אחרי תקופה ארוכה ויבשושית שבה אני ונטפליקס לקחנו הפסקה כדי לחשוב על יחסינו לאן, ניכר שהזמן בנפרד עשה לנו טוב כי לאחרונה חזרתי לזרועותיו ואני מודה שלא התחרטתי. נראה שפסק הזמן גרם לנטפליקס באמת לשבת ולחשוב על מה שעשה לאחר חודשים של בצורת טלוויזיונית קשה, כך שחזרנו יחד עם כוחות מחודשים ושפע של סדרות טובות וסרטים דוקומטריים מרגשים. עבר זמן מה מאז שפרסמתי את הפוסט שלי על הסדרות האולטימטיביות של נטפליקס וחשבתי שהגיע הזמן לרענן את רשימת הצפייה הזו.

איזה סדרות מומלצות יש בנטפליקס? Fashion Tails Luba Shraga

✛ Dark: בכל הכנות, יכולתי לכתוב פוסט שלם על הסדרה הזו וכנראה שכך גם הייתי עושה עד שהבנתי שיש עוד כמה סדרות שאני רוצה להמליץ עליהן. Dark זו אחת הסדרות הכי טובות שנראו על המסך הקטן בשנים האחרונות וזו אמירה שלא טריוויאלי לחלץ ממני אודות סדרת מקור בגרמנית. כן, העלילה של הסדרה מתקיימת בעיירה קריפית קטנה ומוזרה בגרמניה של 2019 ומעבר לכך שהעלילה מותחת – לא תוכלו להסיר את המבט ממנה כי ובכן, היא בגרמנית.

אני מודה שסיימתי את העונה בתחושה שעברתי מיינד פאק רציני אבל ככל שניתחתי את הסדרה – והיה המון מה לנתח בה – הבנתי עד כמה היא מעניינת ומורכבת. הגדירו אותה בתור היורשת של Stranger Things והמשך טבעי אם אהבתן את הסדרה. אני מסכימה עם זה במידה מסוימת כי גם כאן יש אלמנטים של רטרו, כל מיני עולמות מקבילים ומידה מספקת של קריפיות אבל לדעתי Dark טובה ממנה בהרבה.

ל-Stranger Things יש את כל המאפיינים של סדרת קאלט אבל גם דמויות לא סופר מתוחכמות ומורכבות. Dark אפלה ממנה, מעלה שאלות קשות יותר עם דמויות מרתקות יותר. זו סדרה שדופקת את המוח, אין לי דרך אחרת לתאר אותה ואני באמת לא רוצה לחשוף פרטים מהעלילה כי כל דבר שאוסיף יהיה בגדר ספויילר. אם אתן אוהבות מתח שעשוי מעולה עם מדע בדיוני- זו סדרה שלדעתי אסור לפספס והסיבה העיקרית שבגללה אני כל כך שמחה שחזרתי לנטפליקס.

✛ The Sinner: מדובר בסדרת פשע ומתח לא שגרתית כי את הפאנץ’ שסדרות מהז’אנר שומרות בדרך כלל לסוף, אנחנו כצופים מגלים כבר מההתחלה – את הרוצח, או במקרה הזה את הרוצחת, אותה מגלמת ג’סיקה ביל. לכן השאלה כאן היא לא “מי” אלא היא “איך” ואני מודה שהפרק הראשון היה מטריד לצפייה ברמות. נהניתי לצפות בסדרה, היא הייתה קריפית (לפרקים יותר מדי), בעלת קצב טוב ומותחת. לומר לכן שזו סדרת מופת? לדעתי בכלל לא ואני גם קצת חושבת שיש מסביבה הייפ שהוא אוברייטד ובכל זאת, היא מוצלחת ושווה צפייה.

✛ Unabomber: מדובר בסדרה המבוססת על סיפור אמיתי, על גאון מופרע שנהג לשלוח לכל מיני אנשים שהקשר ביניהם לא היה ברור, חבילות באמצעות הדואר שהיו מתפוצצות עם פתיחתן. הסדרה עוקבת אחר טד קזינסקי, מאמצע הקריירה המפוארת שלו בתור טרוריסט סדיסט ועד שנתפס ונכלא. הדמות של קזינסקי מרתקת גם במציאות ובסך הכל גם בסדרה, אבל ניתן זמן מסך מכובד מדי לדמות שלכאורה היה לה תפקיד מפתח בלכידה שלו, המגולמת על ידי סאם וורת’ינגטון. הבחירה הזו היא לדעתי נקודת החולשה בסדרה הזו כי ובכן, הוא שחקן די גרוע בעיניי והצליח להפוך את הדמות שלו למשעממת מאוד. בכל מקרה, זו לא סדרה מתוחכמת מדי או מרתקת במיוחד, מגישים לכן כל רמז וכל קצה חוט על כפית של כסף כדי שחלילה לא תתאמצו ותחשבו יותר מדי – ובכל זאת, זו סדרה בעלת קצב טוב שכיף להעביר איתה את הזמן.

✛ Atypical: אני מודה שזו סדרה שהתחלתי לצפות בה מתוך שיעמום נטו ותוך כדי בישול, רק כדי לתת לכן קנה מידה לגבי הציפיות הנמוכות שהיו לי ממנה. זו מעין חצי קומדיה חצי דרמה משפחתית שעוסקת בבחור בן 18 הנמצא על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה. אם תשוו את הסדרה הזו לשאר הסדרות שהופיעו ברשימה עד כה, תוכלו להבין מדוע לא ציפיתי ממנה להרבה – היא לחלוטין לא שייכת לז’אנר המועדף עליי ובכל זאת, היא הצליחה ממש לתפוס אותי. זו סדרה שעוזרת לנפץ הרבה סטריאוטיפים ולכן חשובה  ברמה החברתית, אבל מעבר לכך היא פשוט עשויה טוב וכתובה טוב, כך שהיא מצליחה לייצר דרמה משפחתית שבאמת נכנסת ללב מבלי ליפול בכל הקלישאות הצפויות.

✛ Comedians in cars getting coffee: ג’רי סיינפלד עושה קאמבק מעניין בסדרה שמחולקת לקטעים קצרים ביותר, רבע שעה כל אחד, כאשר בכל פרק הוא מקבל רכב אספנות אחר באמצעותו הוא אוסף את הקומיקאי שמתארח בפרק ויחד הם שותים קפה. כן, הכותרת די מסבירה את עצמה, נכון? אז חוץ משוטים מעולים של רכבים וקפה, האיכות של כל פרק תלויה מאוד בדינמיקה של סיינפלד עם האורח. היו שם קומיקאים שבכלל לא הכרתי אבל היו משעשעים וכריזמטיים – והיו כאלה שהכרתי היטב ותחושתי לגביהם הייתה MEH, כמו ג’ים קארי שהתארח בפרק הראשון ודווקא סיפק לסדרה סיפתח חלש למדי. קל מאוד להבין את סוד ההצלחה של סיינפלד לאורך השנים באמצעות ההתבוננות בו בסדרה הזו, כי בעוד שהאורחים שלו מזיעים כדי לספק פאנצ’ים – הוא עושה את זה בלי מאמץ, מעצם העובדה שהוא ג’רי סיינפלד שמבחין בכל מיני סיטואציות מגוחכות ומציין אותן בקול רם.

✛ The good place: מדובר בסדרה מפגרת, מפגרת של ממש ובכל זאת, כיף לצפות בה. היא ביזארית עד כדי כך שתמצאו את עצמכן עוצרות מדי פעם כדי לשאול “מה ראיתי כאן?” והיא עוסקת בדמותה של קריסטן בל שמגיעה לעולם הבא אחרי שנמחצה על ידי עגלת קניות. מאחר שמדובר בסדרה שנוצרה על ידי הכותב והמפיק של סדרות כמו “המשרד” ו”מחלקת גנים ונוף”, מדובר בסדרה שלחלוטין מודעת לכך שהיא אידיוטית וזה מוסיף לה הרבה חן להבדיל מהרבה מאוד סדרות אידיוטיות אחרות שאינן יודעות שהן כאלו. בקיצור, סדרה שכיף להעביר מולה סופ”ש.

איזה סדרות מומלצות יש בנטפליקס? Fashion Tails Luba Shraga

✛ Gaga five foot two: אם סרטים דוקומנטריים מדברים אליכן ואתן מחבבות את הגאגא, אז מדובר בסרט חמוד להעביר איתו את הזמן. שמעתי עליו הרבה ולא הבנתי מה כל כך מעניין בסרט באורך שעה וחצי על ליידי גאגא והנה, זה הצליח לתפוס גם אותי. אני מחבבת את הגאגא גם בלי שום קשר אבל אין ספק שההצצה לחיים שלה מעניינת ומצליחה לספק את יצר הרכילות ואת ההערכה אליה כמוסיקאית.

✛ Minimalism: זה דוקומנטרי מצוין לכל מי שמתעניין ברעיון המינימליזם, כי הוא מציג כל מיני היבטים שונים לתופעה הזו מבלי להקצין אותה או לגרום לכן לחשוב שמדובר בקונספט בלתי ניתן למימוש. סיכוי סביר שהסרט הזה לא יגרום לכן לטפח לפתע מלתחת קפסולה מהודקת ולזרוק את כל העודפים לפח, אבל הוא בהחלט מעורר תהיות לגבי הרגלי הצריכה שלנו.

✛ The story of Diana: מאחר שאני ילדת ניינטיז, אני זוכרת היטב את דיאנה כדמות ואני זוכרת עוד יותר בבירור את המוות שלה. עניין מחודש במשפחת המלוכה גרם לי לצפות בדוקומנטרי הזה והיה מעניין לקבל פרספקטיבה חדשה לנסיבות החיים שלה, כעת כאדם בוגר בעצמי.

✛ Daughters of mother India: פרשיית אונס קבוצתי מזעזעת טילטלה את הודו ב-2012 וחשפה מציאות שהייתה מוכרת היטב באזור: הודו היא אינה מקום בטוח לנשים. מדובר בדוקומנטרי לא קל לצפייה, שסוקר כמה אירועים קשים ומחרידים שגרמו סוף סוף לנשים בהודו להרים קול זעקה. מדובר בסרט חשוב לכולנו, כי מפחיד לחשוב מה א.נשים עוברים ממש לא רחוק מכאן וכמה ביטחון אישי הוא הבסיס להכל.

✛ Godless: את הסדרה הזו והבאה הרגשתי לנכון לציין, אם כי צפיתי רק בפרק אחת מכל אחת מהן והן לא הצליחו לתפוס אותי עדיין. Godless זו סדרת מערבון ומשהו בי אומר שאני פשוט לא מתחברת לסדרות מהז’אנר, אבל אני מוכנה לתת לזה צ’אנס. בכל אופן, כיאה לסדרת מערבון היא עוסקת בפשע ובמסעות נקמה, אך כאמור, אינפוט מעמיק יותר לא תמצאו כי אני נמצאת רק בתחילת דרכה.

✛ Peaky Blinders: אני מודה שהופתעתי לגלות שהסדרה רצה מ-2013 כי פתאום רק לאחרונה התחלתי לשמוע עליה בבת אחת מכל מיני אנשים שהמליצו עליה בחום. צפיתי גם כאן רק בפרק הראשון בינתיים אבל היא הצליחה לסקרן אותי קצת יותר בהשוואה לקודמת. היא עוסקת בכנופיית פשע בתקופה המורכבת שאחרי המלחמה הגדולה ב-1919. לא תפס אותי הפרק הראשון כאמור, אבל גם הפעם מוכנה לתת לזה צ’אנס כי הקאסט נראה טוב ונראה שיש כאן הרבה פוטנציאל.

יש לכן המלצות נוספות לסדרות/ סרטים שכדאי לתפוס בנטפליקס? כתבו לי בתגובות

לפוסט הראשון שלי בסדרה לחצו כאן