נדמה לי שהשאלה כמה כסף להוציא על כל מותרות באשר היא, זו כנראה השאלה הכי סובייקטיבית שיכולה להיות. בטיפוח באופן ספציפי, אני מרגישה שאנחנו נמצאות בתקופה שבה המגוון כל כך גדול, עד שכל אחת יכולה למקם את עצמה בסקאלה היכן שהיא מרגישה בנוח. אני מכירה הרבה חובבות סקין קייר שבאופן עקרוני לא מוכנות להוציא יותר מסכום של שתי ספרות על טיפוח ואני מכירה גם את הצד השני, של נשים שיוציאו כל סכום על מוצר שמבטיח להן תוצאות.

אני נמצאת באמצע להערכתי, אולי לכיוון המחירים הגבוהים יותר. אני חושבת שהוצאה של 250-300 ש”ח על מוצר טיפוח היא לגיטימית ואפילו ממוצעת למדי מבחינתי. אני נהנית ממוצרים זולים ואפקטיביים בדיוק כפי שאני נהנית ממוצרים יוקרתיים מאוד ולמרות שאני אוהבת להתפנק ומעריכה מאוד פורמולות אלגנטיות, מבחינתי השורה התחתונה היא החשובה בסופו של דבר וחשוב לי להבין על מה אני משלמת.

אז למרות שאין תשובה אחת לשאלה – כמה כסף לגיטימי להוציא על טיפוח? אני מוצאת שיש צ’קליסט שעוזר לי להבין האם הסכום שאני שוקלת להוציא על מוצר מסוים הוא מוצדק או לא ואתן מוזמנות להיעזר בו:

✛ האם מדובר במוצר שנספג אל תוך העור או נשטף ממנו? אם מדובר באופציה הראשונה, הרי שהיא מועדפת מכיוון שחבל להוציא הון עתק על מוצר שמסירים במהרה.

✛ האם מדובר במוצר טיפולי?

✛ האם מדובר במוצר שעונה על צורך קונקרטי של העור שלכן? גם צורך בהזנה ולחות אגב, זה בעיניי צורך קונקרטי

✛ עם יד על הלב: האם יש לכן נטייה לקנות סדרה של מוצרים במחירים נמוכים יותר ולא לעשות שימוש בכולם? אני מכירה נשים רבות שאלו הם הרגלי הקניות שלהן, כך שעל פניו זה נראה שהן לא משקיעות סכומים גבוהים פר מוצר, אבל הערך המצטבר של כל המוצרים יחדיו אפילו עולה על ערכו של מוצר אחד יקר.

✛ האם אתן שוקלות לקנות מוצר ממותג שמתמחה בסקין קייר? לא תמיד יש קורלציה בין תגי המחיר לבין הרכיבים וצורת הפקתם, עד היום ישנם מותגים רבים שדורשים סכומי עתק על מוצרים בעיקר הודות למיתוג, אריזות, גימיקים וכל מיני פרמטרים שאין כל קשר ביניהם לבין תועלת לעור הפנים שלנו. אם אתן שוקלות להשקיע במוצר יקר, וודאו שאתן משלמות על העיקר ולא על הטפל.

✛ האם אתן מבינות את המשמעות בבחירת הרכיבים במוצר? זה מתחבר לי לשאלה הקודמת: אם אתן עומדות להשקיע במוצר יקר, וודאו שאתן יודעות על מה אתן משלמות. אני מאוד לא אוהבת התעסקות אובססיבית ברכיבים ואני לא אומרת שאתן צריכות לבצע מחקר מדעי לפני שתוציאו 300 ש”ח על קרם, אבל בהחלט רצוי לדעת על מה אתן משלמות.

✛ האם למוצר יש יתרון ברור על פני מוצרים אחרים מהז’אנר?

✛ האם זה ריאלי עבורכן לקנות את המוצר באופן קבוע? זו שאלה קצת טריקית כי אם זה מוצר שחדש לכן אתן כמובן לא יכולות לדעת האם הוא יועיל לכן, האם תרצו בכלל לקנות אותו באופן קבוע והאם תוכלו לתחזק אותו כל פעם מחדש. לכן אתן צריכות לשאול את עצמכן באופן היפותטי: היה והתאהבתן במוצר, האם זה ריאלי שתקנו אותו פעם ברבעון נניח?

✛ האם אתן מתקרבות לגיל 30 ומעלה? אני יודעת שיהיו אלו מכן שיחלקו עליי בנושא הזה, אבל בכנות, ללא קשר למצב העור שלכן – אני לא חושבת שבגילאי 20 וקצת אין סיבה להתעסק בצורה מאסיבית במוצרי טיפוח ולהשקיע בזה הון, אפשר לתחזק שגרת טיפוח אפקטיבית ופשוטה יחסית, כדי לשמור את התותחים הכבדים לגילאים מתקדמים יותר.

✛ האם זה תואם את מצבכן הכלכלי? שאלה אחרונה בצ’קליסט שלי אבל אולי ממנה הייתי צריכה להתחיל. מאחר שיש כל כך הרבה מוצרי טיפוח זמינים כיום בשוק, טיפוח מאוד יקר – זו מותרות. אם מצבכן הכלכלי מאפשר להשקיע במוצרים יקרים, אהיה הראשונה לומר שיהיה לכן בכיף אבל אם זו לא הוצאה שמסתדרת עם היכולות הכלכליות שלכן אז אתן יודעות מה? זו ממש לא חובה.

כמה כסף לגיטימי להוציא על טיפוח?אתן לכן דוגמא מצוינת שנחתה אצלי לא מזמן – קפסולת סרמידים לעור של אליזבת ארדן בשם Advance Ceramide Restoring Serum. מדובר במוצר שעולה, שימו לב, 700 ש”ח עבור 60 יחידות. מחיר מהפנט, נכון? אני מודה ומתוודה שלא ניסיתי שום מוצר של אליזבת ארדן בימי חיי ולכן לא ידעתי למה לצפות. מעבר לכך שהמוצר מרהיב חיצונית, היה חשוב לי לוודא שהוא לא נופל לקטגוריה של המוצרים שתג המחיר שלהם נגזר מאריזתם היפה ותו לא.

בדיקה זריזה הסירה את החשש מלבי מכיוון שגיליתי מוצר עם רכיבים יפיפיים הכוללים כמובן סרמידים, חומצה לינולאית, רטינול ושמנים מסוגים שונים, כמו ה-Squalene. גם כשפתחתי לראשונה את הקופסה, לא בדיוק ידעתי למה לצפות מכיוון שמעולם לא התנסיתי בסרום המגיע בתצורה של קפסולה. האם זה גימיק שנועד להעלות את תג המחיר? להפתעתי הרבה, גיליתי שמדובר באריזה גאונית: לא רק שזה הגייני במיוחד, הרי שאתן יודעות בדיוק כמה חומר להניח על הפנים ואתן לא מסתכנות בהנחת כמות גדולה מדי ובזבוז חומר יקר ערך. כמו כן, מדובר במוצר אידיאלי לנסיעות

יודעות ממה התרשמתי אפילו יותר מהאריזה? הפורמולה. אחת הפורמולות היוקרתיות שהתנסיתי בהן, פינוק אמיתי. המוצר גורם לעור להיראות זוהר, זוהר שמלווה אותי גם ביום למחרת, משפר את מלאכת הנחת האיפור ואת המראה הכללי של העור. קרה אפילו שבעקבות כמה ימים בשימוש במוצר, החמיאו לי על מצב העור שלי, שזה ה-WIN האולטימטיבי. מאחר שהמוצר בעל פורמולה כל כך יפה, אחריו לא הרגשתי שיש לי צורך להמשיך בשגרת הטיפוח שלי ואני פשוט מעדיפה להניח לו להיספג וליהנות ממנו כפי שהוא. אחרי הכל, מדובר במוצר שעולה 700 ש”ח, זוכרות?

אז מעבר לכך שאני שמחה שיצא לי להתנסות במוצר הזה, האם הייתי קונה אותו בעצמי? התשובה היא לא, לפחות לא כרגע. הקפסולות של אליזבת ארדן אמנם עונות על כל הצ’קליסט שלי למעט האחרון, מכיוון שבגילי אני לא מרגישה בנוח להוציא את הסכום הזה על מוצר אחד ויחיד. יחד עם זאת, את המוצר ניתן גם לרכוש באריזת מילוי של 45 יחידות ב-430 ש”ח וזו כבר אופציה שאני בהחלט שוקלת כי זה לא רחוק מהסכומים שאני מוציאה על טיפוח גם ככה וזה לא מוצר שאני משתמשת בו באופן יומיומי כך שזה יכול להחזיק לי מעמד לרבעון.

להוציא 430 ש”ח פעם בכמה חודשים על מוצר שבאמת אפקטיבי עבורי ואני כל כך נהנית ממנו בגיל 30? לדעתי זה בסדר גמור וכמובן שהייתי מחפשת קודם כל מבצעים שווים כדי להוזיל עלויות. אילו הייתי בת 40 ומעלה, זה מוצר שהייתי משקיעה בו מלכתחילה עם פחות היסוסים, אבל זמני עוד יגיע.

למעט המוצר הזה יש עוד כמה מותגים שאני רוצה להזכיר באותה נשימה השייכים לסקאלה היקרה יותר ואך אם מצויה פרוטה בכיסכן לא תתחרטו אם תבחרו בהם:

✛ May Lindstrom: מיי לינדסטרום היא השילוב המושלם בין טבעי ליוקרתי והמוצרים שלה אכן טבעיים מאוד ויקרים מאוד (!), היא ידועה בתור הסקין קייר שף כי את המוצרים היא החלה לרקוח במטבח הפרטי שלה עד שצמחה לאיפריה של סקין קייר. שווה לבדוק את מסיכת The Problem Solver ואת באלם ה-Blue Cacoon.

✛ Drunk Elephant: אקדים ואומר שהמותג הזה לא מתאים לכולן ואם יש לכן עור מאוד רגיש, ייתכן שחלק מהמוצרים יהיו קשוחים מדי עבורכן. מדובר במותג קלאסי עבור ג’אנקיות של טיפוח כי הוא מציע רכיבים ופורמולות ברמה הכי גבוהה ומתוחכמת שיש. את המוצרים של המותג יש לייבא לארץ, ניתן להשתמש בלינק הזה כדי לקבל 20$ הנחה בהזמנה. שווה לבדוק את ה- La La wipped cream, את הSukari Babyfacial ואת ה- C-Firma Day Serum.

✛ Votary: מדובר במותג בתפוצה לא רחבה כל כך אבל לאחרונה Space NK התחילו להחזיק בו גם. זה ה-מותג למי שמחפשת שמנים יפיפיים עם שלל רכיבים מזינים לצד רכיבים פעילים. מדובר בקו חדש יחסית ולכן הוא מתעדכן לעתים קרובות וכל מוצר שלהם הוא סופרסטאר. שווה לבדוק את הSuper Seed Facial Oil ואת הIntense Night Oil.

✛ Zelens: אם יש לכן עור בוגר, עור עם פיגמנטציה או עור אקנתי, המוצרים של ד”ר Zelens הם הדבר הכי טוב שאתן יכולות לעשות לעצמכן. ממליצה לבדוק את ה-Vitamin D drops ואת שמן ה-Z-22

✛ Omoravicza: עם חכמת סקין קייר הונגרית קשה להתווכח ואם גם אתן רוצות עור פורצלן של נסיכה הונגריה, אומורביצה הוא המותג עבורכן. שווה לבדוק את ה- Gold Night Drops ואת ה- Omoressence שלהם.

✛ De Mamiel: אנני דה ממיאל היא מומחית דיקור וליין הטיפוח שלה נגזר מהגישה ההוליסטית שלה לגבי בריאות העור והגוף. יחסית לחברים אחרים ברשימה, דעתי היא שתג המחיר של מוצרי De Mamiel סבירים ביותר, אבל כמובן שהכל יחסי וייתכן שחלקכן תחטפו שבץ מסימני הפאונדים. אם אתן חדשות למותג, שווה לבדוק את ה-Discovery kit שלהם.

✛ African Botanicals: מותג שההתמחות שלו היא בשמנים, לכן אם חשקה נפשכן בשמן ברמת ההפקה הגבוהה ביותר – הגעתן למקום הנכון. אחד המוצרים הכי אייקונים של המותג הוא שמן המרולה שלהם.

לקניית המוצרים שהזכרתי, לחצו על התמונות בקרוסלה!

אז שאלת השאלות: כמה אתן מוכנות להוציא על מוצר טיפוח יחיד? מוזמנות לשתף בתגובות!