה-B Hydra intensive gel של המותג החביב עליי Drunk Elephant. זה המוצר השלישי שאני מנסה מהמותג ועוד לא קרה שהתאכזבתי (טוב שכך, המוצרים עולים הון קטן). הרשיתי לעצמי לשלוף קרם לחות בטקסטורת ג’ל מכיוון שהעור שלי מעורב ועושה רושם שאנחנו מתקרבים למזג אוויר חמים יותר. כמו כן, אני מוסיפה את טיפת שמן הורדים כדי להעניק לתערובת בוסט נוסף של לחות לעור ואני מוצאת שזה לגמרי מספק אותי בעונה הלא ברורה הזו של השנה וימשיך ללוות אותי גם לתוך הקיץ.

מדובר בטקסטורת ג’ל קלילה אך אפקטיבית שלדעתי תתאים לעור מעורב עד שמן בלבד. אם יש לכן עור רגיל ובטח אם הוא יבש, המוצר הזה לא יועיל לכן הרבה ושווה לבדוק את ה- La La whipped cream של המותג שאמור להיות קרם לחות מוקצף עשיר אך אוורירי או את מוצר הלחות החדש שלהם, ה-Protini, שאמור להיות מעין שילוב בין שני המוצרים שהזכרתי.

ה- B hydra מכיל בתוכו קומפלקס של סרמידים ואנטי אוקסידנטים האמורים לחזק את ההגנות הטבעיות של העור, לכן הוא יתאים מאוד לעור מגורה, רגיש או עור שעובר טיפולים אינטנסיביים של רטינול וחומצות לעתים קרובות, AKA העור שלי. אם אתן מחפשות קרם לחות קליל שלא יכביד על העור שלכן לתוך החודשים החמים וייספג במהרה, בהחלט ממליצה על המוצר של הפיל השיכור. ניתן להזמין אותו כאן (יש להיעזר בחברת שילוח, כדי ליהנות מ-20$ הנחה בקנייה, הקליקו על הלינק הבא).

אז זו שגרת הטיפוח שלי בערב, מצרפת לכן לינקים לעוד כמה פוסטים שימושיים בנושא:

– שגרת הטיפוח שלי בערבי הקיץ

– שגרת הטיפוח שלי כשהעור משתולל

– שגרת הטיפוח שלי בבוקר

– נבחרת המסיכות שלי

לקניית המוצרים שהוזכרו בפוסט לחצי על התמונות בקרוסלה