הגעתי ליחסים מורכבים עם השיער שלי (לא דרמטי בכלל), כי מצד אחד ידעתי שזה הזמן להיפרד והשיער ממש לא בריא ומצד שני, הגעתי לאורך שלא היה לי מזה שנים וחשתי צער לגזום. השתעשעתי כבר זמן מה עם המחשבה להיפרד מהאומברה הנחושתי הבהיר והקונסטרסט החד בין השורשים לקצוות לטובת מראה טבעי יותר, שגם כמותו לא היה לי מזה שנים אבל כאמור, חששתי. כאמור, דרמה קווין.

המדריך לשיער גלי ללא מכשירים חשמליים Fashion Tails Luba Shraga✛ הצבע: אז עוד לפני שניגש לנושא של הפוסט ונדבר על סטיילינג ליצירת שיער גלי – אני רוצה לבשר לכן שבאופן מפתיע הפכתי לבלוגרית משקיעה במיוחד וכשנפלה לידי ההזדמנות לסקור צבעים חדשים לשיער מבית שוורצקופף, החלטתי להתמסר לחלוטין לתהליך. המחשבה שאיתה השתעשעתי הפכה למציאות כשבחרתי להסתפר סוף סוף, לחזור לקארה ארוך ולצבע הטבעי שלי באמצעות צביעה בבית.

צבעי ה-Colour Specialist של שוורצקופף מבטיחים לגרום לך לשכוח את כל מה שידעתי על תהליך הצביעה בבית. אני מודה שתהליך לא זר לי כלל וכלל, מכיוון שלפני כמה שנים נהגתי לצבוע לשיער אדמוני בבית (נהגתי לצבוע = נתן צבע לי). זה תמיד היה טקס לא מהנה במיוחד ובכל זאת, בעיניי הרבה יותר נסבל, קצר ופרקטי מאשר צביעה במספרות – תהליך שאני תמיד שונאת ולא מצליחה להקפיד עליו יותר מאחת להרבה מאוד זמן.

המדריך לשיער גלי ללא מכשירים חשמליים Fashion Tails Luba Shragaהיה לי בסיס טוב להשוואה וזה מה שאני יכולה לדווח עליו: הגוון שבחרתי הוא מספר 5, חום כהה. קרוב מאוד לצבע השורש שלי אך קצת בהיר יותר וזה בדיוק מה שרציתי. במותג מבטיחים צביעת שיער ללא נזקים מכיוון שמדובר בצבע המכיל בתוכו Omega Plex ולטענתם גם טכנולוגיה מקצועית האמורה למנוע שבירה של סיב השיערה. מאחר שהסתפרתי כמה ימים לפני הצביעה ובכך תרמתי מאוד לשיער שהיה חסר חיים, קצת קשה לי להפריד בין התועלות של התספורת לבין אי גרימת הנזק של הצבע, אבל אני יכולה להעיד על כמה דברים אחרים בהשוואה לצבעי שיער אחרים:

✛ לא צריך קערות ולעסוק בכל מיני ערבובים שונים ומשונים כמו עם צבעי שיער רגילים

✛ מדובר בצבע שיער שמחולק לשלושה שלבים: שלב הצביעה שם מעררבים סרום נגד שבירה, מסיכה בה עושים שימוש ממש אחרי הצביעה והשטיפה כדי לנעול את הצבע והמסיכה בה אמורים לעשות שימוש שלושה שבועות לאחר מכן כדי לחזק את חיי הצבע. רוב ערכות צבעי השיער מגיעות אך ורק עם מסיכה לשלב השטיפה לאחר הצביעה.

✛ סקלת הצבעים מוצלחת מאוד, אני בחרתי כאמור בגוון מספר 5 וכפי שתראו בתמונות, יש מעבר יפה בין הגוון הטבעי שלי לגוון הזה בקצוות שהוא קצת בהיר יותר.

✛ אני נמצאת היום כשבועיים לאחר הצביעה, מבלי שעשיתי שום שטיפה לצבע או טיפולים מיוחדים – הגוון מחזיק יפה, לא דוהה ולא נעלם. הכיסוי שהוא העניק לבלונד המצהיב היה פיקס.

✛ הריח של הצבע משמעותית פחות נוכח ביחס לערכות אחרות לצביעה שתמיד גרמו לי לדמוע. הוא קיים, הוא עדיין לא סימפטי – אבל כאמור, משמעותית פחות נוכח ולא צורב בעיניים.

את מוצרי המותג ניתן לקנות בפארמים, המחיר המלא לפני המבצעים הוא 45.9 ש”ח לערכה.

המדריך לשיער גלי ללא מכשירים חשמליים Fashion Tails Luba Shraga

✛ טיפוח השיער: אז בואו נדבר על טיפוח, כי אם כבר הגענו לנקודה שהשיער מרגיש ונראה בריא יותר – מוטב לשמור על כך, נכון? יש לי תיאוריה שאומרת שלשיער צריך להתייחס לפי עקרונות דומים כמו לעור הפנים. הגעתי למסקנה הזו מכיוון ששמתי לב שבדומה לעור שלי, גם השיער שלי מסוג מעורב. יכול להיות שזו פיקציה והמצאה מוחלטת שלי אבל בדומה לעור המעורב שלי, אני שמה לב שהשיער נוטה להיות שומני יותר בשורש ויבש יותר בקצוות.

המדריך לשיער גלי ללא מכשירים חשמליים Fashion Tails Luba Shraga

אנסה להדגים את התיאוריה הזו לפי המוצרים בהם אני משתמשת. קודם כל, אני משתמשת בשמפו נטול מלחים של אמיקה, בדיוק כשם שאני משתמשת במוצרי טיפוח נטולי מלחים עבור העור. השמפו הזה מלווה אותי כבר תקופה ארוכה, יש לי כבר גיבוי שלו והוא אחד המוצרים המוצלחים שפגשתי בקטגוריה הזו. את השמפו ניתן להזמין כאן.

פעם בשבוע אני משתמשת בפילינג לקרקפת של כריסטוף רובין  ה- Cleansing purifying hair scrub שהוא מוצר לא פחות מגאוני בעיניי. נכון שאנחנו מקפידות לעשות פילינג שבועי לעור כדי להסיר תאים מתים? אז עיקרון דומה מנחה אותי גם בשימוש במוצר הזה. מדובר בחלקיקי מלח ים גסים אך לא שורטים, שאמורים לעסות לתוך העור עם מעט מים, להשאיר כמה דקות על הקרקפת ולשטוף. התוצאה היא קרקפת משמעותית פחות שומנית, פחות קשקשים ושיער שאפשר להחזיק אקסטרה יום בין חפיפות. את המוצר ניתן להזמין כאן.

המדריך לשיער גלי ללא מכשירים חשמליים Fashion Tails Luba Shraga

פעם בשבוע לאחר שאני משתמשת בפילינג, אני דואגת גם להשתמש במסיכה עשירה כדי לאזן את השיער. גם הפעם אני פונה לאמיקה עם מסיכת ה-Take Care החדשה של המותג. המסיכה מתאימה לאיזון הקרקפת והזנת קצוות, שזה בדיוק מה שאני צריכה ולכן אני נהנית להשתמש בה.את המסיכה ניתן להזמין כאן.

כשאני לא משתמשת במסיכה, אני משתמשת במרכך Expansive של המותג המסקרן IGK האמריקאי שנחת לאחרונה ב-Space NK. במותג מתארים את המוצר כמקבילה של הטופ קואוט לציפורניים, כלומר הוא אמור להעניק את האפקט המבריק ועם זאת הלא שומני שמתקבל כשיוצאים מהמספרה. מה אומר לכן? חששתי שהמוצרים של המותג מאוד גימיקיים בגלל השמות, האריזות והתיאורים. זו הייתה הפתעה מאוד נעימה לגלות שמדובר במוצרים שעושים את העבודה ועומדים בהבטחות שלכם, כך שה-Expansive הפך במהרה לפייבוריט. את המוצר ניתן להזמין כאן.

המדריך לשיער גלי ללא מכשירים חשמליים Fashion Tails Luba Shraga

חשבתן שכאן זה נגמר? הו לא. אחרי החפיפה אני משתמשת ב- Smooth Spray של OUAI, היכרות עם מוצר חדש מליין מוצרים אהובים. מדובר במוצר עם שלוש מטרות עיקריות: האחת היא להגן על השיער מפני נזקים של שימוש במוצרים חשמליים, השני הוא לשמור על השיער חלק ונטול קשרים והשלישי הוא להעניק ברק לשיער. בונוס נוסף הוא שהמוצר מונע פריזים בשיער ומכאן נובע שמו, ה-Smooth Spray. הסיבה שאני אוהבת כל כך את המוצרים של OUAI היא כי הם מצליחים לתת עבודה מבלי להכביד על השיער בכלל ומכאן לדעתי נובעת הגאונות שלהם. את הספריי ניתן להזמין כאן.

המדריך לשיער גלי ללא מכשירים חשמליים Fashion Tails Luba Shraga

מוצר טיפוח אחרון בערב לפני השינה הוא שמן השיער של OUAI, גם כן מזין את השיער מבלי להכביד עליו. זו הפעם השנייה שאני קונה את השמן הזה ויחסית לכך שאני בדרך כלל לא ממש נוטה לשמור אמונים למוצרי שיער, אני מוצאת שבכל הנוגע ל-OUAI ואמיקה ההיפך הוא הנכון ואני לגמרי מוצאת הצדקה להתמיד בהם ולהשקיע בהם בכל פעם מחדש. את השמן ניתן להזמין כאן.

המדריך לשיער גלי ללא מכשירים חשמליים Fashion Tails Luba Shraga

✛ סטיילינג לשיער גלי ללא מאמץ: אז אני יודעת שיש לי שגרת טיפוח שכוללת לא מעט מוצרים, מצד שני, היא חוסכת לי את הצורך להשתמש בשלל מכשירים חשמליים בשגרה ואני מוצאת שזה לגמרי משתלם, גם לי וגם עבור השיער. הבסיס בעיניי לשיער גלי הוא לאפשר לו להתייבש באופן טבעי, מכיוון שברגע שאני מייבשת את השיער עם פן, הוא נוטה להיות חלק מהרגיל.

מוצר חשוב בסטיילינג הוא זה שאני מניחה על השיער לפני השינה והוא ה- Rich Kid של IGK. במותג כותבים שאת החומר מוטב להניח לפני השינה ולאפשר לשיער להתייבש באופן טבעי כדי ליצור את המראה הגלי ונטול המאמץ הזה. אני מניחה את המוצר על שיער לח, מעסה אותו לתוך קצוות השיער וקצת מוחצת אותו כדי ליצור תנועה של גלים באמצעות כפות הידיים. ביום למחרת אני מתעוררת עם גלים מובחנים ועם זאת טבעיים למראה ועם נפח מרשים. הדבר הזה באמת עובד ואני מודה שהתרשמתי מאוד מהמוצרים של IGK שניסיתי עד כה, חבל מאוד שלא ניתן לייבא גם את מוצרי הספריי שלהם לארץ. את המוצר ניתן להזמין כאן.

המדריך לשיער גלי ללא מכשירים חשמליים Fashion Tails Luba Shraga

המדריך לשיער גלי ללא מכשירים חשמליים Fashion Tails Luba Shraga

ביום למחרת אחרי שאני מסרקת את השיער, אני משתמשת תמיד ב-Wave Spray של OUAI לעיצוב ואם הייתי צריכה לבחור במוצר האהוב עליי לטיפוח השיער בכל הזמנים – זה בוודאי היה הוא. שוב, אני אוהבת את האופן שבו הוא באמת מסייע ליצור גלים מבלי להכביד על השיער, מבלי שתרגישו צורך בהול לחפוף את השיער באותו יום ולמעשה, מבלי שתרגישו שהוספתן חומר לשיער בכלל. אין לי מספיק מילים כדי לתאר כמה אני אוהבת את המוצר הזה, אז סמכו עליי בעניין הזה, ניתן להזמין אותו כאן.

אז אחרי שהקפדנו על כל השלבים והמוצרים הללו, כל שנותר לעשות הוא לעסות את החומר פנימה עם קצות האצבעות וליצור את האפקט הרצוי עד שאתן מרוצות מהתוצאה, זה הכל!

✛ שלבי אקסטרה: כפי שניתן לראות, יש לי שגרת טיפוח די מכובדת אבל אם בכל זאת יש לי מצב רוח להשקיע, אני משתמשת גם ב- Scalp Revival  של המותג Briogeo שאמורים לנער היטב, לפצל את השיער לקבוצות, לטפטף על הקרקפת ולעסות היטב מבלי לשטוף. מדובר במוצר המכיל רכיבים כמו שמן עץ התה וביוטין האמורים לאזן את הקרקפת. אני מודה שכאשר השתמשתי במוצר הזה מדי פעם, רק כשזכרתי לעשות זאת, לא הבחנתי בשום שינוי אבל בשימוש קבוע יותר אני שמה לב שהוא אכן מסייע לשמור את הקרקפת פחות שומנית ויחד עם הסקראב של כריסטוף רובין מדובר בשילוב שמביא לתוצאות. לא מוצר שבעיניי הוא מאסט כמו יתר המוצרים ברשימה, אבל נחמד שיהיה. את המוצר ניתן להזמין כאן.

המדריך לשיער גלי ללא מכשירים חשמליים Fashion Tails Luba Shraga

אחרון חביב בימים בהם אני לגמרי מרגישה אקסטרה, הוא בושם השיער של אמיקה Signature Hair Fragrance 001. זה לא מוצר שאני שולפת אליו יד באופן קבוע אבל כשאני זוכרת לעשות זאת, מדובר בחוויית שימוש כיפית: הוא מעניק ניחוח רענן לשיער מבלי לייבש אותו. את הבושם ניתן להזמין כאן.

המדריך לשיער גלי ללא מכשירים חשמליים Fashion Tails Luba Shraga

מהי שגרת טיפוח השיער שלכן? מוזמנות לשתף בתגובות!

לקניית המוצרים שהוזכרו בפוסט לחצו על התמונות בקרוסלה!