אחת הדרכים החזקות ביותר לייצר זהות ויזואלית מובחנת עבור האינסטגרם שלכן היא לבחור פלטת צבעים שתהיה מזוהה איתכן. פלטת הצבעים הזו יכולה לבוא לידי ביטוי באמצעות כמה צבעים עיקריים (לעתים מלווים גם בכמה צבעים משלימים) שיישלטו בפיד שלכן – אופציה מאוד מהוקצעת אך לעתים גם קשה למימוש ביום יום ו/או בצורת עריכה שתהיה מזוהה איתכן.

איך בוחרים בצורת העריכה הזו? אז קודם כל, היא צריכה להתבסס על הסגנון שמועדף עליכן אך יש גם כמה פרמטרים נוספים שכדאי לקחת בחשבון: אם האינסטגרם שלכן מבוסס בעיקר על טיולים, אז יכול להיות יפה להבליט את הגוונים הכחולים והזהובים בתמונות שלכן. אם הפיד שלכן מבוסס על ביוטי, אז בדרך כלל צילומים בהירים ואווריריים מאוד יעבדו. אם הפיד שלכן מבוסס על הום סטיילינג, אז צילומים חמימים יותר שבהם הגוונים הירוקים בולטים ייראו טוב. אם הפיד שלכן מבוסס על תכני לייף סטייל נשיים אז אפשר להעניק לעריכה גוונים ורדרדים שיחמיאו לסוגי התכנים שאתן מציגות.

יש כמה דרכים להשיג את טביעת האצבע הצבעונית הזו והיא בעיקר נגזרת מכישורי הצילום והזמן שיש לכן להקדיש לכך:

✛ פוטושופ/ לייטרום: זו ללא ספק האופציה המקצועית ביותר ואם ראיתן צבעוניות מסוימת בחשבון קונספטואלי ענק – אתן יכולות להיות בטוחות בכך שמדובר בעריכה בתוכנה מקצועית ולא פילטר שהולבש על גבי התמונה. היתרון בסגנון העריכה הזה הוא שיש הרבה יותר שליטה בכל מדדי העריכה בהשוואה לפילטרים מוכנים מראש. אתן יכולות לשלוט בדיוק באילו צבעים תרצו להבליט, כמה תרצו שהם יהיו בוהקים או בהירים וכך אפשר לייצר את טביעת האצבע המדויקת שלכן, שהיא אמנם עדיין ניתנת לחיקוי אך יהיה הרבה יותר קשה לעשות זאת.

איך לבחור צבעוניות מתאימה לאינסטגרם? Fashion Tails Luba Shragaהפיד הורדרד של Dine and Fash

כשיש כמות גדולה של פונקציות לשחק איתן וכשאתן יכולות לשלוט באופן מדויק במידת הרוויה של כל גוון בתמונה שלכן – זה אומר שעריכה של תמונה יכולה לקחת עשרים דקות, חצי שעה וגם יותר מכך, תלוי עד כמה תחליטו לשחק עם זה. בהתחלה זה עניין של ניסוי ותהייה עד שתמצאו את הדרך הנכונה לערוך את התמונות שלכן אבל בהמשך תוכלו לשמור את המדדים הקבועים אשר אינם משתנים מתמונה לתמונה כדי לחסוך זמן בעבודה.

היתרון הוא כמובן מידת הדיוק והשליטה בפרטים, החיסרון הוא שדרוש ידע מקצועי וגם מצלמה טובה כדי להגיע למידת הדיוק הזו.

✛ פילטרים מוכנים מראש: הרבה כוכבי אינסטגרם ואנשים שעושים את זה לפרנסתם משתמשים בפילטרים מוכנים מראש ואין מה להתבייש בכך. יש היום אפליקציות שמאפשרות להשיג את הצבעוניות הנחשקת הזו בלחיצת כפתור. שתי האופציות המועדפות בדרך כלל הן VSCO שלטעמי טובה למי שהפיד שלה נוטה להיות כהה יותר ו-A Color Story למי שרוצה שהפיד שלה יהיה אוורירי וקריספי יותר.

איך לבחור צבעוניות מתאימה לאינסטגרם? Fashion Tails Luba Shragaהפיד הזהוב של TEZZA

היתרון הוא כאמור שניתן להשיג תוצאות יפות ומקצועיות למראה בקלות, גם עם מצלמת Mirrorless וגם עם הנייד. החיסרון הוא שאנשים נוטים להשתמש לרוב באותם פילטרים של VSCO או של אפליקציות אחרות ולכן יחסית קל לשחזר את טביעת האצבע שלכן ואין לכן שליטה מלאה בנתונים שאתן עורכות. אם אתן בוחרות באופציה הזו, שווה מאוד לחקור את נושא הפילטרים בתשלום. העלות היא בדרך כלל סמלית אבל מאחר שרוב האנשים לא נוטים להשקיע בכך, זה מצמצם את הסיכוי שתגלו אדם נוסף שאתן מכירות משתמש באותם גוונים בדיוק.

✛ עריכה מינימלית: אתן יכולות כמובן להחליט שאתן לא רוצות לצבוע את הפיד שלכן בצבעוניות מיוחדת אלא להסתפק בעריכה הבסיסית ביותר באמצעות אפליקציות כמו Afterlight או אפילו הכלים שמציעה אינסטגרם עצמה. כמובן שזה לגיטימי לגמרי ואין באמת חוקים, רק שאז תצטרכו לוודא שהפיד שלכן מספר סיפור מספיק טוב בפני עצמו כדי לא להסתמך על צבעוניות מסוימת. בחירת הגוונים נועדה לייצר זהות אחידה ונוטה גם למשוך יותר את העין, אך אין בכך חובה ואין ספק שיש מראה מאוד “עשוי” באימג’ים ורדרדים או זהובים שלא כולם מתחברים אליו.

איך לבחור צבעוניות מתאימה לאינסטגרם? Fashion Tails Luba Shragaפיד עם גווני טורקיז וזהב של Livelikeitsthewknd

✛ עקביות: בסופו של דבר, כדי שתצליחו להכיל את הזהות שבחרתן על הצילומים שלכן, עליכן לוודא שאתן מצלמות אותן בתנאים דומים כדי לא ליצור אימג’ים חריגים בזרימה הטבעית של הפיד שלכן. יחד עם זאת, אני לחלוטין גם בעד לשנות מדי פעם את כללי המשחק: אני לדוגמא, חוגגת על הגוונים הבהירים והפסטליים כבר מעל שנה ואני מודה שדי נמאס לי מזה אז בימים אלו אני מתנסה בכל מיני דברים אחרים.

רוצות מיני מדריך לעריכת צילומים לאינסטגרם? כתבו לי בתגובות! מוזמנות כמובן גם לעקוב אחר האינסטגרם שלי לעדכונים וחידושים, ממש כאן.