כמתאפרת לא מקצועית וכאחת שלא נוהגת להקדיש יותר מ-20 דקות ביום טוב על האיפור שלה, אני תמיד מחפשת טכניקות פרקטיות ונוחות לשימוש שיכולות להפוך את האיפור שלי לכזה שנראה כמה שיותר טבעי במינימום זמן. לאורך השנים ליקטתי כמה טכניקות שסייעו לי במלאכה הזו והחלטתי לרכז אותן כעת בפוסט אחד מסודר ומי יודע, אולי תתחברו גם אתן לחלק מהן.

✛ פריימרים לפי הצורך: מאחר שיש לי עור מעורב, אני נוהגת להתייחס לסוג העור שלי גם בבחירת הפריימרים. זה אומר שאני בדרך כלל לא אניח פריימר ממלא נקבוביות על כל שטחי הפנים אלא רק על האזורים המועדים לפורענות, כלומר בעיקר על אזור ה-T שלי.

טכניקות ששינו את מראה האיפור שלי Fashion Tails Luba Shraga

✛ ערבוב מייקאפים: אני יודעת שזו לא ממש בשורה מהפכנית, אבל תמיד הייתה לי התחושה שערבוב מייקאפים זו מלאכה שדורשת זמן רב ובוודאי לא מתאימה לאורח החיים ולסבלנות הכללית שלי כלפי הנחת האיפור. הופתעתי לגלות שבמבחן התוצאה זה דורש כלום זמן אבל מאפשר התאמה מירבית בין המייקאפים לצרכי העור וגם מאפשר לנצל טוב יותר את האוסף שלכן. המירוץ אחר המייקאפ המושלם לעולם אינו נגמר ולפעמים במקום לקנות עוד ועוד מוצרים חדשים, אפשר לערבב שניים כדי ליהנות מהטוב שבכל העולמות.

✛ פודרה שקופה: אני מודה שבמשך שנים נרתעתי מהקונספט בגלל אותה סיבה בדיוק, תמיד חשבתי שזה מוצר שדורש הרבה מאוד זמן והתעסקות. זה עלול להיות נכון מכיוון שקיימות פודרות שקופות שנוטות להתפזר לכל עבר, אך הסוד הוא לבחור בפודרה שקופה איכותית. גיליתי לאחרונה את זו של Make Up Forever שהחסרון היחידי שלה הוא שמדובר בחלקיקים שנוטים להחזיר אור בצילומי פלאש. מכיוון שצילומי פלאש הם לא ממש חלק מהלו”ז היומיומי שלי, אני משתמשת בה בכל זאת ונהנית מהעובדה שהיא גרוסה כל כך דק ומעניקה תוצאה פלולס.

✛ מיני בייקינג: אחד השימושים האהובים עליי בפודרה השקופה היא לעשות מיני בייקינג. שוב אני חוזרת לנקודה הפרקטית: אין לי את הזמן והכוחות להתעסק ב”אפייה” פול און ובאופן כללי היד שלי קלה על המברשת, אז הקונספט של להניח כמות פודרה גדולה כל כך מרגישה לי לא טבעית. כאן בדיוק המיני בייקינג נכנס לפעולה: באמצעות ספוגית אני מטמיעה כמות רגילה לחלוטין של החומר מתחת לעיניים אחרי הנחת הקונסילר וזהו, אני לא צריכה להסיר עודפי חומר כי אין מה להסיר. המיני בייקינג אמנם לא מעניקה לוק מלוטש לחלוטין כמו אפייה מלאה אבל אני גם לא שואפת לשם. המטרה העיקרית שלי בפעולה הזו היא למנוע מהקונסילר לזוז, למנוע ממנו להצטבר בצדדי העין כפי שקורה לי תמיד בלי הטכניקה הזו וגם למנוע מהמסקרה לזוז (למי שלא מכירה את שלב הבייקינג: זו טכניקה מעולם הדראג, שבה מניחים כמויות אדירות של פודרה מתחת לעיניים למשך כמה דקות כדי לקבע את החומר ואחר כך מסירים את החומר שנשאר). אני מוצאת שבימים בהם אני מוותרת על המיני בייקינג, האזור שמתחת לעיניים נראה מרושל מהר מאוד.

✛ תנו לזה זמן: לפני שאני מקבעת עם פודרה את האזור שמתחת לעיניים, אני ממתינה כמה דקות כדי לראות האם שמתי יותר מדי חומר שמתחיל להצטבר באזורים לא רצויים. זה קורה לי כמעט תמיד ולכן אני מוצאת שהשלב הזה קריטי. ברגע שאני מגלה את עודפי החומר אני עוברת עליהן עם צמרון ורק אז מקבעת את האזור בידיעה שמונחת עליו כעת בדיוק הכמות הנכונה.

טכניקות ששינו את מראה האיפור שלי Fashion Tails Luba Shraga

✛ שימוש במיני ספוגית: מניחה שגם זה סעיף טריוויאלי עבור רובכן אבל אני מוצאת שהשימוש במיני ספוגית לאזורים ספציפיים כמו לאזור שמתחת לעיניים מאפשרת הנחה הרבה יותר מדויקת.

✛ הנחת פודרה באזורים מסוימים: עד לאחרונה נהגתי להשתמש במברשת ענקית כדי לפזר בצורה מאוד לא מכוונת את הפודרה לכל עבר ושוב, אני מוצאת שזה לא כל כך נכון לסוג העור שלי. מאחר שיש לי עור מעורב, אני נוהגת עם הפודרה בדיוק כפי שאני נוהגת עם הפריימר ואני משתמשת לרוב בספוגית וניתן גם במברשת קטנה יותר כדי לפזר את החומר בצורה אסטרטגית באזורים שנוטים להבריק אצלי לאורך היום.

✛ שימוש חוזר במוצרים: אני מוצאת שהדרך הכי טובה וגם הכי מהירה ליצור מראה איפור הרמוני, היא באמצעות השימוש בברונזר גם בקפל העין והשימוש בהיילייטר גם בעצם הגבה. זה מצמצם את כמות המוצרים שאני נדרשת להשתמש בהם כדי ליצור את לוק האיפור ואני מוצאת שכך הכל מתחבר בצורה יפה יותר יחד.

טכניקות ששינו את מראה האיפור שלי Fashion Tails Luba Shraga

✛ הארה בזווית החיצונית: זו לא ממש טכניקה אלא יותר שלב שנהגתי לדלג עליו רוב הזמן, עד שגיליתי עד כמה נקודת האור הקטנה הזו באמת משמעותית. מעבר לכך שהיא פותחת את העיניים, היא גם גורמת לכן להיראות כאילו השקעתן במראה האיפור הרבה יותר מכפי שעשיתן בפועל. אני תמיד משתמשת במוצרים רפלקטיביים במיוחד למטרה הזו ומוצאת שהאפקט המתקבל הוא רענן ויפה.

✛ להשתמש בספוגית אול אובר: כנראה שהכלי הכי חשוב שיש לי ברוטינת האיפור היא הביוטי בלנדר כי אני משתמשת בה לכל דבר: להניח את המייקאפ, לטשטש את הסומק ובאופן כללי כשאני מסיימת להניח את השילוש הקדוש של הברונזר, הסומק וההיילייטר אני עוברת על כל האזור עם הביוטי בלנדר כדי לוודא שהכל מטושטש כמו שצריך. את הביוטי בלנדר אני תמיד מרטיבה קודם עם הפיקס פלאס של מאק. הספוגית גם עוזרת לעשות תיקונים, אם למשל ירדתן עם הקונטור נמוך מדי, שמתן יותר מדי סומק וכו’.

✛ מברשת קטנה לקונסילר: כאן דווקא פעלתי הפוך כי בעבר הייתי נוהגת לטשטש קונסילר על פגמים בעור באמצעות ספוגית קטנה או ספוגית רגילה, אז היום אני דווקא מוצאת שמברשת קטנה שבאמצעותה אני מטשטשת בטפיחות קטנות את החומר נותנת לי שליטה הרבה יותר טובה ומאפשרת לי לראות מה אני מטשטשת בהשוואה לספוגית.

✛ טשטוש גבות: כדי להעניק מראה פלאפי וטבעי יותר לגבות, אחרי שאני ממלאת אותן עם העיפרון, אני עוברת עליהן עם מברשת טשטוש כדי לרכך קצת את החדות של החומר ולגרום להן להיראות פחות נוקשות.

✛ מוצרים קרמיים: כדי להעניק מראה טבעי יותר אני מאוד אוהבת להשתמש במוצרים קרמיים בתור סומק, ברונזר והיילייטר. יחד עם זאת, אני מוצאת שבימים בהם הפיגמנטציה על הלחיים מאוד בולטת או באופן כללי יש לי אזורים מועדים לפורענות בלחיים – אני מקפידה לשלב את המוצרים הקרמיים מעל בסיס בכיסוי קצת גבוה יותר, כדי שהם לא יזיזו את החומר המונח מתחת ובכך יבליטו את האזורים הבעייתיים אפילו יותר.

טכניקות ששינו את מראה האיפור שלי Fashion Tails Luba Shraga✛ תרסיסי לחות: אני לא משתמשת בתרסיסים לקיבוע איפור אלא בתרסיסי לחות דוגמת פיקס פלאס או התרסיסים של פיקסי. המטרה שלי היא להחיות את העור בסיום האיפור ולהוריד את המראה המקומח שעלול להתקבל כתוצאה מהשילוב בין המייקאפ לפודרה. אני דואגת לייבש את שאריות התרסיס כמה שיותר מהר עם תנועה מהירה של נפנוף הידיים (מה שגורם לי להיראות כמו דרמה קווין) כדי שהאיפור לא יזוז לכל עבר אחרי שטרחתי עליו.

לקניית מוצרים שיסייעו לכן בטכניקות שהזכרתי, לחצו על התמונות בקרוסלה!